Aktualności

O pomocy osobom starszym w MBP w Jaworznie

24/04/2017

Dom Pomocy Społecznej w Jaworznie wraz z Zespołem Lecznictwa Otwartego oraz Miejską Biblioteką Publiczną zapraszają na konferencję pt. "Pomoc osobom starszym - wspólna odpowiedzialność" 25 kwietnia do MBP w Jaworznie o godzinie 9.00.

 

Swój wykład poprowadzi dr n. med. Agnieszka Jabłeka - lekarz geriatrii. Słuchacze dowiedzą się co na temat starości ma do powiedzenia osoba bezpośrednio zajmująca się wieloma chorobami, jakie jej towarzyszą. Równie istotny jest także temat wielolekowości, który tak powszechnie towarzyszy chorobom wieku starszego.

 

Ważnym punktem konferencji będzie także prezentacja technologii telemedycznej w opiece nad osobami starszymi, która przygotowała firma Comarch z Krakowa.

 

Zaproszenie jest kierowane do środowisk medycznych, organizacji pozarządowych oraz wszystkich tych, którzy zajmują się osobami starszymi i na co dzień borykają się ze starością. Obecni będą Dyrektorzy Ośrodków Pomocy Społecznej i Domów Pomocy Społecznej w województwie śląskim.

 

Wyższą Szkołę Humanitas na wydarzeniu reprezentować będzie dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych i Wydziału Zarządzania, dr Maria Zrałek, prof. WSH. Konferencja jest kolejną z cyklu. W ubiegłym roku Wyższa Szkoła Humanitas również aktywnie uczestniczyła w tym wydarzeniu. Wykład dot. budowania wizerunku i komunikacji jednostek pomocy spolecznej wygłosił wówczas dr Krystian Dudek, dyrektor Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej WSH oraz pełnomocnik kanclerza WSH ds. PR. Jaworznicka konferencja jest jednym z pokłosi zainicjowanego w ubiegłym roku Porozumienia na rzecz wizerunku pomocy społecznej, które zostało podpisane podczas Międzynarodowej Konferencji Wyszehradzkiej w siedzibie uczelni.