Aktualności

Nagroda policji dla JM Rektora

21/07/2017

W czwartek 20 lipca br. w Sali Widowiskowo – Koncertowej Muza w Sosnowcu odbyła się uroczysta akademia z okazji miejskich obchodów Święta Policji. Podczas uroczystości Rektor Wyższej Szkoły Humanitas prof. WSH, dr hab. Michał Kaczmarczyk, odebrał oficjalne wyróżnienie za dotychczasową, owocną współpracę z Komendą Miejską Policji w Sosnowcu. Nagrodę wręczył Komendant Miejski Policji, insp. Dominik Łączyk.

Czytaj więcej >

Zaproszenie na Galę Distance Learning

19/07/2017

W najbliższy piątek 21 lipca kolejna grupa absolwentów uczestniczących w projekcie kształcenia na odległość Distance Learning Management Studies  odbierze dyplomy ukończenia studiów. Uroczysta Gala Absolwentów odbędzie się już po raz piąty w auli Wyższej Szkoły Humanitas o godz. 15:00.

Czytaj więcej >

Podsumowanie Letniej Akademii Humanitas

14/07/2017

Nauka tworzenia bajek w towarzystwie Bolka i Lolka, spotkanie z dinozaurami w Parku Rozrywki „Zatorland”, interaktywne warsztaty z technik pamięciowych oraz zajęcia ruchowo-taneczne to tylko niektóre z atrakcji, w których uczestniczyli mali studenci podczas Letniej Akademii Humanitas. Zajęcia odbywały się w dniach 3-14 lipca br.

 

Czytaj więcej >

Gala rozdania świadectw Studiów Podyplomowych

10/07/2017

Gala rozdania świadectw studiów podyplomowych już za nami. Uroczyste zakończenie studiów podyplomowych odbyło się 26 czerwca w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Sosnowcu.

Czytaj więcej >

Symulacja sprawy sądowej

05/07/2017

O tym jak trudna, skomplikowana i pełna wątpliwości może być rozprawa sądowa, wiedzą niemal wszyscy, na szczęście tylko nieliczni tego doświadczają – na szczęście dla zwykłego obywatela. Co jednak z osobami, które taki zawód wybrały? 

Czytaj więcej >

Kolejne Tatrzańskie Sympozjum Naukowe za nami.

30/06/2017

W dniach 19 – 21 czerwca odbyło się w Zakopanem XXIII Tatrzańskie Sympozjum Naukowe Edukacja Jutra

Czytaj więcej >

Roczniki Administracji i Prawa w jęz. angielskim

27/06/2017

Z przyjemnością informujemy, że decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 8 czerwca 2017 r. nr 815/P-DUN/2017 Uczelnia otrzymała dotację na realizację zadania upowszechniającego naukę pn. „Stworzenie anglojęzycznej wersji czasopisma Roczniki Administracji i Prawa”. Dzięki otrzymanym środkom dwa zeszyty półrocznika (2017/2 i 2018/1) wydane zostaną w wersji anglojęzycznej. Pozwoli to na większe umiędzynarodowienie czasopisma dzięki czemu zwiększy się jego rozpoznawalność i siła oddziaływania. Nie ulega bowiem wątpliwości, że w nauce XXI wieku przemyślane, rzeczywiste umiędzynarodowienie czasopisma i nauki staje się warunkiem koniecznym do osiągnięcia sukcesu – stale rosnącej liczby cytowań, od której zależy z kolei miejsce w rankingu czasopism naukowych.

Czytaj więcej >

Dofinansowanie Ministerstwa Cyfryzacji dla WSH!

26/06/2017

Kanclerz Wyższej Szkoły Humanitas, Aleksander Dudek oraz dyrektor Biura Projektów WSH, Izabela Rusin w piątek 23 czerwca uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym przez Ministerstwo Cyfryzacji, dotyczącym zakończonego właśnie naboru w ramach działania 3.2 programu Polska Cyfrowa. Wyższa Szkoła Humanitas znalazła się w gronie laureatów konkursu, w wyniku którego do dofinansowania wyłoniono 36 projektów. 7 z nich to projekty zgłoszone przez WSH.

Czytaj więcej >

Seniorallia w WSH po raz siódmy!

26/06/2017

W dniach 28-29 czerwca, na zakończenie roku akademickiego 2016/2017 odbędzie się dwudniowa impreza plenerowa pt. „Seniorallia”, dedykowana słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku WSH oraz wszystkim zainteresowanym seniorom z Sosnowca.  Będzie to cykl przedsięwzięć o charakterze kulturalnym, artystycznym, sportowym i zdrowotnym.

Czytaj więcej >

Laur Humanitas dla prof. Borysa Kholoda

23/06/2017

„Laur Humanitas” – specjalne wyróżnienie przyznawane z okazji jubileuszu 20-lecia uczelni przez Rektora i Kanclerza Wyższej Szkoły Humanitas partnerom i przyjaciołom WSH – trafiło do rąk prezydenta Uniwersytetu im. Alfreda Nobla w Dnieprze na Ukrainie, prof. dra hab. Borysa Kholoda. Prezydent uczelni partnerskiej odznaczony został za długoletnią i owocną współpracę z WSH.

Czytaj więcej >