Przejdź do treści
Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy

Komputerowe wspomaganie projektowania CAD

O warsztatach

Proponowany kurs przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku CAD. Kurs prowadzony jest od podstaw i wymaga od użytkownika jedynie podstawowej umiejętności obsługi komputera. Zajęcia prowadzone są w programie ZWCAD, który posiada pełną funkcjonalność i podobny interfejs jak większości programów CAD dostępnych obecnie na rynku. Praktyczne umiejętności i wiedza zdobyte w ramach kursu Komputerowe Wspomaganie Projektowania CAD są doskonałą inwestycją, która z pewnością korzystnie wpłynie na Państwa przyszłość. Jeżeli jesteś lub będziesz elektrykiem, mechanikiem, architektem, zajmujesz się inżynierią bezpieczeństwa, projektujesz instalacje wodno-kanalizacyjne, na pewno w swojej pracy zawodowej korzystasz lub będziesz korzystał z tego programu.

Założenia programowe

Program kursu zakłada przedstawienie następujących zagadnień:

  • informacje ogólne o programie,
  • główne elementy ekranu takie jak pole robocze, menu górne, obszar dialogowy,
  • aktywacja głównych pasków narzędzi,
  • tworzenie i praca z warstwami,
  • projektowanie z uwzględnieniem współrzędnych: względnych, bezwzględnych, biegunowych,
  • ustawienie parametrów programu,
  • nauka podstawowych narzędzi rysunkowych między innymi: linia, polilinia, okrąg, elipsa, łuk, prostokąt, chmura rewizji,
  • nauka posługiwania się paskiem modyfikacje, między innymi: kasowanie, kopiowanie, szyk kołowy, szyk prostokątny, kopiowanie, lustro, fazowanie i zaokrąglanie, grupowanie i rozbijanie,
  • kreskowanie obiektów, obszar tekstowy,
  • wymiarowanie i drukowanie,
  • ćwiczenia praktyczne,
  • egzamin.

Szkolenie jest uzupełnieniem programu studiów podyplomowych na kierunkach:

Sylwetka trenera

Doktor nauk technicznych w zakresie Budowa i Eksploatacja Maszyn, absolwent Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej. Wykładowca Politechniki Śląskiej oraz współpracownik Wyższej Szkoły Humanitas, kierownik studiów Podyplomowych na specjalności Automatyzacja i Robotyzacja Procesów Technologicznych /www.airpt.polsl.pl/. Ukończył studia podyplomowe na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie na kierunku Retoryka. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i zajęć dydaktycznych. Recenzent prac naukowo badawczych oraz redaktor naczelny czasopisma Selected Engineering Problems, /www.wpi.polsl.pl/. W 2012 roku odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego Brązowym Krzyżem Zasługi za działalność naukową. Autor przyznanego patentu i współautor zgłoszeń patentowych w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej. Autor i współautor ponad 60 artykułów naukowych i dydaktycznych wygłaszanych na krajowych i międzynarodowych konferencjach, współautor 3 monografii.

Termin i cena

Czas trwania: 1 dzień - 11 godzin dydaktycznych

W przypadku realizacji warsztatów w formule szkolenia zamkniętego (dla 10 – 20 osobowej grupy uczestników z jednej instytucji) założenia programowe, czas realizacji, termin i miejsce szkolenia oraz odpłatność ustalamy indywidualnie ze Zleceniodawcą.

Pobierz formularz zapytania dot. realizacji szkolenia zamkniętego