Aktualności

Rektor WSH gościem Gali „Samorządowego Lidera Edukacji”

15/10/2018

13 października 2018 roku w Auli Nowodworskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyła się uroczystość nadania Certyfikatów „Samorządowy Lider Edukacji”. W Gali Finałowej Konkursu, współorganizowanego przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, wzięło udział ponad 150 liderów samorządowych z całej Polski – prezydentów miast, burmistrzów, wójtów i starostów. Gościem Honorowym Gali był JM Rektor Wyższej Szkoły Humanitas, prof. nadzw. dr hab. Michał Kaczmarczyk, który od 2011 roku zasiada w Komisji Certyfikacyjnej Programu „Samorządowy Lider Edukacji”. 

Czytaj więcej >

Nowy termin debaty prezydenckiej

12/10/2018

Szanowni Państwo, informujemy, że po spotkaniu ze sztabami wyborczymi zmianie uległ termin debaty prezydenckiej. Nowy termin to czwartek 18.10.18 o godz. 18.00. Wszyscy kandydaci ubiegający się o fotel prezydenta Sosnowca potwierdzili przybycie.

Czytaj więcej >

Programowanie_lubię to! - Konkurs

11/10/2018

Zapraszamy do udziału w konkursie: Programowanie_lubię to! Jeżeli jesteście fanami programowania, a Wasza głowa pęka od pomysłów, to ten konkurs jest właśnie dla Was. Do wygrania nagrody za ponad 20 000 PLN.

Czytaj więcej >

Humanitas na Code Week 2018

06/10/2018

Uczymy nowocześnie i jak nowocześnie uczyć! Wprowadzamy nauczycieli w tajniki programowania, szkolimy jak przygotować lekcje z elementami kodowania i wdrażamy innowacje w procesie dydaktycznym.

Czytaj więcej >

Prestiżowe nagrody dla studentek WSH

05/10/2018

W dniu 23 września 2018 r. na terenie Uczelni Łazarskiego w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w ogólnopolskim prestiżowym konkursie na prace badawcze „Wykładnia prawa jako pochodna rozumienia celu i sposobu działania – edycja 2017/2018”, organizowanym przez Stowarzyszenie Badań Nad źródłami i Funkcjami Prawa „FONTES”, w którym studenci WSH osiągnęli wielki sukces. 

Czytaj więcej >

Wielki sukces Prodziekana doktora Macieja Borskiego

05/10/2018

Pan Doktor Maciej Borski – Prodziekan ds. studenckich Wydziału Administracji i Zarządzania Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu – otrzymał wyróżnienie w ogólnopolskim prestiżowym konkursie na prace badawcze Wykładnia prawa jako pochodna rozumienia celu i sposobu działania – edycja 2017/2018”, organizowanym przez Stowarzyszenie Badań Nad źródłami i Funkcjami Prawa „FONTES”. 

Czytaj więcej >

Uczestnicy kursu odebrali Certyfikaty znajomości j. polskiego

05/10/2018

W piątek, 28 września 2018 roku Uczestnicy kursu języka polskiego otrzymali certyfikaty, potwierdzające znajomość języka polskiego. Intensywny  kurs języka polskiego rozpoczął się w Wyższej Szkole Humanitas w połowie września br. Oprócz kursów języka polskiego, uczestnicy zwiedzali najciekawsze zakątki i miejsca w regionie, poznawali polską kulturę i tradycje.

Czytaj więcej >

XXII Inauguracja Roku Akademickiego w Humanitas

04/10/2018

W czwartek 4 października w murach Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu odbyła się XXII Inauguracja Roku Akademickiego. W uroczystości, oprócz władz, wykładowców, pracowników uczelni i studentów rozpoczynających edukację, uczestniczyło również szerokie grono przyjaciół i partnerów Humanitas. Swoją obecnością uczelnię zaszczyciliprzedstawiciele innych ośrodków akademickich, samorządowcy, posłowie i senatorzy, dyrektorzy szkół, przedstawiciele służb mundurowych oraz instytucji z całego regionu. Wykład inauguracyjny w tym roku wygłosił prof. dr hab. Bogdan Dolnicki.

Czytaj więcej >

Seminarium Piotra Chmielewskiego

03/10/2018

W dniu 03.10.2018r.  w auli Wyższej Szkoły Humanitas odbyło się seminarium pt. ,,Jak zaangażować odbiorców w social media?'', które przeprowadził znany influencer Piotr Chmielewski - Social Media Now.

Czytaj więcej >

Rektor WSH na ogólnopolskiej inauguracji MNiSW

03/10/2018

JM Rektor Wyższej Szkoły Humanitas, prof. WSH dr hab. Michał Kaczmarczyk wziął udział w ogólnopolskim spotkaniu rektorów oraz środowiska akademickiego, zorganizowanym z okazji inauguracji nowego roku akademickiego przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Uroczystość odbyła się w Teatrze Polskim w Warszawie 30 września br. W spotkaniu  uczestniczyli premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jarosław Gowin, minister finansów Teresa Czerwińska oraz minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

Czytaj więcej >