Przejdź do treści
Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy

Nagroda "Kobieta Humanitas"

Podczas II edycji Konwentu ponownie wręczono Nagrody „Kobieta Humanitas”. Wyróżnienie to ma na celu promowanie przedsiębiorczych postaw wśród pań oraz wspieranie rozwoju zawodowego i osobistego kobiet zaangażowanych w działalność społeczną, czy kulturalną. W tym roku wyróżnienia te otrzymały:

  • w Kategorii Biznes: statuetkę Beata Białowąs – dyrektor naczelna Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, natomiast wyróżnienie Magdalena Pochwalska – prezes zarządu Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Sosnowcu;
  • w Kategorii Społeczeństwo: statuetkę Iwona Durek-Sypek – dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu, zaś wyróżnienie dr Anna Zasada-Chorab  - wiceprezydent Siemianowic Śląskich;
  • w Kategorii Kultura: statuetkę Joanna Wnuk-Nazarowa – dyrektor naczelna i programowa Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, a wyróżnienie Elwira Kabat-Georgijewa – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu.

Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi kandydatkami, które były nominowane do nagrody "Kobieta Humanitas"

Kandydatki do Nagrody w kategorii BIZNES

Beata Białowąs - Dyrektor Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości                   w Katowicach (największej i najstarszej organizacji samorządu gospodarczego na Śląsku),  filozof, absolwentka studiów podyplomowych: Rozwój podmiotów gospodarczych (Wyższa Szkoła Bankowości i Finansów w Katowicach), Zarządzania projektami europejskimi (Akademia Ekonomiczna im. Karola Adamieckiego w Katowicach) i Społecznej odpowiedzialności biznesu (Wyższa Szkoła Europejska im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie). Zajmuje się realizacją projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej, oświatą zawodową, tematyką związaną
z samorządem gospodarczym oraz społeczną odpowiedzialnością biznesu.

Beata Pierzchała - Dyrektor organizacji grupującej przedsiębiorców na Śląsku BNI, przedsiębiorczyni z długim stażem, pośrednik, doradca w obrocie nieruchomościami.  Do jej zasług zaliczyć można stworzenie od podstaw i rozwinięcie sieci, organizującej śląskich przedsiębiorców w ramach amerykańskiego standardu „BNI”. Zbudowała rozpoznawalną markę Nieruchomości Pierzchała, która przetrwała największy kryzys na rynku nieruchomości. Dziś posiada stabilną firmę, liczne grono partnerów i kontaktów biznesowych, a przede wszystkim klientów, którzy niejednokrotnie powierzają jej majątek swojego życia. Prowadzi z sukcesem biznes. Sfinalizowała niejedną trudną i skomplikowaną transakcję. Jest przedsiębiorcą, osiągającym sukcesy dzięki dużemu doświadczeniu, a także ogromnemu talentowi networkingowemu. Na chwilę obecną BNI na Śląsku jest jednym z najbardziej i najszybciej rozwijających się regionów w Polsce.

Małgorzata Marcińska - Od 2015 roku pełni funkcję prezesa zarządu Agencji Rozwoju Miasta
w Krakowie. Ukończyła studia na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracowała w administracji samorządowej, była m.in. dyrektorem Kancelarii Prezydenta Miasta Krakowa. Zajmowała też m.in. stanowisko wiceprezesa zarządu Krakowskiego Holdingu Komunalnego S.A. W 2013 roku została powołana na stanowisko wiceministra pracy i polityki społecznej w randze podsekretarza stanu, odpowiadając m.in. za wdrażanie Europejskiego Funduszu Społecznego oraz za wieloletnie programy zatrudnienia i rozwoju zasobów ludzkich przy wykorzystaniu funduszy europejskich.

Magdalena Pochwalska - Skutecznie jako prezes spółdzielni mieszkaniowej przeprowadziła program naprawczy, wyprowadzając w niespełna dwa lata ten podmiot z zapaści finansowej
i organizacyjnej. Pełniąc w latach 1991-1998 funkcję Wiceprezydenta Sosnowca odpowiedzialnego za rozwój miasta przygotowała, a następnie konsekwentnie realizowała wieloletni plan rozwoju stwarzając możliwości dla nowopowstających podmiotów gospodarczych,  w tym z udziałem kapitału zagranicznego. W 2002 r. podjęła się jako Zarządca Komisaryczny naprawy Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów  i Kanalizacji w Sosnowcu. Proces ten zakończył się sukcesem, obecnie przedsiębiorstwo wodociągowe to spółka akcyjna, gdzie Magdalena Pochwalska jest prezesem i dyrektorem.

Aneta Borowiec - Redaktor naczelna magazynu „Wysokie Obcasy Extra”, dziennikarka i redaktorka książek: „Bóg dla wymagających", "Jan Turnau na święta i nie tylko”, „Kobiety, które igrały z bogami”, „Świat musi mieć sens. Przerwana rozmowa arcybiskupa Józefa Życińskiego i Aleksandry Klich”. Jest tłumaczem biografii „Wstydliwa historia piękna. Jak Helena Rubinstein i L’Oréal stworzyli kobietę”. Jako pisarka zadebiutowała w 2012 r. powieścią „Wilczyce”.

Dorota Nowak - Zdobywała praktykę w księgowości i zarządzaniu na wszystkich szczeblach kariery zawodowej aż do stanowiska  Członka Zarządu Spółki - Głównego Księgowego PKM Sp.
z o.o. w Sosnowcu.  Łączy wielką kulturę osobistą, szacunek dla współpracowników ze skutecznym zarządzaniem Spółką. W 2015 otrzymała Brązowy medal „Za zasługi dla obronności kraju”, w 2011 tytuł „Menadżer Zagłębia 2010”.

Tatiana Galińska - TRENER BIZNESU I ROZWOJU OSOBISTEGO , COACH. Założycielka i prowadząca Shangri-La Ośrodek Rozwoju Osobistego w Zawierciu. Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi w Szkole Zarządzania Uniwersytetu Śląskiego. Swoje szlify trenerskie zdobyła w szkole „Trener Sukcesu” prowadzonej przez Pracownię Psychologiczną Elżbiety Sołtys w Krakowie. Członkini Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Biznesu. Certyfikowany Coach LCC Szkoła Coachów w Opolu.

Ewa Jeżak-Klyta - Od 1992 r. zdobywała doświadczenie zawodowe na stanowiskach kierowniczych. Zarządzała samodzielnie zakładami pracy, a w 1994r. Zarząd Główny Polskiego Czerwonego Krzyża w Warszawie, przy akceptacji wojewody śląskiego mianował ją na dyrektora Zarządu Województwa Śląskiego. Współpracowała z samorządami lokalnymi w całym województwie. Współdziałała przy organizacji koncertów Serce za Serce w Fundacji prof. Religi. Była współinicjatorką ogólnopolskiej akcji dla dzieci I Ty Możesz zostać św. Mikołajem, którą przekazała na ręce p. Niny Terentiew. W 2000r. a więc w czasie dużego kryzysu gospodarczego rozpoczęła własny biznes pod nazwą: Agencja Reklamowa Classics, której oferta poszerzała się wraz
z zapotrzebowaniem na różnego rodzaju reklamę. W 2014r. otrzymała tytuł Ambasadora Przedsiębiorczości Kobiet jako jedna ze 100 kobiet w kraju.

Kandydatki do Nagrody w kategorii KULTURA:

Marta Frej - Asystentka w pracowni rysunku i malarstwa prof. M. Czajkowskiego na ASP w Łodzi (2005-2009)Malarka, ilustratorka, animatorka kulturalna, prezeska Fundacji Kulturoholizm, mama Maćka, współzłożycielka Klubu Krytyki Politycznej w Częstochowie. Laureatka nagrody Okulary Równości 2015, przyznawanej przez Fundację im. Izabeli Jarugi- Nowackiej.
Obecnie pracuje w Centrum Promocji Młodych w Częstochowie.

Agata Norek - Za swoją pracę doktorską TARCZE OBRONNE otrzymała w roku 2013 wyróżnienie oraz nominację do Nagrody Prezesa Rady Ministrów. Studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Katowicach oraz w Norymberdze. Jest trzykrotną stypendystką Prezydenta Miasta Chorzowa. Laureatka I miejsca w konkursie PRIMUS INTER PARES na najlepszego studenta ASP w Katowicach. Założyła w Niemczech Stowarzyszenie SHIELDS AGAINST VIOLNCE SAV e. V., które zajmuje się problematyką skutków oraz oblicz przemocy. Jest autorką instalacji NOREK - JARDIN, która w roku 2011 została zaprezentowana przed Parlamentem Europejskim w Brukseli. W 2012 r. zdobyła I miejsce w konkursie na promocję Augsburga. W 2015 r. wystawę TARCZ OBRONNYCH zaprezentowała w Landtagu w Monachium. W 2016 artystka wzięła udział w Kongresie Kobiet Województwa Śląskiego, gdzie otrzymała tytuł KOBIETY SUKCESU Śląska. Do tej pory Agata Norek zorganizowała trzynaście wystaw indywidualnych oraz brała udział w dwudziestu pięciu wystawach zbiorowych.

Joanna Wnuk-Nazarowa - Kompozytorka, dyrygentka i wykładowczyni Akademii Muzycznej
w Krakowie. Sprawowała funkcję dyrektora naczelnego Państwowej Filharmonii w Krakowie. Od 2000 jest dyrektorem naczelnym i programowym Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Była inicjatorką i pomysłodawczynią wszystkich projektów Orkiestry, w tym Maratonu twórczości Góreckiego, Pociągu do muzyki Kilara, Muzycznych Podróży Morskich, Dnia Kilara, Nocy Kilara, Festiwalu Górecki-Penderecki w 75. rocznicę urodzin kompozytorów, a także biennale Festiwal Prawykonań  Polska Muzyka Najnowsza.

Dorota Igniatew - Od 2003 asystent reżysera w Teatrze Narodowym. Reżyserowała „Cyjanek
o piątej” Kohouta w Teatrze Żydowskim – spektakl prezentowany był w ramach Festiwalu Singera w roku 2006, a od 2007 roku grany w Teatrze Polskim w Warszawie. Dorota Ignatjew była również reżyserem obsadowym takich filmów jak „Matka Teresa od kotów” Pawła Sali, „U Pana Boga za piecem” Jacka Bromskiego. Od sierpnia 2011 r. Dorota Ignatjew pełni funkcję zastępcy dyrektora ds. artystycznych w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu.

Dorota Grolik - Od najmłodszych lat przejawiała zdolności muzyczne co spowodowało , iż  rozpoczęła edukację artystyczną już w wieku 6 lat w sosnowieckim Ognisku Muzycznym. W 1990r.
i rozpoczęła pracę w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia, w której pełniła kolejno funkcję kierownika sekcji przedmiotów teoretycznych, wicedyrektora, a od 2005r. do chwili obecnej dyrektora Zespołu Szkół Muzycznych. Dzięki jej staraniom przy sosnowieckiej szkole muzycznej powstała sala koncertowa, wraz z bogatym zapleczem – salą kameralną, studiem nagrań oraz kompleksem sal dydaktycznych, wyposażonych w znakomite instrumentarium   i pomoce dydaktyczne.

Matylda Sałajewska - Artystka działająca w przestrzeni filmu, instalacji, scenografii i dizajnu. Realizuje projekty interaktywne, często związane z tematyką społeczną oraz filmy dokumentalne, projekty multimedialne i street artowe. Absolwentka  Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach na Wydziale Projektowanie Graficzne, specjalność Nowe Media. Stypendystka na UEL w Londynie na kierunku Moving Image / Digial Art / Animatio. Ma na koncie liczne wystawy i udział w festiwalach
w Polsce i za granicą między innymi w: Londynie, Tel Avivie, Lahti, Moskwie, Zagrzebiu, Strasburgu, Pradze, Dusseldorfie, Koloni, Hamburgu, Berlinie i Perth. Wygrała w konkursie "Śląska Rzecz"- Najlepszy projekt w kategorii Identyfikacji Wizualnej 2010 roku na Śląsku. Autorka filmu dokumentalnego Narrogin dla Telewizji Canal+.

Aleksandra Marzyńska - Naczelnik Wydziału Kultury i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego
w Sosnowcu. Sosnowiczanka, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Śląskiego. Skończyła także studia podyplomowe z public relations na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracę rozpoczynała
w Sosnowcu, gdzie pracowała jako dziennikarka w redakcji „Nowego Zagłębia”.

Elwira Kabat-Georgijewa - od 2010 roku dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu. Dzięki jej profesjonalizmowi i skuteczności w zarządzaniu, to instytucja na miarę XXI wieku: dynamiczna, kreatywna, umiejętnie łącząca tradycję z nowoczesnością. Jej zaangażowanie na polu promowania i wspierania szeroko pojętej kultury jest powszechnie znane i cenione  w środowisku, czego dowodem są otrzymane wyróżnienia i nagrody: honorowy tytuł "Amicus Silesiae - Przyjaciel Śląska", medal Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich "W Dowód Uznania", odznaka honorowa "Zasłużony dla Kultury Polskiej" oraz srebrna odznaka "Za zasługi dla Uniwersytetu Śląskiego". Jest pomysłodawczynią i organizatorką dwunastu edycji Sosnowieckich Dni Literatury.

Aleksandra Gajewska - Aktorka, działaczka samorządowa, poetka, autorka literatury dziecięcej. Od 2014 roku pełnomocnik Dyrektor w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. W latach 2010 – 2013 Wicemarszałek Województwa Śląskiego, pełniąca nadzór nad wydziałem m.in. Kultury. Od 2006 aktorka w Teatrze Nowym w Zabrzu oraz Teatrze Rozrywki w Chorzowie Od 2015 Wiceprezes Fundacji na rzecz młodych twórców Jazdaa Polska! Od 2013 Członek Rady Fundacji Kreatywny Śląsk. Od 2011 Przewodnicząca Rady do spraw CSR przy Marszałku Województwa Od 2006 do 2014 Radna Sejmiku Województwa Śląskiego, w tym m.in. Przewodnicząca Komisji Edukacji, Nauki i  Kultury Autorka opowiadań, wierszy i tekstów dla dzieci. Poetka. Od 2010 roku wolontariuszka Dress for Success.

Barbara Ptak - Kostiumolog i scenografka teatralna i filmowa. Absolwentka Wydziału Grafiki na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych i Wydziału Grafiki Artystycznej na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Autorka kostiumów i scenografii do stu trzydziestu spektakli teatralnych i operowych, nie tylko w Polsce, ale także we Włoszech i w Niemczech. Zaprojektowała kostiumy do ponad osiemdziesięciu filmów, w tym wielu znaczących, jak: Zmory Wojciecha Marczewskiego, Perła w koroniePaciorki jednego różańca i Na straży swej stać będę Kazimierza Kutza, a także nominowanych do Oscara: Nóż w wodzie Romana Polańskiego, Faraon Jerzego Kawalerowicza, Ziemia obiecana Andrzeja Wajdy i Noce i dnie Jerzego Antczaka.

Kandydatki do Nagrody w kategorii SPOŁECZEŃSTWO:

Iwona Tyrna-Łojek - Doktor nauk humanistycznych, przedsiębiorczyni czynnie wspomagająca idee  przedsiębiorczości kobiet. Założycielka  Klubu Kobiet Biznesu „Kultura sukcesu” www.kulturasukcesu.pl oraz Koła Przedsiębiorczych w WSB w Chorzowie. Skupia wokół siebie kobiety, którym bliskie są idee biznesu, wspiera je tworząc platformę wzajemnej współpracy, wsparcia i synergii.  „Kultura sukcesu”  oznacza dla niej przede wszystkim osiągnięcia w biznesie oparte na zasadach „Fair Play”, których jest gorącą propagatorką.

Agata Pustułka - Publicystka, dziennikarka PolskaPress, wydawcy największego dziennika regionalnego w kraju - Dziennika Zachodniego. Wyróżniona w kategorii „Lider roku 2013
w ochronie zdrowia – Media – Dziennikarstwo informacyjne i edukacyjno-społeczne." Laureatka konkursu dziennikarskiego Silesia Press. Nagrody przyznawane są za materiały o istotnym znaczeniu dla opinii publicznej, rzetelne i dojrzałe warsztatowo.

Iwona Durek-Sypek - Oligofrenopedagog od 31 lat, od 16 lat dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 4, nowoczesnej, specjalistycznej placówki dla dzieci z głębszą niepełnosprawnością intelektualną i sprzężeniami. Wykładowca akademicki. Współtwórczyni „Świat Idealnego” systemowej koncepcji wsparcia, edukacji, terapii, opieki: Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka, mieszkania zintegrowanego, S3 Sosnowieckiej Spółdzielni Socjalnej. W budowie „Ogród Polisensoryczny”.

Maria Zrałek - Doktor nauk humanistycznych, politolog, specjalistka od polityki społecznej
i gospodarczej. W latach 1999-2010 wicedyrektor Instytutu Nauk Politycznych i Dziennikarstwa WNS Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od 2010 r. prodziekan a następnie dziekan Wydziału Humanistycznego w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu. Obszar zainteresowań badawczych Pani Dziekan obejmuje zagadnienia polityki społecznej, szczególnie w zakresie mieszkalnictwa
i środowiska lokalnego, problemów ludzi starych i niepełnosprawnych oraz zagadnień szeroko rozumianych patologii społecznych. Członek zespołu opracowującego Strategię Polityki Społecznej Województwa Śląskiego na lata 2006-2020. Członek Zespołu Redakcyjnego „Problemy Przewodnicząca Oddziału Katowickiego Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego. Przewodnicząca Śląskiej Rady ds. Seniorów, organu działającego przy Marszałku Województwa Śląskiego,
w ramach projektu „60+ Śląskie dla Seniora.

 Anna Zasada-Chorab - Rozwija m.in. karierę naukową, a funkcję wiceprezydenta Siemianowic Śląskich traktuje nie jak pracę tylko służbę. Troszcząc się o sprawy mieszkańców, przyczyniła się do przyznania jej miastu i gminie przez Zarząd Województwa ŚląskiegoI miejscaw konkursie: „Gmina Przyjazna Rodzinie 2015”. Jako ekspert powołany przez Marszałka Województwa Śląskiego przyczyniła się również do powołania „Śląskiej Rady Seniorów”. Laureatka Nagrody Burmistrza Miasta Czeladź „Pierścień Saturna 2015” za wieloletnie kierowanie Kolegium Pracowników Służb Społecznych. W 2016r otrzymała tytuł Kobiety Charyzmatycznej w kategorii Kobieta społeczna
i przedsiębiorcza. Nominowana do nagrody „Lider z powołania”.

Beata Twardowska - Prezes Zarządu Fundacji Katowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Od 11 lat prowadzi działalność charytatywną na rzecz pomocy najbardziej potrzebujący Przez wiele lat radna miasta Katowice. Prezydentka Międzynarodowej Organizacji Soroptymist International Klub Śląski Nike działająca na rzecz Kobiet. Wolontariuszka w Międzynarodowej Organizacji Kobiecej Dress For Succes. Powołana do Rady Okręgowego Szpitala Kolejowego oraz Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego jako organ opiniodawczy Województwa Śląskiego. Odznaczona Złotym Laurem Kompetencji i Umiejętności Pro Publico Bono, Odznaką Honorową z laurem za zasługi dla Spółdzielczości oraz złotą odznaką za zasługi dla Kombatantów. Laureatka wielu konkursów miedzy innymi społecznika miasta Katowice; sąsiad – pomocna dłoń. Laureatka konkursu Dziennika Zachodniego Samorządowiec Roku.

Grażyna Kaczmarczyk - Sosnowiczanka, psycholog, doradca zawodowy, wieloletni nauczyciel akademicki Uniwersytetu Śląskiego oraz uczelni niepublicznych, dyrektor kilku poradni psychologiczno-pedagogicznych w Katowicach, praktyk w dziedzinie kształcenia i wychowania dzieci i młodzieży, specjalistka w zakresie zarządzania oświatą i nowoczesnych metod edukacyjnych, autorka publikacji na temat metod pomocy psychologicznej, terapeutka. Założycielka i Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego – jednej z najaktywniejszych polskich fundacji działających w sferze edukacyjnej, która ma swoją siedzibę w Sosnowcu. Na co dzień udziela wsparcia na rzecz dzieci i młodzieży w ramach bezpłatnej pomocy psychologicznej czy doradztwa obywatelskiego.

Ewa Wesoły - Jest menedżerem z ponad 20-letnim doświadczeniem w zarządzaniu dużymi zespołami ludzkimi w międzynarodowych korporacjach. Głównie odpowiada za budowę strategii obsługi klientów, rozwój technologii wspierającej obsługę a także szereg procesów związanych z operacjami. Przez wiele lat zarządzała ogólnopolskim Biurem Obsługi Klientów w UPC, obecnie pracuje jako manager w międzynarodowej firmie Capgemini. Pomimo wielu obowiązków zawodowych, Ewa Wesoły udziela się charytatywnie prowadząc Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami Nadzieja na Dom. Organizacja ta od wielu lat pomaga bezdomnym zwierzętom głównie z terenu Sosnowca oraz sąsiadujących gmin.

Małgorzata Świętosławska - Z wykształcenia chemik, od 35 lat prowadzi Zakład Produkcyjno Usługowo Handlowy „BEST-PEST”, nowoczesny zakład produkujący środki ochrony rośli i preparaty do higieny sanitarnej oraz Hotel „Młyn Jacka” w Jaroszowicach. Wspiera konkurs „Talent i praca” odbywający się w Jaworznie, wspiera młodych, zdolnych maturzystów z dziedziny chemii i biologii.

 

 Honorowa nagroda "Kobieta Humanitas" 2015

Z inicjatywy Centrum Rozwoju Kobiet przyznana została Nagroda Honorowa "Kobieta Humanitas" za wybitne osiągnięcia i całokształt pracy społecznej. Nagrodę tę otrzymała Ilona Kanclerz - artystka multimedialna, wydawca Modnego Śląska.

Nagroda "Kobieta Humanitas"

9 czerwca br. w Sali Senatu Wyższej Szkole Humanitas odbyło się posiedzenie Kapituły Nagrody "Kobieta Humanitas". Szacowne grono składające się z przedstawicieli środowiska naukowego, biznesowego, politycznego oraz przedstawicieli świata mediów, kultury i sztuki, dokonało wyboru trzech wyjątkowych Kobiet Humanitas w kategoriach: biznes, kultura i społeczeństwo.

W pracach Kapituły uczestniczyli:

  • Wiesław Bełz - Członek Założyciel Pełnomocnik Zarządu Śląskiego Towarzystwa Marketingowego
  • dr Magdalena Boczkowska - Z-ca Dyrektora Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Wyższa Szkoła Humanitas
  • Bożena Borowiec - Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Województwa Śląskiego w Katowicach
  • prof. Krystyna Doktorowicz - Prof. UŚ, Prodziekan ds. Budowy Wydziału Radia i Telewizji i Promocji  Uniwersytet Śląski
  • Agata Dudek - Z-ca Kanclerza Wyższej Szkoły Humanitas
  • Aleksander Dudek - Kanclerz Wyższej Szkoły Humanitas
  • dr Krystian Dudek - Prezes Polskiego Stowarzyszenia Public Relations
  • Krzysztof Dudziński - Zastępca Dyrektora Wydziału Gospodarki Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
  • Dorota Ignatjew - Z-ca dyrektora ds. artystycznych Teatru Zagłębia w Sosnowcu
  • Elwira Kabat-Georgijewa - Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu
  • Ilona Kanclerz - Wydawca Modny Śląsk
  • Kazimierz Karolczak - Członek Zarządu Województwa Śląskiego - Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
  • Katarzyna Kidawa-Kałka - Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej - Urząd Miasta  w Sosnowcu
  • Andrzej Madej - Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Sosnowcu
  • Lidia Tarczyńska - Telewizja Polska - Oddział w Katowicach
  • Michał Wójcik - Radny Sejmiku Województwa Śląskiego
  • dr Maria Zrałek - Prof. WSH, Dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych oraz Wydziału Administracji i Zarządzania Wyższej Szkoły Humanitas

W imieniu Prezydenta Miasta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego, Prezesa Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach Tadeusza Donocika, Mariusza Lekstona Prezesa Fundacji Humanitas oraz Kierownika Działu Promocji Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu głosy oddały osoby upoważnione.

Pracom Kapituł nagrody "Kobieta Humanitas” przewodniczył Prof. WSH Michał Kaczmarczyk Rektor Wyższej Szkoły Humanitas.

Wśród nominowanych do Nagrody „Kobieta Humanitas” znalazły się:

KATEGORIA KULTURA: Dorota Grolik, Marta Fox, Jadwiga Krzeszowiec, Joanna Barbara Sokołowska, Dobrawa Skonieczna-Gawlik, Edyta Ostojak, prof. zw. dr hab. Halina Rusek, Hanna Michta, Iwona Wilk.

Nagrodę zdobyła pisarka i poetka Marta Fox, a wyróżnienia: Iwona Wilk oraz prof. zw. dr hab. Halina Rusek.

KATEGORIA BIZNES: Beata Białowąs, Justyna Cichoń, Beata Drzazga, dr Jolanta Grabowska-Markowska, dr Aneta Franczak-Drygalska, Monika Zając, Joanna Sekuła.

Nagrodę zdobyła Beata Drzazga, właścicielka i prezes firmy BetaMed, a wyróżnienia: dr Jolanta Grabowska-Markowska i Joanna Sekuła.

KATEGORIA SPOŁECZEŃSTWO: Jolanta Czernicka-Siwiecka, Bożena Bucka, Iwona Durek-Sypek, Anna Jedynak, dr Anna Zasada-Chorab, Ewa Kulisz, Mariola Czajkowska, Małgorzata Mańka-Szulik, Beata Netz, Joanna Sekuła, Agnieszka Kucharska, dr Jolanta Grabowska-Markowska, Aleksandra Marzyńska, dr Anna Rogacka-Łukasik.

Nagrodę zdobyła Anna Jedynak, wiceprezydent Sosnowca, a wyróżnienia: dr Jolanta Grabowska-Markowska oraz Beata Netz.