Przejdź do treści
Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy

Budowanie wizerunku edukacji w gminie - konferencja

Wyższa Szkoła Humanitas
oraz PCG Polska Sp. z o.o.

zapraszają do udziału w Konferencji

BUDOWANIE WIZERUNKU EDUKACJI W GMINIE
Doskonalenie pracy szkoły Wykorzystywanie danych 
Promocja edukacji

 

Konferencja odbędzie się w dniach 10-11 marca 2016 r.,
w auli Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu przy ulicy Kilińskiego 43

Konferencja ma na celu przybliżenie samorządom oraz instytucjom odpowiedzialnym za edukację w gminie, jak ważne jest wykorzystanie wyników egzaminów oraz diagnoz edukacyjnych w planowaniu strategii rozwoju oświaty i w zarządzaniu jakością kształcenia w szkole. Odpowie również na pytanie, jak identyfikować potrzeby dzięki wykorzystaniu wskaźników Edukacyjnej Wartości Dodanej, a także, jak można dzięki realizacji projektów edukacyjnych rozwijać edukację w gminie. Ważnym elementem budowania wizerunku edukacji w gminie jest jej promocja oraz szeroko pojęte partnerstwo z Uczelniami Wyższymi. 

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem Konferencji.

Partner Konferencji

PCG Polska - to międzynarodowa firma działająca od 1986 roku świadcząca profesjonalne usługi doradcze, szkoleniowe i technologiczne dla sektora edukacji, ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Wykorzystując sprawdzone rozwiązania oraz technologie, PCG wspiera instytucje publiczne w realizacji najbardziej ambitnych i wymagających projektów. Profesjonalna ocena efektów pracy szkoły, wykorzystania dostępnych zasobów i skuteczności we wdrażaniu innowacji wymaga umiejętności oraz doświadczenia, jakie pracownicy PCG zgromadzili w ciągu niemal 30 lat istnienia firmy. Jako oddział w Polsce od 2009 r. oferuje usługi najwyższej jakości, łącząc wiedzę i zasoby globalnej firmy z cennym doświadczeniem specjalistów działających na rynkach lokalnych.

Dział PCG Edukacja skupia się przede wszystkim na realizacji projektów związanych z doradztwem w tworzeniu skutecznych strategii oświatowych oraz z rozwojem zawodowym pracowników oświaty, aby potrafili efektywnie wdrażać zmiany na poziomie poszczególnych placówek, a tym samym bezpośrednio i umiejętnie oddziaływać na uczniów. PCG wykonuje również badania ewaluacyjne oraz przygotowuje zindywidualizowane ekspertyzy, przy opracowaniu których wykorzystuje zaawansowane metody analizy danych oraz nowoczesne technologie ICT. 

PCG Polska specjalizuje się w zagadnieniach związanych z zarządzaniem jednostkami z sektora publicznego i planowaniem strategicznym. Działania firmy oparte są o rzetelną analizę i efektywne wykorzystanie danych. Wspieramy także w skutecznym pozyskiwaniu i wykorzystaniu środków pochodzących z funduszy unijnych. Celem PCG Polska jest trwała poprawa rezultatów osiąganych przez klientów.

Prelegenci

dr Krystian DUDEK

Doktor nauk humanistycznych w zakresie komunikacji społecznej i PR. Absolwent dziennikarstwa i psychologii zarządzania. Dyplomowany trener biznesu (KSB MBA Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz ST Brainstorm). Trener, doradca, wykładowca akademicki, konsultant, komentator i praktyk w dziedzinie public relations, marketingu, promocji, reklamy, relacji medialnych, komunikacji interpersonalnej i kryzysowej oraz marketingu politycznego. Autor dokumentów strategicznych, audytów i badań. Prowadził i konsultował kilkadziesiąt kampanii wyborczych w wyborach samorządowych, parlamentarnych i europejskich. Dyrektor Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu. Prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. Członek krajowej Rady Etyki Public Relations, Członek Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych. Laureat Wyróżnienia Specjalnego LEW PR 2013 oraz nagrody branżowej PRoton 2014 w kategorii Nagroda Publiczności, przyznawanej profesjonalistom w dziedzinie komunikacji, odznaczającym się nieprzeciętnym myśleniem, innowacyjnością i talentem, wyznaczających standardy w branży PR i przyczyniających się do sukcesu firm, w których pracują. Autor publikacji naukowych i specjalistycznych oraz komentarzy eksperckich m. in. dla TVP1, TVN, TVN24, TVP Info, TVP Katowice, Gazety Wyborczej, Dziennika Zachodniego, TVS, Bankier.pl, PRoto.pl, wirtualnemedia.pl, Gazety Finansowej, magazynu Pierwszy Milion (Forbes) czy Home&Market. Autor książki pt. Rola rzeczników prasowych w komunikacji masowej.

Elżbieta MODRZEWSKA

Mgr polonistyki Uniwersytetu Śląskiego, absolwentka studiów podyplomowych z zakresu Ewaluacji dydaktycznej i egzaminowania Uniwersytetu Gdańskiego oraz Zarządzania w oświacie w Wyższej Śląskiej Szkole Zarządzania w Katowicach. Słuchaczka Seminarium Doktorskiego z zakresu zarządzania w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Kierownik Wydziału Sprawdzianów, Egzaminów Gimnazjalnych i Matur Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie. Koordynatorka wielu projektów realizowanych w województwie i kraju w ramach funduszy EFS, m.in.: Banki Zadań, Eduscience, E-matura. Członek ogólnopolskiego zespołu wdrażającego E-ocenianie na egzaminie maturalnym i gimnazjalnym. Trener OKE, CKE, ROME Metis, wykładowca na studiach podyplomowych – Organizacja i zarządzanie placówką oświatową - Politechniki Śląskiej. Prowadzi wykłady z obszarów: analiza i wykorzystanie wyników egzaminów do poprawy jakości pracy szkoły - analizy ilościowe i jakościowe, tworzenie programów naprawczych, wdrażanie podstawy programowej, ocenianie kształtujące oraz aspektów prawnych i proceduralnych egzaminów zewnętrznych. Autorka wielu programów szkoleniowych i artykułów dotyczących oceniania i egzaminowania. Prowadzi badania nt. zarządzania strategicznego w szkołach.

dr Ewa STOŻEK

Konsultant i ekspert PCG Polska. Łączy wieloletnie doświadczenie pracy w różnych instytucjach oświatowych z praktyką szkoleniową. Z wykształcenia jest matematykiem. Ukończyła studia podyplomowe z zarządzania placówką oświatową oraz z zakresu ewaluacji projektów współfinansowanych z funduszy unijnych. W latach 2004‑2012 pracowała w Wydziale Badań i Analiz Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi. Od 2005 jest związana z Zespołem edukacyjnej wartości dodanej, a w latach 2012‑2015 była liderem Pracowni EWD w Instytucie Badań Edukacyjnych w Warszawie. Jest autorką artykułów i materiałów szkoleniowych związanych z wykorzystaniem wyników egzaminacyjnych do zarządzania oświatą.

Mariusz WYPYCH

Konsultant i ekspert PCG Polska. Ekspert specjalizujący się w tematyce funduszy Unii Europejskiej. Członek Podkomitetu Monitorującego Program Operacyjny Kapitał Ludzki w województwie łódzkim, ekspert wpisany na listę osób oceniających wnioski aplikacyjne w ramach RPO Województwa Łódzkiego 2014‑2020 oraz RPO Województwa Wielkopolskiego 2014‑2020. Od roku 2015 członek Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej w Województwie Łódzkim, wcześniej członek Zespołu opracowującego Wieloletni Plan Działań na rzecz rozwoju i upowszechnienia ekonomii społecznej w województwie łódzkim na lata 2013‑2020. Przeprowadził ponad 100 szkoleń z zakresu przygotowywania wniosków aplikacyjnych i rozliczania przyznanych funduszy UE skierowanych do beneficjentów Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Wcześniej pracował dla Miasta Tuszyn, gdzie był odpowiedzialny za rozwój i wdrażanie strategii rozwoju miasta i projektów finansowanych przez UE. W latach 2004-2014 pracował dla Fundacji Studiów Europejskich – Instytut Europejski w Łodzi, gdzie przez 5 lat pełnił funkcję kierownika Regionalnego Ośrodka Europejskiego Funduszu Społecznego odpowiedzialnego za wspieranie beneficjentów funduszy unijnych w prawidłowej realizacji umów finansowanych ze środków UE. Pełnił również rolę koordynatora projektów współfinansowanych ze środków zewnętrznych oraz rolę trenera przedstawicieli administracji publicznej. W latach 2009 - 2014 trener kluczowy Regionalnego Ośrodka EFS w Łodzi i Piotrkowie Trybunalskim certyfikowany przez Krajowy Ośrodek EFS.

Koszt udziału w Konferencji

Opcja I 390 zł 
  • udział w wykładach podczas pierwszego i drugiego dnia Konferencji,
  • możliwość konsultacji z ekspertami,
  • komplet materiałów konferencyjnych,
  • certyfikat udziału w Konferencji,
  • przerwy kawowe w pierwszym i drugim dniu Konferencji,
  • lunch w pierwszym dniu Konferencji,
  • udział w uroczystej kolacji w pierwszym dniu Konferencji
  • bezpłatny parking.
 Zgłoszenia przyjmujemy do 29.02.2016 r.
Opcja II 480 zł 
  • udział w wykładach podczas pierwszego i drugiego dnia Konferencji,
  • możliwość konsultacji z ekspertami,
  • komplet materiałów konferencyjnych,
  • certyfikat udziału w Konferencji,
  • przerwy kawowe w pierwszym i drugim dniu Konferencji,
  • lunch w pierwszym dniu Konferencji,
  • udział w uroczystej kolacji w pierwszym dniu Konferencji,
  • bezpłatny parking,
  • zakwaterowanie w pokoju 2-os. ze śniadaniem w Hotelu Centrum ul. Modrzejowska 3, 41-200 Sosnowiec.
Zgłoszenia przyjmujemy do 15.02.2016 r. 
Opcja III 520 zł 
  • udział w wykładach podczas pierwszego i drugiego dnia Konferencji,
  • możliwość konsultacji z ekspertami,
  • komplet materiałów konferencyjnych,
  • certyfikat udziału w Konferencji.
  • przerwy kawowe w pierwszym i drugim dniu Konferencji,
  • lunch w pierwszym dniu Konferencji,
  • udział w uroczystej kolacji w pierwszym dniu Konferencji,
  • bezpłatny parking,
  • zakwaterowanie w pokoju 1-os. ze śniadaniem w Hotelu Centrum ul. Modrzejowska 3, 41-200 Sosnowiec.
 Zgłoszenia przyjmujemy do 15.02.2016 r.

Zgłoszenia

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
Zgłoszenia prosimy kierować za pośrednictwem Karty zgłoszenia:

Kontakt do organizatora

Dział Szkoleń WSH, Małgorzata Makieła, tel.: 32 363 12 03, 664 918 739,
e-mail: szkolenia@humanitas.edu.pl

Patronat merytoryczny:

Instytut Bezpieczeństwa Narodowego WSH

Instytut Pedagogiki WSH

Instytut Psychologii WSH