Konwent Kobiet Sukcesu

III Konwent Kobiet Sukcesu

Wyższa Szkoła Humanitas
wraz z działającym w jej strukturach

Centrum Rozwoju Kobiet

ma zaszczyt zaprosić na

III  KONWENT KOBIET SUKCESU
który już 25 maja  od godziny 14.00 odbędzie się w auli WSH

Konwent Kobiet Sukcesu, to jedno z nielicznych tego typu wydarzeń w regionie adresowanych do wszystkich zainteresowanych pań. Celem KKS jest promowanie przedsiębiorczości kobiet oraz  ich wkładu w rozwoju lokalnego biznesu. Program tegorocznego Konwentu poświęcony będzie kobiecie XXI wieku i jej roli jako matki, żony oraz bizneswoman.

Najlepsi specjaliści i trenerzy z naszego regionu opowiedzą o roli kobiet w XXI wieku.

Udział w Konwencie jest bezpłatny!

W programie m.in. :

  • Wręczenie Nagrody Kobieta Humanitas 2017
  • Konkurs wizytówkowy
  • Wystąpienie gościa specjalnego!

Zobacz PROGRAM

Gościem specjalnym tegorocznego III Konwentu Kobiet Sukcesu będzie Maria Rotkiel

 

Maria Rotkiel

Psycholog, trenerka i mówczyni motywacyjna, trenerka rozwoju zawodowego i osobistego, indywidualna trenerka kompetencji zawodowych i wychowawczych, terapeutka rodzinna, terapeutka par, certyfikowana terapeutka poznawczo – behawioralna, doktorantka kulturoznawstwa, specjalistka public relations. Prowadzi treningi kompetencji wychowawczych i liderskich, wykłady motywacyjne, szkolenia i warsztaty z zakresu psychologi biznesu, warsztaty i treningi zarządzania stresem i emocjami, treningi mediacji i negocjacji, oraz treningi samopoznania dla kobiet według autorskiej metody „Siedmiu odsłon kobiecości”. Występuje jako ekspert w licznych programach telewizyjnych i audycjach radiowych, prowadzi własne programy telewizyjne, pisze artykuły i poradniki psychologiczne. Propagatorka psychologii pozytywnej oraz pozytywnej motywacji. Prywatnie szczęśliwa mama Adasia z powodzeniem godząca rozwój zawodowy i samorealizację z dbaniem o rodzinę, siebie, swoje potrzeby i własne przyjemności. Jej pasją jest jazda konna oraz dogoterapia i hipoterapia.

Zapraszamy również do zapoznania się z prelegentami III KKS:

 

Aleksandra Wentkowska

Pełnomocnik Terenowy Rzecznika Praw Obywatelskich w Katowicach.
Doktor nauk prawnych. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, Pełnomocnik Terenowy Rzecznika Praw Obywatelskich w Katowicach, adiunkt w Katedrze Teorii i Filozofii Prawa WPiA Uniwersytetu Śląskiego. Stypendystka licznych instytucji międzynarodowych, m.in. Haskiej Akademii Prawa Międzynarodowego, Instytutu Europejskiego we Florencji, Ministerstwa Spraw Zagranicznych Holandii w Instytucie Assera w Hadze, Uniwersytetu Trento. Laureatka wielu konkursów prawniczych, krajowych i międzynarodowych (m.in.Central and Eastern European Moot Court Competition w Toruniu oraz Telders International Law Moot Court Competition w Hadze). W ramach programu Erasmus wykładała m.in. w Wielkiej Brytanii, Słowacji, Niemczech, Słowenii, Turcji, na Litwie, Ukrainie, na Tajwanie. Autorka ponad 100 publikacji naukowych, redaktor lokalnych i międzynarodowych zeszytów europejskich. Przewodnik psów ratowniczych.

 

  

Ewa Miętkiewicz Ciepły

Projektantka mody. Fascynacja pięknem, estetyką, szlachetną niebanalnością pozwoliła mi stworzyć EMC Studio – polską markę modową, dla której projektuję i kreuję unikatowe ubrania nacechowane prostotą i elegancją dzięki czemu tworzę niepowtarzalne kolekcje ubrań, w których kobiety zawsze czują się wyjątkowo… W EMC Studio zawsze łączą elegancję z komfortem, jakość wykonania z dbałością o szczegóły, modę, kolorystykę każdej kolekcji a wszystko dopasowane do Twoich preferencji. Wśród moich projektów znajdziesz dla siebie szeroki wybór stylistyki: zarówno spokojne, stonowane eleganckie kolory natury jak i magnetyzujące, hipnotyzujące barwy i wzory. Wraz z moim młodym, kreatywnym zespołem tworzę stroje na wielkie wyjścia, spotkania biznesowe, sportowe, a także casualowe ubrania „na co dzień”.

 

Tatiana Galińska

Trener Biznesu, Coach. Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi w Szkole Zarządzania Uniwersytetu Śląskiego. Swoje szlify trenerskie zdobyła w szkole „Trener Sukcesu” prowadzonej przez Pracownię Psychologiczną Elżbiety Sołtys w Krakowie. Członkini Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Biznesu. Certyfikowany Coach LCC Szkoła Coachów w Opolu. Od 2006 r. właścicielka firmy zajmującej się szkoleniami oraz doradztwem dla firm z zakresu Zarządzania Zasobami Ludzkimi, budowania zespołu, komunikacji interpersonalnej a także koordynacją projektów realizowanych w ramach POKL.
Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe w kierowaniu działem personalnym i bardzo dobrą praktyczną znajomość następujących zagadnień: Komunikacja interpersonalna, szeroko rozumiane zarządzanie zasobami ludzkimi: rekrutacja i selekcja, oceny pracownicze, kształtowanie motywacji pracowników, delegowanie kompetencji, PR i budowanie wizerunku firmy. A także Autoprezentacja i wystąpienia publiczne, Profesjonalna Obsługa Klienta.
Swoje kompetencje doradcy zawodowego wykorzystuje prowadząc autorskie warsztaty dla osób poszukujących pracy i/lub zmieniających zawód.
Poza zawodowo – pasjonatka jogi od 8 lat – pracuje jako Instruktor jogi, od 4 lat uczestniczka biegów długodystansowych – półmaratonów i maratonów. W 2014 roku zdobyła Koronę Maratonów Polskich.

  

Sebastian Korfel

Trener umiejętności interpersonalnych, doradca w obszarze efektywnej komunikacji w środowisku zawodowym. Propagator technik kreatywnego myślenia i nauczania. Psychoterapeuta w procesie szkolenia poznawczo behawioralny. Jak mówi sam o sobie: „Od ośmiu lat kieruję logistyką magazynową w międzynarodowym koncernie, mam niesamowitą przyjemność zarządzać zespołem ludzi inteligentniejszych ode mnie, co jest inspirujące i widoczne  w osiąganych wynikach. Psychologia jest moją prawdziwą pasją. Dzięki wsparciu naukowemu dyrekcji Instytutu Psychologii WSH, mogę rozwijać swoje zainteresowania związane z psychologią pracy i zarządzania, psychologią twórczości, psychoonkologią i wieloma innymi obszarami funkcjonowania człowieka.”

Nagroda "Kobieta Humanitas" 
W czasie Konwentu zostaną przyznane Nagrody "Kobieta Humanitas".  Z inicjatywy Centrum Rozwoju Kobiet działającego przy Wyższej Szkole  Humanitas w Sosnowcu przyznaje je Kapituła Nagrody składająca  się z  przedstawicieli środowiska naukowego, biznesowego, politycznego oraz przedstawicieli świata mediów, kultury i sztuki. Nagrody Kobieta Humanitas przyznawane są corocznie kobietom, które od wielu lat propagują kreatywność, samorealizację, postawy przedsiębiorcze oraz działają na rzecz innych osób i swojego otoczenia. 24 kwietnia br. w Sali Senatu Wyższej Szkole Humanitas odbędzie się posiedzenie Kapituły Nagrody "Kobieta Humanitas". Szacowne grono dokona wyboru trzech wyjątkowych Kobiet Humanitas w kategoriach: biznes, kultura i społeczeństwo.

Zgłoszenia

Zgłoszenia udziału w III Konwencie Kobiet Sukcesu prosimy kierować najpóźniej do 23 maja 2017 r. za pośrednictwem formularza online.

 Partnerzy Główni:

 

Patroni Honorowi:

Sponsorzy:

Partnerzy merytoryczni:

Partnerzy:

Patroni Medialni:

 


II Konwent Kobiet Sukcesu

Kobiety sukcesu z całego województwa śląskiego ponownie spotkały się podczas dedykowanego im wydarzenia, organizowanego przez Centrum Rozwoju Kobiet działającego w strukturach Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu. II Konwent Kobiet Sukcesu odbył się w czwartek 30 czerwca i ponownie zgromadził liczne grono uczestniczek – przez cały dzień w wykładach i prelekcjach udział wzięło blisko 300 pań. Konwent był także okazją do wręczenia Nagród „Kobieta Humanitas”, w tym nagród honorowych, które w tym roku przyznane zostały: Barbarze Dolniak, Wicemarszałek Sejmu RP, oraz Aleksandrze Skowronek, Wicemarszałek Województwa Śląskiego.

Centrum Rozwoju Kobiet Wyższej Szkoły Humanitas ponownie zorganizowało jedno z największych, dedykowanych kobietom, wydarzeń w regionie. Panie po raz kolejny zaprosiły do udziału w wydarzeniu najlepszych specjalistów i trenerów z regionu, którzy opowiedzieli uczestniczkom wydarzenia o tajnikach budowania marki osobistej, sposobach motywacji zawodowej, godzeniu obowiązków pani domu z pracą, czy prowadzeniem własnego biznesu. Głównymi organizatorkami Konwentu były: Ewa Bensz, Agnieszka Pilnicka oraz Ewa Marek.

- Dzisiejsze spotkanie, jak sama nazwa wskazuje, adresowane jest do kobiet, które osiągają sukcesy w różnych obszarach życia społecznego, przedsiębiorczości, biznesu. Ale cieszę się, że na sali są także panowie. Bowiem ideą takich przedsięwzięć powinno być budowanie mostów pomiędzy paniami i panami. Po ty, by pokazywać, że biznes, nawet jeżeli dzieli się wg płci, rozwija się najlepiej wtedy, kiedy proporcje między tym co kobiece i męskie, są zachowane – podkreślił prof. Michał Kaczmarczyk, rektor WSH, otwierając wydarzenie. –Będąc członkiem kapituły typującej laureatki Nagród „Kobieta Humanitas”, życzę całej kapitule, żeby miała jeszcze więcej pracy i żeby jeszcze więcej kobiet mogło być nominowanych do tych zaszczytnych i pięknych nagród – dodała dr Maria Zrałek, prof. WSH, dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych i Wydziału Administracji i Zarządzania WSH.

W programie tegorocznej edycji nie zabrakło prelekcji uznanych trenerek i pań, którym prowadzenie własnej firmy znane jest od podszewki. Żaneta Stanisławska – businesswoman i trener biznesu, zdradziła co zrobić, by prowadzenie biznesu korespondowało jednocześnie z budowaniem marki osobistej. Na pytanie w jaki sposób kreować swój wizerunek, by został on doceniony przez pracodawcę, odpowiedziała Barbara Lech - Life&Biznes Coach. Uczestniczki od Bogumiły Muchy z FM Group Make-up dowiedziały się także jak swoją pracę zamienić w pasję, zaś od Natalii Włodarskiej – menadżera ds. rekrutacji i rozwoju TVN S.A., jak frustrację przekuć w motywację.

Podczas II edycji Konwentu ponownie wręczono Nagrody „Kobieta Humanitas”. Wyróżnienie to ma na celu promowanie przedsiębiorczych postaw wśród pań oraz wspieranie rozwoju zawodowego i osobistego kobiet zaangażowanych w działalność społeczną, czy kulturalną. W tym roku wyróżnienia te otrzymały:

  • w Kategorii Biznes: statuetkę Beata Białowąs – dyrektor naczelna Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, natomiast wyróżnienie Magdalena Pochwalska – prezes zarządu Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Sosnowcu;
  • w Kategorii Społeczeństwo: statuetkę Iwona Durek-Sypek – dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu, zaś wyróżnienie dr Anna Zasada-Chorab  - wiceprezydent Siemianowic Śląskich;
  • w Kategorii Kultura: statuetkę Joanna Wnuk-Nazarowa – dyrektor naczelna i programowa Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, a wyróżnienie Elwira Kabat-Georgijewa – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu.

Tradycyjnie już wręczono także dwie nagrody honorowe. W ubiegłym roku laureatką tego wyróżnienia została Ilona Kanclerz, projektantka, artystka multimedialna, autorka projektów promujących województwo. – Przez rok zastanawiałam się, jakie miejsce ma ta nagroda w moim sercu i jakie ma ona znaczenie. Dziś, gdy widzę, jak organizowany w Humanitas konwent rozwija się i zachowuje wyznaczone na samym początku idee, jestem już pewna, że nagroda ta kontynuuje i dopełnia szlachetne przesłanie słowa „Humanitas”, które w dzisiejszych czasach w gruncie rzeczy nie jest już przecież modne – mówiła Ilona Kanclerz tuż przed ogłoszeniem laureatek tegorocznych wyróżnień honorowych.

Te zaś w tym roku przyznane zostały Barbarze Dolniak, Wicemarszałek Sejmu RP, oraz Aleksandrze Skowronek, Wicemarszałek Województwa Śląskiego. Obie panie, dziękując za przyznaną nagrodę, podkreślały, że w drodze do sukcesu najważniejsze jest, by mimo wszelkich przeciwności losu zawsze mieć nadzieję i z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Ponadto o wyzwaniach kobiecej przedsiębiorczości w zetknięciu ze współczesną gospodarką, w panelu dyskusyjnym rozmawiali:

  • Daria Domaradzka-Guzik – prezes zarządu Class Ladies,
  • Daria Michalak – kierownik sprzedaży flotowej Porsche Inter Auto Polska Sp. z o.o.,
  • Beata Sekuła – redaktor naczelna Why Story,
  • Krzysztof Bartecki – menager, lider Zespołu Prudential,
  • dr Krystian Dudek – pełnomocnik kanclerza WSH ds. Public Relations,
  • Kamil Maroszek – dyrektor zarządzający Hotelu pod Jedlami*** w Wiśle.

Konwent zakończyły konkurs wizytówkowy, w którym nagrody ufundowali liczni partnerzy wydarzenia, których stoiska były do dyspozycji wszystkich uczestniczek Konwentu, w trakcie jego trwania.

 

Partnerzy Główni

  

Patroni Honorowi

                                

Sponsorzy

 

 

 
Patroni Merytoryczni

 

 

Partnerzy

Patroni Medialni

  

 

 I Konwent Kobiet Sukcesu

I Konwent Kobiet Sukcesu organizowany przez Centrum Rozwoju Kobiet WSH, to pierwsze tego typu wydarzenie w regionie, które koncentruje się na tematyce przedsiębiorczości kobiet oraz ich istotnej roli w rozwoju lokalnego biznesu. – Konwent to wydarzenie otwarte na dialog międzyśrodowiskowy, dedykowane tym, którzy działają na rzecz kobiet w różnych wymiarach – mówił prof. Michał Kaczmarczyk, rektor WSH, witając zgromadzonych gości. Zwrócił także uwagę na istotną rolę kobiet w rodzimym biznesie: – Warto podkreślić, że Polska jest liderem w Europie jeśli chodzi o przedsiębiorczość kobiet. Polski są znakomicie wykształcone i zorientowane na osiąganie sukcesów.

 W programie Konwentu nie zabrakło wykładu inauguracyjnego, który wygłosiła Ilona Kanclerz, artystka multimedialna, doktorantka ASP w Warszawie, autorka projektów promocji regionów m.in. Modny Śląsk i Ambasada Śląska. – Dzisiejsza kultura narzuca nam przekonanie, że musimy coraz szybciej, coraz więcej, coraz lepiej. Roczniki woj. śląskiego pokazują, że kobiety mają coraz mniej powodów do narzekania na gorszą pozycję, lecz panie wciąż nie dostrzegają tych zmian wyraźnie. Kobiety po studiach wciąż mówią o barierach. I mimo iż nie ma przedsiębiorczości męskiej i kobiecej, jest istotny czynnik utrudniający kobiecie prowadzenie biznesu. To obciążenie obowiązkami opiekuńczymi – mówiła Ilona Kanclerz.

Najważniejszym punktem wydarzenia było wręczenie Nagrody „Kobieta Humanitas”, mającej na celu promowanie postaw przedsiębiorczych oraz wspieranie rozwoju zawodowego i osobistego kobiet aktywnie zaangażowanych w działalność lokalnej i nie tylko lokalnej społeczności. Nagrodę w trzech kategoriach: Biznes, Kultura i Społeczeństwo, przyznała kapituła składająca się z przedstawicieli lokalnych samorządów, władz WSH, dziennikarzy, przedstawicieli stowarzyszeń i organizacji branżowych, instytucji kultury, nauki etc.

Zaszczytne wyróżnienia laureatki odebrały z rąk rektora WSH oraz wicekanclerz WSH, Agaty Dudek. W Kategorii Biznes statuetkę otrzymała Beata Drzazga, założycielka, właścicielka i prezes firmy medycznej BetaMed S.A., a wyróżnienia: dr Jolanta Grabowska-Markowska i Joanna Sekuła. W Kategorii Społeczeństwo statuetkę przyznano Annie Jedynak, wiceprezydent Sosnowca, zaś wyróżnienia zdobyły: Beata Netz i dr Jolanta Grabowska-Markowska. W Kategorii Kultura statuetkę otrzymała Marta Fox, znana pisarka i poetka, a wyróżnienia Iwona Wilk i prof. zw. dr hab. Halina Rusek.

Ponadto rektor WSH, prof. Michał Kaczmarczyk, przyznał specjalne wyróżnienie Małgorzacie Mańce-Szulik, prezydent Zabrza, zaś przedstawicielki Centrum Rozwoju Kobiet Nagrodę Honorową, która trafiła do rąk Ilony Kanclerz, wydawcy „Modnego Śląska”.

– Ogromny to dla mnie zaszczyt odbierać z rąk rektora tak wspaniałej uczelni jak Humanitas, wyróżnienie przyznane przez wspaniałych ludzi, którzy pracują na rzecz drugiego człowieka. W naszym województwie jest wiele takich osób, które od lat robią swoje i odnoszą sukcesy, ale nie po to by je pokazywać, lecz by innym żyło się lepiej. Cieszę się, że razem z wami i tymi, których dziś nie ma osobiście, możemy wysyłać w świat pozytywną energię pochodzącą z naszego województwa – mówiła Małgorzata Mańka-Szulik.

Rola i pozycja kobiet w przedsiębiorczości, możliwości rozwoju oraz realizacji celów, a także aktywizacji społecznej kobiet, podkreślane tak mocno przez wszystkie nagrodzone panie, były również tematami wystąpień prelegentów w poszczególnych panelach tematycznych. O tajnikach rozwoju osobistego opowiedziały Edyta Walęciak-Skórka oraz Magdalena Bienia. Dr Krystian Dudek, właściciel Instytutu Konsultingowo-Doradczego „Publico” przybliżył paniom tajniki wypracowywania marki osobistej i firmowej, zaś wiceprezydent Sosnowca Anna Jedynak przedstawiła zalety inwestowania w rozwój osobisty. Wśród prelegentów pojawili się także: dr Mariusz Lekston i dr Magdalena Póltorak, Kuba Nagórski oraz Małgorzata Ruprich.

O rolach kobiety we współczesnym świecie w panelu dyskusyjnym rozmawiały: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, prodziekan WSH Ewa Kraus, wiceprezydent Siemianowic Śląskich dr Anna Zasada-Chorab, Ilona Kanclerz, prezes Vista HR Anna Patalong i dyrektor przedszkola Akademia Pana Kleksa Barbara Białas. Wśród poruszanych tematów nie zabrakło kwestii współczesnego feminizmu, kobiecych potrzeb w sferze zawodowej oraz roli i pozycji kobiety w rodzinie. Konwent zakończyły wystąpienia gości oraz konkurs wizytówkowy, w którym nagrody ufundowali liczni partnerzy wydarzenia.

– Pierwsza edycja Konwentu okazała się ogromnym sukcesem. Frekwencja z pewnością jest odzwierciedleniem potrzeb i oczekiwań współczesnych kobiet, które starają się realizować zawodowo i osobiście na polu województwa śląskiego i nie tylko. Dyskusje podczas paneli oraz w kuluarach pozwoliły z kolei na dostrzeżenie kolejnych tematów nurtujących panie, reprezentujące różne dziedziny życia. Niewątpliwie jest to pozytywny sygnał, iż w przyszłych edycjach wydarzenia możemy liczyć na kolejne ważne i owocne debaty – uznały zgodnie przedstawicieli Centrum Rozwoju Kobiet WSH, zapraszając równocześnie na przyszłoroczną edycję wydarzenia.

Zobacz program ubiegłorocznej edycji - POBIERZ