Aktualności

Coaching wokalny z Krzysztofem Knapczykiem

13/06/2017

W czwartek 8 czerwca w WSH odbyły się wyjątkowe zajęcia, których tematem był coaching wokalny. W zajęciach, podczas których uczestnicy zgłębiali tajniki emisji głosu i pracy głosem, udział wzięli laureaci loterii zorganizowanej przy okazji obchodów 20 urodzin uczelni 23 kwietnia br. Wówczas to grupa szczęśliwców wylosowała właśnie kurs emisji głosu, który poprowadził młody, utalentowany wokalista, Krzysztof Knapczyk.

 

Podczas trwających dwie godziny zajęć, uczestnicy, niekoniecznie związani wcześniej chociażby ze śpiewaniem, uczyli się jak wydobywać z siebie głos, wykonywali ćwiczenia oddechowe przydatne również w stresujących sytuacjach oraz próbowali swoich sił wokalnych. Jednym z zadań jakie zostało przygotowane przez prowadzącego warsztaty było napisanie i zaśpiewanie piosenki o… swojej obecnej sytuacji zawodowej. Kurs wywołał wiele pozytywnych emocji – nie brakowało zabawy i salw śmiechu. Uczestnicy spotkania przyznali po zajęciach, że było do rozwijające i ciekawe doświadczenie.

 

Krzysztof Knapczyk to jeden z najbardziej uzdolnionych wokalistów młodego pokolenia, który znakomicie sprawdza się zarówno w repertuarze operowym, jak i popowym czy musicalowym. Aktor, multiinstrumentalista, animator kultury, twórca nowatorskich projektów artystycznych (m.in. „Opera na ulicy”) oraz internetowych.  Odtwórca jednej z głównych ról w musicalu „Karol” o życiu Świętego Jana Pawła II – największy projekt musicalowy w Polsce, z premierą w Turon Arenie Kraków dla 9 tys. widzów. Szerokiej publiczności znany również z udziału w produkcjach Telewizji Polsat oraz z występów dla wielotysięcznej widowni (śpiewał m.in. razem z zespołem Dżem, podczas gali z okazji 25-lecia RMF FM). Obecnie pracuje nad autorskim materiałem muzycznym na debiutancki singiel.