Aktualności

Techniki przesłuchania metodą FBI - wyjątkowa konferencja w WSH

21/04/2018

W dniu 21 kwietnia 2018 r. w Wyższej Szkole Humanits odbyła się konferencja Skuteczna komunikacja kluczem do optymalizacji metod pozyskiwania informacji przez Policję. Celem konferencji było wskazanie kierunku wypracowania metod, które doprowadziłyby do efektu w postaci pozyskiwania przez Policję informacji o zagrożeniach. Podczas konferencji dyskusji poddano szczególnie metody stosowane podczas przesłuchań w postępowaniu przygotowawczym prowadzonym przez Policję oraz inne służby, w szczególności możliwości stosowania technik i taktyk przesłuchania metodą FBI. Poruszone zostały zagadnienia wpływu na innych poprzez skuteczne komunikowanie się w sytuacjach kryzysowych. Konferencja zgromadziła kilkuset uczestników, zainteresowanych problematyką pozyskiwania informacji. Moderatorem konferencji była prof. zw. dr hab. Jadwiga Stawnicka.

Czytaj więcej >

Zaproszenie do udziału w akcji Sprzątanie Świata

19/04/2018

W imieniu Kanclerza Wyższej Szkoły Humanitas, Aleksandra Dudka, Prezydenta Miasta Sosnowca, Arkadiusza Chęcińskiego oraz Radnego Miasta Sosnowca, Adama Wolskiego serdecznie zapraszamy mieszkańców do wzięcia udziału w akcji Sprzątanie Świata. Wydarzenie zorganizowane z okazji Międzynarodowych Obchodów Dnia Ziemi odbędzie się w poniedziałek 23 kwietnia br.  w godz. 09.30 – 13.00. W wydarzeniu wezmą udział pracownicy uczelni oraz uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego oraz Szkoły Podstawowej nr 1.

Czytaj więcej >

Wygraj indeks! – konkurs dla maturzystów

05/03/2018

Jesteś kreatywny, twórczy i masz głowę pełną pomysłów? Interesuje Cię marketing, kampanie promocyjne albo strategia reklamowa? Chcesz studiować w jednej z najlepszych uczelni niepublicznych na Śląsku? Jeśli odpowiedź na przynajmniej jedno z powyższych pytań brzmi TAK, a dodatkowo jesteś uczniem klasy maturalnej ze Śląska lub Małopolski weź udział w konkursie i wygraj Indeks Wyższej Szkoły Humanitas, uprawniający do bezpłatnej nauki przez cały okres studiów.

Czytaj więcej >

Wykłady dr Joanny Podgórskiej-Rykały w Bolonii

19/04/2018

W dniach 8-15 kwietnia br. dr Joanna Podgórska-Rykała z Instytutu Administracji i Prawa Wyższej Szkoły Humanitas przebywała na stypendium naukowym w ramach Programu Erasmus + na Uniwersytecie w Bolonii. Głównym celem wyjazdu było przeprowadzenie cyklu wykładów na temat ‘Implementation of the principle of gender equality in the european law’ dla międzynarodowej grupy studentów w ramach kursu  „EU Constitutional Law”.

Czytaj więcej >

Niebieski Piknik z udziałem Wyższej Szkoły Humanitas

18/04/2018

15 kwietnia br. w Parku Harcerskim przy Zespole Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu Klub Rodzica „Niebiesko Nam” Rodzice Rodzicom we współpracy z Instytutem Twórczej Integracji zorganizował „Niebieski Festyn”. Na tak ważnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli Instytutu Pedagogiki Wyższej Szkoły Humanitas oraz członków koła naukowego i studentów kierunku pedagogika.

Czytaj więcej >

Dzień Otwarty Bezpieczeństwa Narodowego

11/04/2018

Dwa wykłady gości specjalnych, sześć warsztatów praktycznych prowadzonych przez przedstawicieli służb mundurowych, widowiskowe pokazy sprzętu policji, straży pożarnej i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach, zawody sportowe z atrakcyjnymi nagrodami oraz ponad 120 uczniów reprezentujących klasy mundurowe z woj. śląskiego. Tak wyglądał Dzień Otwarty kierunku Bezpieczeństwo Narodowe zorganizowany w Wyższej Szkole Humanitas 10 kwietnia br.

Czytaj więcej >

Kolejne seminarium Stowarzyszenia Fontes

19/04/2018

W dniu 7 kwietnia 2018 r. w murach Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu odbyło się kolejne seminarium Stowarzyszenia Badań nad Źródłami i Funkcjami Prawa „Fontes” Oddział w Sosnowcu. Tradycyjnie przed przystąpieniem do merytorycznej części Pani Prezes dr Magdalena Gurdek wręczyła nowym członkom dyplomy członkowskie. Następnie rozpoczęła się zasadnicza część seminarium. Tym razem uczestnicy debatowali nad kwestiami związanymi z obowiązkowymi szczepieniami.

Czytaj więcej >

Konferencja Bezpieczeństwo Imprez Masowych

06/04/2018

Ponad 150 gości wzięło udział w konferencji „Bezpieczeństwo Imprez masowych”, która odbyła się 5.04.2018 w murach Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu.  W spotkaniu uczestniczyli funkcjonariusze Policji zajmujący się zabezpieczaniem imprez masowych, przedstawiciele służb ochrony, działacze klubów sportowych, pracownicy klubów sportowych zajmujących się organizacją meczów piłkarskich, pracownicy wydziałów bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego, prawnicy, naukowcy, przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, pracownicy instytucji publicznych, organizacji pozarządowych, a także nauczyciele, uczniowie klas mundurowych i studenci kierunku bezpieczeństwo narodowe.

Czytaj więcej >

Konferencja Dyrektor Liderem – Edukacja Włączająca

27/03/2018

Dyrektor Liderem – Edukacja Włączająca

Jak sprostać wyzwaniu i włączyć w program swojej placówki Edukację Włączającą? Prawie stu dyrektorów szkół, placówek oświatowych, a także Naczelników Wydziałów Oświaty wzięło udział w spotkaniu podczas VII konferencji z cyklu „Dyrektor Liderem”, która odbyła się 27 marca w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu.

Czytaj więcej >

80% dofinansowania i 3 semestry w rok – wyjątkowe oferty WSH

08/01/2018

Chcesz podnieść swoje kwalifikacje zawodowe? Zrealizować pełny program studiów szybciej od innych? Oszczędzić do 5 tys. złotych? Jeśli przynajmniej na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco wybierz Wyższą Szkołę Humanitas w Sosnowcu i uzyskaj dofinansowanie nawet do 80% na studia podyplomowe i szkolenia, albo skorzystaj z ostatniej szansy i zapisz się na studia I lub II stopnia z opcją realizacji 3 semestrów w 1 rok.

Czytaj więcej >