Aktualności

Humanitas partnerem Dni Sosnowca

26/05/2017

Wyższa Szkoła Humanitas i Miasto Sosnowiec świętują w tym roku wyjątkowe urodziny! Uczelnia obchodzi 20-lecie swojego istnienia, zaś Miasto 115-lecie nadania praw miejskich. Z tej okazji w imieniu Sosnowca oraz własnym, serdecznie zapraszamy na tegoroczne Dni Sosnowca, które w dniach 2-4 czerwca jak zwykle odbędą się w Parku Sieleckim. Wyższa Szkoła Humanitas jest oficjalnym partnerem drugiego dnia wydarzenia. A będzie się działo!

Czytaj więcej >

Sieć Współpracy Edukacyjnej WSH z nowymi szkołami

26/05/2017

Sieć Współpracy Edukacyjnej Wyższej Szkoły Humanitas w środę 24 maja powiększyła się o kolejnych sześć placówek. W gabinecie rektora WSH, prof. Michała Kaczmarczyka, spotkali się dyrektorzy szkół, aby oficjalnie podpisać porozumienia o współpracy z uczelnią. Tym samym w inicjatywie uczestniczy już ponad 50 placówek na różnych szczeblach kształcenia z całego województwa śląskiego.

Czytaj więcej >

Konwent Kobiet Sukcesu po raz trzeci

25/05/2017

„Matka, żona, bizneswoman – kobieta XXI wieku” – pod takim hasłem przewodnim w czwartek 25 maja odbył się w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu III Konwent Kobiet Sukcesu. Wydarzenie zorganizowane przez działające w strukturach sosnowieckiej uczelni Centrum Rozwoju Kobiet, dedykowane było wszystkim paniom zainteresowanym kwestiami kobiecej przedsiębiorczości, rozwoju osobistego, czy realizowania zawodowych pasji. Podczas Konwentu ponownie wręczono również Nagrody „Kobieta Humanitas”, w tym nagrody honorowe, które w tym roku trafiły do Anny Dymnej, popularnej aktorki, ale przed wszystkim założycielki Fundacji „Mimo wszystko” oraz Barbary Ptak, kostiumolog teatralnej i filmowej, która stworzyła kostiumy do czterech filmów nominowanych do Oscara. Gościem specjalnym wydarzenia była natomiast znana psycholog, Maria Rotkiel.

Czytaj więcej >

XII Gala Zagłębiowskiej Nagrody „Humanitas”

23/05/2017

Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu wraz z Fundacją „Humanitas” zapraszają na XII Galę Konkursu o Zagłębiowską Nagrodę „Humanitas”, która odbędzie się 9 czerwca 2017 r. o godz. 17:00 w Sali Widowiskowo-Koncertowej „MUZA”. Tegoroczna Gala będzie miała absolutnie wyjątkowy charakter. Połączona bowiem będzie z uroczystościami obchodów Jubileuszu 20-lecia Wyższej Szkoły Humanitas, w ramach których zostaną wręczone „Laury Humanitas” – specjalne wyróżnienia dla osób i instytucji, które które przez ostatnich 20 lat blisko i z zaangażowaniem współpracowały z sosnowiecką uczelnią, zapisując się trwale na kartach jej bogatej historii.

Czytaj więcej >

Prof. Kupich ze Złotym Medalem I.D.C.

23/05/2017

11 maja br. w Instytucie Słowackim odbyła się prezentacja kolejnego tomu pracy naukowej prof. dr hab. inż., dr h.c. Štefana Kassaya „Przedsiębiorstwo i przedsiębiorczość” tom IV „Procesy wewnętrzne” , wydanej wspólnie przez Księgarnię Akademicką i Wydawnictwo Słowackiej Akademii nauk „Veda”. Prof. S. Kassay jest naukowcem i przedsiębiorcą, przew. Rady Nadzorczej I. D. C. Holding, który jest partnerem WSH. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął J.E. Dušan Krištofík Ambasador Republiki Słowackiej w Polsce. Gościem specjalnym prezentacji był były Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Czytaj więcej >

Rektor WSH na spotkaniu z Ministrem Nauki

22/05/2017

10 maja 2017 roku w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyło się spotkanie członków Regionalnej Konferencji Uczelni Akademickich z dr. Jarosławem Gowinem – wiceprezesem Rady Ministrów, ministrem nauki i szkolnictwa wyższego, które stało się okazją do podjęcia dalszych rozmów na temat planowanej reformy szkolnictwa wyższego. W spotkaniu uczestniczył prof. dr hab. Michał Kaczmarczyk, JM Rektor Wyższej Szkoły Humanitas, który reprezentował zarówno naszą uczelnię, jak i Konferencję Rektorów Uczelni Niepublicznych Województwa Śląskiego.

Czytaj więcej >

WSH dla przedszkolaków z Jastrzębia

19/05/2017

Dzięki dofinansowaniu, o które wnioskowało Biuro Projektów działące w Wyższej Szkole Humanitas, dzieci z Publicznego Przedszkola nr 3 w Jastrzębiu Zdroju cieszyć się mogą zupełnie nowym placem zabawem. 

Czytaj więcej >

O wyzwaniach muzealnictwa podczas konferencji

17/05/2017

W dniu 15 maja 2017 r. w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa zatytułowana ,,Muzea – teoria i praktyka. Być, albo nie być we współczesnym świecie” zorganizowana przez Instytut Administracji i Prawa Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu wraz z Działem Promocji WSH, Muzeum Miejskim Sztygarka w Dąbrowie Górniczej, Muzeum Miasta Jaworzna, Pałacem Schoena Muzeum w Sosnowcu oraz Stowarzyszeniem Naukowym Archeologów Polskich, Oddział Górnośląski.

Czytaj więcej >

Prelekcja dla Zakładu Karnego w Wojkowicach

17/05/2017

Książka może pełnić w życiu człowieka różne role. Jest m.in. doskonałym sposobem na odcięcie się od problemów dnia codziennego i przeniesienie się do innej rzeczywistości, co ma szczególne znaczenie w przypadku osób pozbawionych wolności. W dniu 12 maja 2017 r. bibliotekarki z Biblioteki Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu, Małgorzata Caban, Alina Imiołek i Żaneta Kubarek, wybrały się z wizytą do Zakładu Karnego w Wojkowicach, gdzie na zaproszenie Dyrektora Zakładu wygłosiły dla osadzonych prelekcję pt. „O bibliotekach, bibliotekarzach i książkach sów kilka”.Wizyta ta była jednym z elementów obchodów XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, którego tegoroczna edycja odbyła się od hasłem „Biblioteka. Oczywiście!”.

Czytaj więcej >

Festiwal Nauki finałem Akademii Kreatywności

16/05/2017

Festiwal Nauki, realizowany w ramach projektu "Sosnowiecka Akademia Kreatywności" odbędzie się 6 czerwca w auli Wyższej Szkoły Humanitas. Udział w projekcie w którym bierze udział 11 szkół z terenu Sosnowca ma na celu podniesienie wyników z egzaminów zewnętrznych, poprawienie efektywności programów edukacyjnych, jakości nauczania w szkołach oraz kompetencji kluczowych uczniów.

Czytaj więcej >