Aktualności

Rozpoczęło się XXIII Tatrzańskie Sympozjum Naukowe

19/06/2017

W dniach 19 – 21 czerwca odbywa się w Zakopanym kolejne Tatrzańskie Sympozjum Naukowe Edukacja jutra, którego WSH jest głównym organizatorem od 2010 roku, a współorganizatorem tegorocznego spotkania pod Giewontem jest Uniwersytet Rzeszowski.

 

Tak jak w poprzednich latach,  Sympozjum cieszy się wielkim uznaniem o czym świadczy między innymi fakt iż patronat nad przedsięwzięciem objął Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego dr Jarosław Gowin, Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Twórczych, Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa, Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, Burmistrz Zakopanego Leszek Dorula, Starosta Tatrzański Piotr Bąk, Fundacja „Humanitas” oraz Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, a w tegorocznej konferencji bierze udział ponad 120 uczestników.

 

- Celem tegorocznego Tatrzańskiego Sympozjum Naukowego Edukacja Jutra jest wymiana poglądów polskich i zagranicznych naukowców w najważniejszych kwestiach dotyczących edukacji i nauk o niej oraz rozwijanie refleksji nad szeroko rozumianą problematyką edukacyjną. Uczestnicy konferencji podejmą również próbę określenia wizji edukacji w Polsce, co jest szczególnie ważne w odniesieniu do trwających zmian w systemie edukacji, i w świecie współczesnym – mówi przewodniczący Komitetu Naukowego prof. dr hab. Stanisław Palka.

 

Założeniem organizatorów jest stworzenie ogólnopolskiej platformy porozumienia w jakże ważnych sprawach dotyczących edukacji i nauk o niej w oparciu o teorię i działania praktyczne.