Przejdź do treści
Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy
 

Certyfikowany Coach

O kierunku

 

         Studia prowadzone we współpracy z HPR Group

“Coaching jest interaktywnym procesem, który pomaga pojedynczym osobom lub organizacjom w przyspieszeniu tempa rozwoju i polepszeniu efektów działania. Coach pracuje z klientami w zakresach związanych z biznesem, rozwojem kariery, finansami, zdrowiem i relacjami interpersonalnymi. Dzięki coachingowi klienci ustalają konkretniejsze cele, optymalizują swoje działania, podejmują trafniejsze decyzje i pełniej korzystają ze swoich naturalnych umiejętności.

Coach pomaga ludziom poprawiać ich osiągnięcia i podnosić jakość ich życia, pomaga osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty w ich życiu zawodowym i osobistym.”

Definicja przygotowana przez International Coach Federation

Dlaczego warto studiować coaching

Cel studiów:

 

  • Certyfikowany Coach to unikatowe studia podyplomowe stanowiące odpowiedź na potrzeby rynku pracy - wysoce wykwalifikowanych specjalistów z obszarów pomocowych, zarządzania, organizacji czy sprzedaży lub medycznych.
  • Celem studiów jest przygotowanie słuchaczy do samodzielnego prowadzenia life coachingów (Coaching for Life - nastawiony na relacje i życie osobiste) and business coachingów (Coaching for Business - nastawiony na rozwój biznesu) w firmach, instytucjach państwowych, organizacjach pozarządowych, stowarzyszeniach, fundacjach oraz z klientem indywidualnym.
  • Coach stał się pożądanym zawodem. Wykorzystywany jest w wielu dziedzinach. Prognozy pokazują, że zapotrzebowanie na różne specjalizacje i formy coachingu będzie wzrastało przez najbliższe lata.  

Adresaci:

  • menedżerowie wszystkich szczebli
  • przedsiębiorcy
  • psycholodzy, psychoterapeuci, pedagodzy, socjolodzy
  • przedstawicieli firm doradczych i szkoleniowych
  • trenerzy
  • pracownicy urzędów pracy i pomocy społecznej
  • pracownicy działów personalnych
  • pracownicy medyczni
  • osoby zainteresowane samorozwojem

Studia adresowane są do osób, które planują zdobyć nowy zawód lub wzmocnić obecnie wykonywane zadania nowymi umiejętnościami. Studia  pozwalają ubiegać się o międzynarodową akredytację International Coach Federation na poziomie ACC prostszą ścieżką akredytacji  ACSTH. 

Uzyskane kwalifikacje i kompetencje:

W trakcie interaktywnych zajęć słuchacze zostaną przygotowani do wdrażania coachingu w organizacjach, prowadzenia sesji coachingowych. Słuchacze nabędą wiedzę zgodną z kodeksem etycznym ICF, udoskonalą praktyczny warsztat, poznają szeroki wachlarz możliwości pracy coachingowej w każdym otoczeniu/środowisku, narzędzia i metody do pracy coachingowej, będą prowadzić procesy coachingowe w trakcie studiów, odbywać superwizje z certyfikowanymi coachami. Absolwenci nabędą wiedzę dotyczącą budowania relacji służącej osobistemu i zawodowemu rozwojowi klienta indywidualnego, nabędą wysokorozwinięte kompetencje interpersonalne, umiejętność wspierania zmian u klienta.     

Metody pracy wykorzystywane w trakcie studiów:

  • case study
  • mini sesje coachingowe
  • "gorące krzesło"
  • testy
  • wykłady
  • e-learning
  • sesje mentorskie
  • ćwiczenia w grupach
  • praca z narzędziami coachingowymi

Atuty studiów:

  • studia posiadają akredytację ACSTH International Coach Federation (ICF)
  • program studiów gwarantuje przygotowanie uczestników studiów do międzynarodowego egzaminu akredytacyjnego ICF
  • absolwent otrzymuje certyfikat ukończenia szkolenia potwierdzający odbycie wymaganej ilości godzin warsztatowych, sesji grupowych oraz indywidualnych niezbędnych do akredytacji ICF
  • zajęcia prowadzone są wyłącznie przez trenerów - praktyków, certyfikowanych coachów
  • w trakcie studiów coachowie motywują słuchaczy do prowadzenia sesji coachingowych
  • studia nie posiadają żadnych dodatkowo ukrytych kosztów – nie dopłacasz za sesje mentorskie, nie kupujesz dodatkowych podręczników i materiałów

Kadra dydaktyczna:

adrę prowadzących stanowią wyłącznie trenerzy - praktycy, certyfikowani coachowie ICF, IC, managerowie, psychologowie, mentorzy i superwizorzy coachingu, ludzie biznesu:

mgr Izabela Kluzek-Kot

Od ponad 15 lat zajmuje się rozwojem ludzi w organizacji. Wspiera organizacje i liderów w procesach transformacji kultury organizacyjnej. Wraz z klientami poszukuje rozwiązań strategicznych i rozwojowych pozwalających im stawać się organizacją przyszłości. W swojej pracy integruje wiele metod po to, aby jak najskuteczniej przeprowadzić klienta przez proces zmiany.
Dyrektor Zarządzająca HPR Group - certyfikowany Coach ICF na poziomie ACC, ukończyła szkołę trenerską, a także liczne szkolenia z obszaru HR. Jest absolwentem studiów podyplomowych Public Relations w Szkole Głównej Handlowej. Prowadzi coaching indywidualny i grupowy - ponad 2000 godzin przeprowadzonych sesji. Doświadczenie zawodowe zdobywała w firmie doradczo-szkoleniowej. Przez okres ponad 10 lat zajmowała się zarządzaniem zespołem konsultantów i trenerów, pełniła również funkcje managera projektów jak również w organizacjach rolę HR Managera. Jest trenerem z zakresu umiejętności managerskich oraz zarządzania zasobami ludzkimi, a szczególnie bliskie są jej aspekty rozwoju pracownika w organizacji. Jako twórca programu szkolenia coachów przygotowała do tego zawodu ponad 1500 osób w ponad 50 edycjach szkół. Jest konsultantem strategicznym, prowadzącym executive i team coachingi dla zarządów międzynarodowych organizacji, jak na przykład Leroy Merlin, Grupa ZIBI, Dentons DBSE, ING Bank Śląski, Coca-Cola, AGORA SA, VOITH, Kludi, Stanley Black&Decker, AWECO, Pandora, TUV, SWM, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Kompania Piwowarska, Vattenfall, ISTA, Foster Wheeler, Danone, Timken, Mapei, Mecalux, Kanlux, eSKY,  Bayer, Poczta Polska, Norauto, NordGlass, NAVO Orbico, WASCO, Tauron. Autorka bloga: izabelakluzek.pl

 

Małgorzata Ziarko

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej–SWPS (w tym Psychologia Społeczna w zarządzaniu  rozwojem organizacji, Uczelni Łazarskiego (Coaching),  Akademii Analizy Transakcyjnej, trener biznesu, coach w procesie akredytacji ACC International Coach Federation.
Ma za sobą managerskie doświadczenia - ponad 20 lat pracy z ludźmi, z czego ponad 15 sto letnie doświadczenie w zarządzaniu dużymi Zespołami, głownie w branży mediowej (sprzedaż). Jest twórcą i prowadzącym zespoły projektowe łączące Specjalistów z różnych dziedzin, o różnym temperamencie, przyzwyczajeniach i  kulturze pracy, pochodzących z różnych kultur organizacyjnych. Zawsze blisko HR, praktyk tematów z obszaru zarządzania w zmianie, kultury organizacyjnej, wdrażania feedbacku (budowania kultury organizacji otwartej na feedback) i komunikacji, rozwoju kompetencji, oceny pracowniczej, motywacji, zarządzania zespołem, procesu grupowego oraz dysfunkcji w pracy zespołowej. Jest też mentorem – szczególnie dla wdrażających się managerów w nową rolę zarządczą czy w nowym obszarze odpowiedzialności, pracujących w zmieniającym się środowisku organizacyjnym, trenerem biznesu, coachem i konsultantem. Chce wspierać Managerów poszukujących kierunku doskonalenia swojego zawodowego warsztatu,  oraz zarządzanie procesem  zmian w Organizacjach.

 

Natalia Włodarska

Coach PCC (Professional Certified Coach), absolwentka psychologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiów podyplomowych „Zarządzanie w mediach” w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej.  Master Practitioner NLP.
W 2002 roku rozpoczęła swoją drogę zawodową jako trener biznesu i konsultant w firmie szkoleniowej. Specjalizuje się w szkoleniach dotyczących komunikacji i współpracy, asertywności, zarządzania emocjami i stresem.
Od 2008 roku pracuje w TVN S.A., odpowiada za wszelkie działania rekrutacyjne oraz  szkoleniowo-rozwojowe.
Od 2011 roku prowadzi warsztaty i coachingi z kreowania wizerunku w mediach – współpracuje z Fundacją Vital Voices Hilary Clinton, dla której co roku prowadzi warsztaty dla kobiet w biznesie.
W ramach swojej firmy Be Free – Body Mind Psyche prowadzi także grupowe coachingi z obszaru Life Coachingu w dwóch tematach: „Wykreuj swoje życie” oraz „Wykreuj swoje relacje”.
W trakcie swojej edukacji coachingowej ukończyła Szkołę Coachów Eriksson College oraz wiele kursów m.in. u Roberta Diltsa, Richarda Bolstada, Hermann Muller-Walbrodt czy Franka Farellego.
Jest mentorem dla adeptów szkoły coachingu, wykłada także na uczelniach wyższych prowadząc zajęcia przygotowujące do zawodu coacha w ramach studiów podyplomowych prowadzonych pod patronatem merytorycznym HPR Group.

 

Patryk Lange

Akredytowany coach i superwizor Izby Coachingu, certyfikowany coach zespołowy, trener mindfulness i redukcji stresu. W latach 2015-2017 Przewodniczący Komisji Etyki Izby Coachingu. Absolwent AGH w Krakowie, Szkoły Profesjonalnego Coachingu oraz Akademii Mistrzów Treningu G.T. Mentor. Uczestnik kilkudziesięciu szkoleń z zakresu zarządzania, sprzedaży i organizacji biznesu. Współwłaściciel firm ez-cam.pl oraz xtech.pl. Ma doświadczenie w zakresie prowadzenia biznesu z użyciem nowoczesnych technologii, realizacji projektów IT, tworzenia, zarządzania i optymalizacji procesów biznesowych. W latach 2005 – 2012 pełnił funkcje dyrektora sprzedaży oraz członka zarządu. W tym czasie współpracował z największymi firmami inżynierskimi, między innymi z ABB, Siemens, FESTO, Mitsubishi Electric. Jako coach pracuje z menedżerami średnich i dużych firm, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności zarządzania oraz osiągać życiową harmonię. Pracuje także z osobami, które doświadczają syndromu wypalenia zawodowego i życiowego. Prowadzi coaching indywidualny i zespołowy oraz szkolenia i warsztaty w organizacjach, które chcą wdrażać kulturę coachingu i samozarządzania. Inspiruje się takimi postaciami jak Ricardo Semler, Jack Stack, Doug Kirkpatrick. Od 2008 roku praktykuje i propaguje metody redukcji stresu oraz rozwoju oparte na uważności. Współpracownik i trener mindfulness w oddycham.pl. Pasjonat podróżowania po Azji, Afryce i Europie, wypraw motocyklami i samochodami terenowymi. W latach 2013 – 2017 koordynował i prowadził Męskie Kręgi – spotkania o charakterze rozwojowym dla mężczyzn. W roli coacha i trenera współpracował między innymi z IKEA, TESCO, VELUX, StanleyBlack&Decker, Mota-Engil, Pratt&Whitney, Goldenline.

Najczęściej zadawane pytania:

Co wyróżnia studia akredytowane od innych studiów z zakresu coachingu?

Studia z programem akredytowanym dają podwójny certyfikat: dyplom studiów podyplomowych oraz certyfikat ukończenia kursu ACSTH pozwalający na zdanie egzaminu i otrzymanie uprawnień coacha ICF na poziomie ACC szybszą ścieżką akredytacyjną.

 Co to jest ICF?

International Coach Federation (ICF) to największa ogólnoświatowa organizacja coachingowa reprezentująca środowisko profesjonalnych coachów. ICF zostało założone w 1995 roku, liczy ponad 25 000 członków zrzeszonych w ponad 100 krajach. ICF jest organizacją non profit, którą współtworzą osoby indywidualne prowadzące praktykę coachingową. Działania ICF poświęcone są rozwijaniu profesji coachingowej poprzez określanie standardów kompetencyjnych i etycznych, dostarczanie niezależnej struktury akredytacji dla coachów i szkół coachingu oraz budowanie forum wymiany doświadczeń. Certyfikat ICF jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych w świecie biznesu.

 Dlaczego akredytacja ICF jest najważniejszą akredytacją dla coacha?

ICF to największa ogólnoświatowa organizacja coachingowa reprezentująca środowisko profesjonalnych coachów. ICF jest akredytacją niezależną od szkoły - przyznaje ją grupa egzaminatorów w ramach bezstronnego procesu akredytacyjnego. Słowo bezstronna jest tu kluczowe, ponieważ ICF jest jedynym źródłem takiej akredytacji. ICF jako pierwsza organizacja na świecie stworzyła i zaproponowała definicję i filozofię coachingu, a także doprowadziła do stworzenia standardów etycznych, których członkowie zobowiązani są przestrzegać.
Certyfikat ICF uprawnia do wpisania się na międzynarodową listę coachów świadczących usługi coachingowe na rynku międzynarodowym.

 Co to jest ACSTH?

 Program Approved Coach Specific Training Hours (ACSTH) oferuje:

  • 100 h coach-specific training
  • zgodność ze wszystkimi ICF Core Competencies i ICF Code of Ethics
  • możliwość wykorzystania godzin przy akredytacji ACC, PCC lub MCC ścieżką ACSTH
  • krótsza ścieżka akredytacyjna

Gdzie mogę pracować po studiach? 

Z dyplomem coacha można podjąć zatrudnienie w:

  • międzynarodowych korporacjach i dużych firmach jako coach, trener
  • organizacjach pozarządowych pracując z osobami potrzebującymi wsparcia
  • ośrodkach psychologicznych i terapeutycznych
  • fundacjach
  • instytucja państwowych w szczególności wspierających osoby bezrobotne
  • instytucjach pośrednictwa pracy
  • można również rozpocząć własną działalność gospodarczą lub wprowadzić dodatkową usługę do dotychczas prowadzonej działalności gospodarczej
  • można także wykorzystać nabyte umiejętności coachingowe do wzmocnienia obecnego stanowiska pacy czy planowania własnego awansu

Program

Program studiów:

  • Filozofia i specyfika pracy coachingowej (m.in. Wprowadzenie do coachingu, Różnice między coachingiem a innymi formami pracy z klientem, Rodzaje coachingu i ich zastosowanie na rynku, Sposoby wykorzystania coachingu w pracy z klientem)
  • Sylwetka coacha (m.in. Kompetencje coacha, Skala i koło kompetencji jako narzędzie do wymiarowania swoich umiejętności, Kodeks etyczny, Kontakt coachingowy)
  • Kompetencje interpersonalne w coachingu (m.in. Umiejętność budowania relacji, Umiejętności komunikacyjne – narzędzia i techniki komunikacyjne w pracy coacha (VAKOG, parafraza, podsumowania, informacja zwrotna, odzwierciedlanie i dostosowanie, pytania), Wykorzystanie NLP)
  • Techniki i narzędzia coachingowy (m.in. SMART/ER – narzędzie do wyznaczania celu w coachingu, Model sesji coachingowych : GROW, RESOLVE, Budowanie świadomości Klienta, Bajka i metafora jak element pracy z klientem)
  • Zastosowanie innych elementów rozwojowych w coachingu (m.in. Źródła i zastosowania Racjonalnej Terapii Zachowania, Coaching prowokatywny)
  • Coaching grupowy i zespołowy  (m.in. Rodzaje grup, Role wg Belbina, Relacje w zespole, Przekazywanie informacji zwrotnych Z – FUKO – P, Coachingowy styl zarządzania zespołem, 12 elementów dobrego zarządzania wg Gallupa, Pytania kartezjańskie, Strategia Walta Disneya, Sesje coachingu grupowego i zespołowego)
  • Relacje biznesowe – pozyskiwanie klientów. (m.in. Rola pierwszego wrażenia, Poszukiwanie klientów, czyli co dziś działa a na co szkoda pieniędzy i czasu, Budowanie sieci kontaktów, Prospecting, Rozpoznawanie potrzeb klienta, Reagowanie na obiekcje,Tworzenie zasad współpracy z klientem, zawieranie umów)
  • Coaching w zmianie (m.in. Narzędzia coachingowe indywidualnej i zespołowej pracy z ludźmi w zmianie, Model pracy z negatywnymi emocjami i polaryzowanie perspektywy klienta w zmianie, Krzywa zmiany, Postawy ludzi wobec zmiany).
  • Narzędzia budowania i wzmacniania własnej samooceny (Praca z samokrytycyzmem, poznaniem i  docenianiem własnych zasobów , a także motywacji do ich zwiększania)
  • Sesje mentorskie grupowe
  • Sesje mentorskie indywidualne

Łączna liczba godzin: 200 h, w tym 37 h w formie e-learaningu

Organizacja zajęć:
Zajęcia odbywają się co dwa tygodnie w sobotę i w niedzielę (sporadycznie w piątek).

Studia podyplomowe realizowane przez WSH w roku akademickim 2020/2021 będą organizowane w formule blended learning polegającej na łączeniu zajęć stacjonarnych (odbywających się na terenie uczelni) z zajęciami prowadzonymi w trybie on-line (poprzez platformę ClickMeeting, Zoom), pozwalającymi na uczestnictwow spotkaniu z każdego miejsca na świecie.

Kontakt:
tel.: 32 363-12-21
e-mail: podyplomowe.rekrutacja@humanitas.edu.pl

 ZAPISZ SIĘ

Opłaty

Atuty:

  • Niezmienne czesne
  • Brak dodatkowych opłat (np. za materiały szkoleniowe, egzaminy, egzamin końcowy)
  • Brak opłaty wakacyjnej
  • Możliwość płatności w ratach (nie powoduje zwiększenia ceny studiów)
Wariant płatności Płatność w 8 ratach Płatność w 2 ratach Cena studiów
Cena regularna 750 zł 3 000 zł 6 000 zł
Absolwenci  i studenci Humanitas
(30% mniej)
525 zł 2 100 zł 4 200 zł
Promocja „Im wcześniej tym lepiej” (200mniej do 30 września 2020 r.) 725 zł  2  900 zł 5 800 zł

Szkolenia

Osoby zainteresowane rozszerzeniem wiedzy z zakresu tematyki studiów podyplomowych zapraszamy do udziału w szkoleniach:

Zapisz się

Etapy rekrutacji

Krok 1 

Wypełnij i wydrukuj kwestionariusz on-line

Krok 2

Dokonaj opłaty rekrutacyjnej:

  • 85,00 zł - opłata rekrutacyjna.

Wpłaty można dokonać w kasie Uczelni lub przelewem na numer konta bankowego:
ING Bank Śląski S.A. II Oddział w Sosnowcu 24 1050 1360 1000 0008 0337 9932
W tytule przelewu należy umieścić: imię i nazwisko, adres oraz nazwę kierunku

Krok 3

Skompletuj następujące dokumenty:

  • Wydrukowany kwestionariusz (on-line)
  • Kserokopię dyplomu ukończenia studiów wyższych (oryginał dyplomu należy przedstawić do wglądu)
  • Dowód osobisty (należy przedstawić do wglądu w celu potwierdzenia tożsamości)
  • Dowód wpłaty opłaty rekrutacyjnej w wysokości 85 zł

Krok 4

Złóż dokumenty:

  • Osobiście w Punkcie Rekrutacyjnym – pokój 009 (parter) lub
  • Wyślij pocztą na adres: Wyższa Szkoła Humanitas ul.Kilińskiego 43, 41-200 (z dopiskiem: Punkt Rekrutacyjny) lub
  • Prześlij zeskanowane dokumenty e-mailem na adres: podyplomowe.rekrutacja@humanitas.edu.pl

Umowa finansowa i opłata za studia:

  • Umowa finansowa jest podpisywana na tydzień przed rozpoczęciem zajęć – informacja o terminie podpisania umowy przesyłana jest do kandydata drogą e-mailową. Wtedy też kandydat wybiera wariant płatności oraz otrzymuje harmonogram wpłat.
  • Płatność za studia dokonywana jest na indywidualne konto. Opłata za studia może być uiszczana w ratach.
  • Cena studiów obejmuje całość kosztów, łącznie z materiałami, zaświadczeniami wydawanymi na wniosek słuchacza oraz świadectwem ukończenia studiów.