Aktualności

Świętuj z Humanitas na Mariackiej!

27/04/2018

Jakiś czas temu prosiliśmy Was o cierpliwość, a Wy, choć ciekawi, czekaliście wytrwale. Jako że nie zwykliśmy rzucać słów na wiatr, spieszymy z informacją o tym co, gdzie i kiedy. Zatem już oficjalnie, z dumą w sercu i uśmiechem na twarzy, zapraszamy na wspólne świętowanie z Wyższą Szkołą Humanitas. Bo przecież jest co świętować. Obronione prace, zdane matury, zerowe terminy i zawodowe awanse.

Czytaj więcej >

Trwa Tatrzańskie Sympozjum Naukowe Edukacja Jutra

18/06/2018

Już o raz dziewiąty Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu jest głównym organizatorem Tatrzańskiego Sympozjum Naukowego „Edukacja jutra”. Tegoroczne, XXIV spotkanie naukowców i praktyków edukacji z całego kraju odbędzie się pod Giewontem w dniach 18-20 czerwca. Współorganizatorami wydarzenia są Uniwersytet Rzeszowski i Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie.

Czytaj więcej >

Zaproszenie na Seniorallia 2018 w WSH!

20/06/2018

Serdecznie zapraszamy wszystkich Seniorów z Sosnowca do uczestnictwa w VIII edycji wydarzenia pn. Seniorallia 2018, które odbędzie się na terenie Wyższej Szkoły Humanitas w środę, 27 czerwca br. Podczas tegorocznego przedsięwzięcia organizatorzy przygotowali wiele atrakcji kulturalnych, artystycznych, sportowych i zdrowotnych, w tym m.in.: bezpłatne badania specjalistów z Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego, turniej gry w bulle, maraton taneczny zumby oraz konkursy z nagrodami. Imprezie będzie towarzyszył grill oraz targi ofert dla seniorów.

Czytaj więcej >

XIII Gala Konkursu o Zagłębiowską Nagrodę Humanitas

11/06/2018

Znamy laureatów XIII edycji Konkursu o Zagłębiowską Nagrodę „Humanitas”, wręczanej z inicjatywy Fundacji „Humanitas” oraz Wyższej Szkoły Humanitas. W piątek 8 czerwca br. podczas uroczystej Gali w Sali Widowiskowo-Koncertowej „MUZA” w Sosnowcu doroczne, regionalne wyróżnienia otrzymali: w kategorii honorowej – Stanisław Jędryka, gospodarczej – Wydawnictwo DIKAPPA z Dąbrowy Górniczej oraz promocyjnej – Kopalnia Kultury w Czeladzi. Uroczystość uświetnił recital zespołu Czerwony Tulipan.

Czytaj więcej >

Festiwal Nauki w Krzyżanowicach

19/06/2018

W sobotę 15 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Gustawa Morcinka w Krzyżanowicach odbył się Festiwal Nauki, będący podsumowaniem dwuletniego projektu „Wiedza, Umiejętności i Kompetencje – cykl zajęć edukacyjnych i edukacyjno – terapeutycznych w Gminie Krzyżanowice”.

Czytaj więcej >

Uczelnia z Perspektywami! WSH 11 uczelnią w Polsce

30/05/2018

Wykwalifikowana kadra, wysoki stopień umiędzynarodowienia, ekonomiczne losy absolwentów na rynku pracy oraz ogromna ilość środków pozyskanych z programów Unii Europejskich zagwarantowały Wyższej Szkole Humanitas 11. miejsce w rankingu Uczelni Niepublicznych 2018 wg miesięcznika „Perspektywy”. W stosunku do ubiegłego roku, uczelnia przesunęła się w rankingu o 12 pozycji, dzięki czemu została nagrodzona wyróżnieniem „Awans 2018”, które na uroczystej Gali odebrał prof. dr hab. Michał Kaczmarczyk, rektor WSH. 

Czytaj więcej >

Festiwal Nauki w Wyższej Szkole Humanitas

18/06/2018

Ponad 150 uczniów z sosnowieckich szkół podstawowych i gimnazjalnych wzięło udział w Festiwalu Nauki, który odbył się 14 czerwca w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu. Festiwal Nauki był podsumowaniem dwuletniego projektu „Sosnowiecka Akademia Kreatywności” mającego na celu podniesienie wyników z egzaminów zewnętrznych i poprawienie efektywności programów edukacyjnych.  

Czytaj więcej >

Konferencja Zabytki techniki- ich dzieje, trwanie, rewitalizacja

18/06/2018

W dniu 11 czerwca br. w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa zatytułowana „Zabytki techniki- ich dzieje, trwanie, rewitalizacja.”, trzecia już konferencja z cyklu „Ochrona dziedzictwa narodowego.” Organizatorami konferencji byli: Instytut Administracji i Prawa WSH, Dział Promocji WSH, Koło Naukowe Studentów Prawa i Administracji WSH „Prawo w praktyce”, Muzeum Miejskie Sztygarka w Dąbrowie Górniczej, Muzeum Miasta Jaworzna oraz Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu.

Czytaj więcej >

Jubileusz I LO w Siemianowicach Śląskich

18/06/2018

Piątek 15 czerwca br. był dla uczniów i nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego im Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich dniem szczególnym. To właśnie tego dnia Szkoła obchodziła jubileusz swojego 95-lecia. Popularny siemianowicki „Śniadek” od lat znany jest z przyjaznej atmosfery wśród uczniów, ale też z absolwentów, którzy osiągają znakomite wyniki podczas zewnętrznych egzaminów.

Czytaj więcej >

Piknik Izby Rzemieślniczej w Katowicach

13/06/2018

W poniedziałek 11 czerwca br. w Kompleksie Pałacowo-Zamkowym w Koszęcinie odbył się Piknik Izby Rzemieślniczej w Katowicach. Piknik jest wydarzeniem cyklicznym, na którym spotykają się przedsiębiorcy, politycy oraz władze samorządowe z województwa śląskiego. Tegoroczny piknik uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk.

Czytaj więcej >