Aktualności

Uczelnia nieczynna w dniach 15-16.08.2018

14/08/2018

Uprzejmie informujemy, że w dniach 15-16 sierpnia br. Wyższa Szkoła Humanitas będzie nieczynna.

Zapraszamy ponownie od dnia 17 sierpnia br.

Czytaj więcej >

Instytut Innowacyjnej Edukacji WSH

10/08/2018

Instytut Innowacyjnej Edukacji tworzą specjaliści - praktycy, którzy od wielu lat, z sukcesami działają na rzecz unowocześnienia polskiej oświaty.

Misją Instytutu jest:

  • aktywna działalność na rzecz społeczeństwa w zakresie rozwoju kompetencji kluczowych w procesie edukacji całożyciowej,
  • prowadzenie badań naukowych w zakresie pedagogiki medialnej i nowoczesnej dydaktyki - upowszechnianie wyników badań; działalność publikacyjna,
  • realizacja krajowych oraz międzynarodowych programów i projektów promujących nowoczesną edukację,
  • propagowanie wiedzy na temat innowacyjnej edukacji w kontekście najnowszych osiągnięć naukowych - popularyzacja idei poprzez organizację konferencji i seminariów,
  • współpraca z instytucjami wspierającymi rozwój kompetencji cyfrowych społeczeństwa,
  • tworzenie sieci współpracy instytucji oświatowych podejmujących aktywną działalność na rzecz rozwoju kompetencji oczekiwanych w cyfrowym świecie,
  • certyfikacja kompetencji komputerowych (ECDL),
  • działalność dydaktyczna w zakresie realizacji studiów podyplomowych i szkoleń.

Więcej nt. działaności Instytutu mogą Państwo dowiedzieć się na stronie Instytutu.

Czytaj więcej >

Humanitas na wyścigu Tour de Pologne 2018

08/08/2018

Wyścig kolarski Tour de Pologne to niezwykle ważne wydarzenie sportowe o zasięgu ogólnoświatowym, które ma również ogromne znaczenie dla naszego regionu. Wyścig ten, jako jeden z nielicznych w skali światowej, jest elementem prestiżowego cyklu World Tour. Tegoroczna edycja odbywa się w dniach 4-10 sierpnia i jest podzielona na 7 etapów. Kolarze pokonają ponad 1000 kilometrów.

 

Czytaj więcej >

Zapisz się na studia... nocą!

24/07/2018

Pracujesz do późna? w natłoku domowych obowiązków trudno Ci znaleźć czas w ciągu dnia? a może po prostu ważne decyzje wolisz podejmować po zmroku? Wyższa Szkoła Humanitas po raz kolejny wychodzi naprzeciw wszystkim „nocnym markom” planującym zapisać się na studia i zaprasza do udziału w Nocy Rekrutacji. Tym razem to wyjątkowe wydarzenie odbędzie się 2 sierpnia i potrwa od 20:00 do 24:00. Na uczestników czekają atrakcyjne zniżki, liczne niespodzianki i dodatkowe atrakcje.

Czytaj więcej >

Wyróżnienie dla prof. zw. dr hab. Jadwigi Stawnickiej

30/07/2018

W środę, 25 lipca br. odbyły się główne uroczystości Miejskich i Wojewódzkich Obchodów Święta Policji w Opolu. Podczas wydarzenia prof. zw. dr hab. Jadwiga Stawnicka, Dyrektor Instytutu Bezpieczeństwa Narodowego Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu odebrała list gratulacyjny oraz medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości z rąk nadinsp. Jarosława Kalety, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu, gospodarza obchodów.

Czytaj więcej >

Władze WSH uhonorowane podczas Święta Policji

20/07/2018

W czwartek 19 lipca br. w Sali Widowiskowo-Koncertowej Muza w Sosnowcu odbyła się uroczysta akademia z okazji obchodów Święta Policji. Na zaproszenie insp. Dominika Łączyka, Komendanta Miejskiego Policji w Sosnowcu w wydarzeniu udział wzięli  prof. WSH dr hab. Michał Kaczmarczyk, rektor Wyższej Szkoły Humanitas oraz prof. zw. dr hab. Jadwiga Stawnicka, dyrektor Instytutu Bezpieczeństwa Narodowego działającego w uczelni.

Czytaj więcej >

Aktywna działalność Instytutu Pedagogiki WSH

23/07/2018

Zakończył się semestr letni roku akademickiego 2017/2018 – wyjątkowo aktywy czas dla przedstawicieli Instytutu Pedagogiki Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu oraz członków koła naukowego i studentów kierunku pedagogika. W minionych miesiącach bowiem aktywnie uczestniczyli w piknikach i wydarzeniach skierowanych do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami intelektualnymi.

Czytaj więcej >

Konkurs „Wygraj Indeks” rozstrzygnięty!

03/07/2018

Spośród wielu kandydatów komisja pod przewodnictwem JM Rektora Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu dr hab. Michała Kaczmarczyka prof. WSH wybrała hasło „Jestem i działam”, którego autorką jest Wioletta Wojnarowska.

Czytaj więcej >

Rektor na Gali „Uczelnia Liderów”

02/07/2018

28 czerwca 2018 roku JM Rektor Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu, dr hab. Michał Kaczmarczyk, prof. WSH, reprezentował naszą uczelnię podczas Gali Finałowej 8. Edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów - 2018”. Uroczystość miała miejsce w Sali Rudniewa Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Czytaj więcej >

Drugi dzień Gali Studiów Podyplomowych

28/06/2018

Prawie 200 absolwentów studiów podyplomowych z zakresu administracji, biznesu i wybranych kierunków pedagogicznych uczestniczyło 28 czerwca w uroczystej Gali, która odbyła się w auli imienia prof. Czesława Kupisiewicza w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu. Tegoroczny, drugi dzień Gali Studiów Podyplomowych uświetnił wykład „Neuroedukacja. Przyszłość nauczania” prowadzony przez mgr Olgę Borgieł.

Czytaj więcej >