Aktualności

Zaproszenie na III Kongres Praktyków Nauki i Biznesu

28/08/2017

Trzydziestu dwóch prelegentów, dwadzieścia wykładów, dziesięć praktycznych warsztatów oraz trzy panele dyskusyjne. W dniach 27-29 września w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu odbędzie się trzecia edycja Kongresu Praktyków Nauki i Biznesu. Nauka Napędza! Ogólnopolskie wydarzenie skierowane jest do uczniów, studentów, pracodawców, przedsiębiorców oraz kadry naukowej i przedstawicieli sektora badań naukowych.

Czytaj więcej >

Międzynarodowa Konferencja Dialog w języku i literaturze

18/09/2017

W dniach 22-23 września br. w hotelu Holiday Inn w Dąbrowie Górniczej odbędzie się II Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. "Dialog w języku i kulturze - Dialogue in Language and Literature" organizowana przez Instytut Filologii Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu.

Czytaj więcej >

Konferencja Naukowa Twoje Bezpieczeństwo - Nasza Sprawa

22/09/2017

Zjawisko handlu ludźmi oraz bezpieczeństwo osób podejmujących pracę na terenie Holandii były głównymi tematami Międzynarodowej Konferencji Naukowej pn. "Twoje Bezpieczeństwo-Nasza Sprawa. Praca w Holandii". Wydarzenie organizowane przez Komendę Miejską Policji w Sosnowcu, Urząd Miejski w Sosnowcu oraz Wyższą Szkołę Humanitas odbyło się dnia 14 września br. w Auli Uczelni.

Czytaj więcej >

Uroczysta Gala Absolwentów 2017

15/09/2017

Blisko stu absolwentów studiów I, II stopnia oraz jednolitych magisterskich odebrało dyplomy ukończenia studiów podczas uroczystej Gali Absolwentów 2017. W tym wyjątkowym wydarzeniu, oprócz tegorocznych absolwentów, udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych oraz kadry naukowej Wyższej Szkoły Humanitas. Uroczystość odbyła się dnia 12 września br. o godz. 17.00 w Auli Uczelni w Sosnowcu.

Czytaj więcej >

Pierwsza Szkoła Prawa USA także dla studentów WSH

12/09/2017

Jeżeli jesteś studentem WSH na kierunku prawo, administracja lub zarządzanie, możesz uczyć się równocześnie w Szkole Prawa i Biznesu USA. Uczestnictwo w zajęciach daje możliwość poszerzenia wiedzy o podstawowych zagadnieniach związanych z prawem i ekonomią w Stanach Zjednoczonych, jednocześnie gwarantując stały kontakt z językiem angielskim, a także wykorzystanie zdobytej wiedzy w rozszerzającej się współpracy polsko- amerykańskiej.

Czytaj więcej >

ProGRAmowanie Rozwoju – więcej niż technologie

13/09/2017

19 października br. w Wyższej Szkole Humanitas gościć będziemy specjalistów z zakresu edukacji programistycznej i medialnej, nowoczesnych metod edukacyjnych i organizacji środowiska informatycznego w szkołach. Konferencja "ProGRAmowanie Rozwoju – więcej niż technologie" będzie oficjalną inauguracją 7 projektów „Eksperci Programowania…” realizowanych przez WSH w 7 podregionach obejmujących wsparciem w sumie ponad 11 600 uczniów i 820 nauczycieli z 195 szkół podstawowych.

Czytaj więcej >

Edukacja dla Seniora w Humanitas

13/09/2017

Edukacja, kultura, sport oraz zdrowie to bloki tematyczne Sosnowieckich Dni Seniora, które odbywają się na terenie miasta w dniach 11-17 września br. Akcję oficjalnie rozpoczęła Konferencja Naukowa pn. „Edukacja dla Seniora” zorganizowana w murach Wyższej Szkoły Humanitas. W wydarzeniu udział wzięło blisko 200 osób z terenu Śląska i Zagłębia.

Czytaj więcej >

Uniwersytet Międzypokoleniowy WSH - rekrutacja trwa!

13/09/2017

Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą zajęć Uniwersytetu Międzypokoleniowego Wyższej Szkoły Humanitas, w skład którego wchodzą Uniwersytet Dziecięcy wraz z modułem skierowanym do najmłodszych Żaków „Przedszkolak na Uczelni”, Uniwersytet Młodzieżowy przeznaczony dla młodzieży w wieku 13-17 lat oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku dla Seniorów powyżej 55 roku życia.

Czytaj więcej >

Program WSH przeciw narkomanii

04/09/2017

Wyższa Szkoła Humanitas otrzymała dofinansowanie na realizację zadań Krajowego Programu Przeciwdziałania Narkomanii określonych w Narodowym Programie Zdrowia na lata 2016-2020 finansowanych ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych, będących w dyspozycji Ministra Zdrowia.

Czytaj więcej >

Humanitas patronem oddziału artystyczno-medialnego w IX LO

31/08/2017

Nowa oferta edukacyjna miasta Sosnowiec, praktyczny wymiar kształcenia oraz współpraca szkół średnich z uczelniami były tematem Konferencji Prasowej, która odbyła się w czwartek, 31 sierpnia br. w IX Liceum Ogólnokształcącym w Sosnowcu. Podczas wydarzenia podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy nowo powstałym liceum i Wyższą Szkołą Humanitas. W ramach umowy Uczelnia objęła patronatem merytorycznym oddział artystyczno-medialny z elementami edukacji teatralnej.

Czytaj więcej >