Aktualności

Wykładowca WSH nowym szefem BOR

26/04/2017

Dotychczasowy Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie i jednocześnie etatowy pracownik naukowy Wyższej Szkoły Humanitas na kierunkach Prawo i Bezpieczeństwo narodowe, nadinspektor Tomasz Miłkowski od dzisiaj obejmie stanowisko szefa Biura Ochrony Rządu. Nominację odebrał we wtorek 25 kwietnia z rąk premier Beaty Szydło.

 

Generał Tomasz Miłkowski będzie odpowiedzialny za wprowadzenie w życiu projektu zmian w BOR, które w chwili obecnej kończy opracowywać Rząd. Podczas wczorajszej konferencji prasowej nowy szef BOR podkreślił, iż ma świadomość konieczności przebudowy w zarządzanej przez siebie formacji. – Będziemy szukali nowych formuł, korekt pewnych dotychczasowych działań. Ale ludzie, którzy służą w BOR nie mają powodów do obaw. Chciałbym, aby za jakiś czas nasi funkcjonariusze nie pojawiali się w reportażach i audycjach. Będzie to oczywiście trudne, gdyż ostatni czas powoduje duże zainteresowanie BOR – zaznaczył.

 

Tomasz Miłkowski służbę w Policji rozpoczął w 1991 roku, pełniąc ją początkowo w pionie prewencji i dochodzeniowo-śledczym Komisariatu IV w Rudzie Śląskiej. Po ukończeniu w 1995 roku Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, służbę kontynuował w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach w Wydziale ds. Przestępczości Gospodarczej. Od 2000 roku związany był ze Szkołą Policji w Katowicach, pełniąc tam funkcje kierownicze zarówno w komórkach logistycznych, jak i dydaktycznych. Od 2007 roku był radcą, do zadań którego, należała koordynacja współpracy międzynarodowej szkoły  oraz problematyka pozyskiwania i wykorzystywania funduszy pomocowych. W 2011 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Szkoły Policji w Katowicach właściwego w sprawach logistycznych. Jest etatowym pracownikiem naukowym Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu. Prowadzi zajęcia na kierunkach Prawo i Bezpieczeństwo narodowe.

 

Insp. Tomasz Miłkowski jest doktorem nauk prawnych. Za osiągnięcia w służbie wyróżniony Brązową i Złotą Odznaką "Zasłużony Policjant", Brązowym Medalem "Za zasługi dla Policji" oraz Medalem Srebrnym "Za długoletnią służbę". We wrześniu ubiegłego roku prezydent Andrzej Duda wręczył Tomaszowi Miłkowskiemu akt mianowania na stopień generalski.

 

Foto: źródło TVN24.pl