Aktualności

Godziny pracy uczelni w Wielkanoc i w majówkę

30/03/2017

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, iż w czasie Świąt Wielkiej Nocy oraz długiego weekendu majowego Wyższa Szkoła Humanitas będzie otwarta w następujących godzinach: 14.04.2017 r. - 8:00 - 14:00; 2.05.2017 r. - nieczynne.

Czytaj więcej >

III Ogólnopolski Konkurs Wiedzy

30/03/2017

Wyższa Szkoła Humanitas zaprasza wszystkich uczniów szkół ponagimnazjalnych na kolejną edycję Konkursu Wiedzy "Przyszłość w rozumie", który odbędzie się 19 kwietnia o godzinie 10.00 w siedzibie WSH.

Czytaj więcej >

Pomoc dla Polaków na Kresach

24/03/2017

Górnośląski oddział Stowarzyszenia Wspólnota Polska w Katowicach oraz oddział rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Bytomiu tradycyjnie już prowadzą wielkanocną zbiórkę produktów w ramach akcji pomocy Polakom na Kresach. Hasłem przewodnim zbiórki jest „Wiosna w naszych sercach”. Wyższa Szkoła Humanitas również przyłącza się do pomocy, w związku z czym zachęcamy do przekazywania trwałych produktów spożywczych oraz słodyczy.

Czytaj więcej >

Dzieje się w Uniwersytetach Dziecięcych

21/03/2017

Do końca roku akademickiego zostały nam trzy miesiące więc działamy pełną parą. Co sobotę spotykamy się z naszymi najmłodszymi Żakami na fascynujących wykładach. Ale na tym nie koniec! W tygodniu również się nie nudzimy. „Kreatywne zabawy z Zosią – Sadosią”, „Przedsiębiorczy dzieciak”, warsztaty z tworzenia filmów poklatkowych oraz programowanie Lego – robotów to zajęcia popołudniowe, w których wspólnie braliśmy udział.

Czytaj więcej >

WSH na mistrzostwach w piłce siatkowej trójek

20/03/2017

W dniu 15.03.2017 r. na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 14 w Sosnowcu przy ul. Kisielewskiego 4B odbyły się mistrzostwa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w piłce siatkowej trójek.

Czytaj więcej >

Konferencja „Edukacja Przyszłości” z udziałem WSH

20/03/2017

Prawie czterystu uczestników z całej Polski przyjechało w dniach 15-16 marca 2017 roku do Torunia na IV Ogólnopolską Konferencję Samorządu i Oświaty „Edukacja Przyszłości”. Wśród poruszanych przez ekspertów, samorządowców i dyrektorów placówek edukacyjnych tematów znalazły się m.in.: konsekwencje zmiany struktury systemu oświaty dla JST, wpływ najnowszych zmian w ustawie Prawo oświatowe na finanse samorządów, rewolucja w programach szkolnictwa branżowego, cyfrowa przestrzeń w zarządzaniu oświatą, kultura i sportem czy teżprzykłady nowatorskich rozwiązań w kulturze i sporcie.

Czytaj więcej >

Kanał99 poszukuje stażystów i praktykantów

16/03/2017

Drodzy studenci! Kanał 99 - Twoja Lokalna Telewizja poszukuje praktykantów i stażystów. Pragniesz zostać dziennikarzem i chcesz sprawdzić się przed kamerą? Jeśli tak, to ogłoszenie jest właśnie dla Ciebie.

Czytaj więcej >

O modelowaniu systemów społeczno-gospodarczych

15/03/2017

Wyższa Szkoła Humanitas znalazła się w zaszczytnym gronie uczelni wchodzących w skład Komitetu Organizacyjnego IX Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Współczesne zagadnienia modelowania systemów społeczno-gospodarczych” organizowanej w dniach 7-8 kwietnia 2017 r. w siedzibie Państwowego Uniwersytetu Ekonomicznego im. Simona Kuznetsa w Charkowie na Ukrainie. Konferencja będzie odbywała się w trybie on-line. Udział w niej wezmą przedstawiciele czołowych uczelni z Polski i Ukrainy, ale także z Meksyku, Bułgarii i Słowenii.

Czytaj więcej >

WSH na konferencji dot. klas mundurowych

15/03/2017

W Powiatowym Zespole Szkół w Lędzinach zorganizowano I Wojewódzką Konferencję Klas Mundurowych pt. „Rola i znaczenie klas mundurowych w procesie kształtowania postaw patriotycznych i prospołecznych młodzieży”. Wydarzenie miało miejsce 10 marca i zgromadziło szerokie grono dyrektorów szkół i nauczycieli koordynujących klasy mundurowe, a także przedstawicieli samorządów, służb mundurowych oraz instytucji edukacyjnych i oświatowych. Wśród zaproszonych gości znalazł się również mgr Wacław Kubies, kierownik Centrum Kształcenia Służb Mundurowych Wyższej Szkoły Humanitas.

Czytaj więcej >

Kolejna konferencja „Dyrektor liderem” za nami

14/03/2017

Ponad stu dyrektorów placówek oświatowych wzięło udział w kolejnej konferencji z cyklu „Dyrektor liderem…”. Tym razem spotkanie, które odbyło się 13 marca w Wyższej Szkole Humanitas poświęcone zostało zagadnieniom marketingu i promocji placówki oświatowej zwłaszcza w sytuacji zmiany dotykającej obecnie szkolnictwo w Polsce. Wśród prelegentów nie zabrakło doświadczonych ekspertów i praktyków w swoich dziedzinach. Konferencja była także okazją do przyjęcia nowych członków w poczet Sieci Współpracy Edukacyjnej – inicjatywy WSH zrzeszającej szkoły z całego województwa śląskiego.

Czytaj więcej >