Aktualności

Podsumowanie Letniej Akademii Humanitas

14/07/2017

Nauka tworzenia bajek w towarzystwie Bolka i Lolka, spotkanie z dinozaurami w Parku Rozrywki „Zatorland”, interaktywne warsztaty z technik pamięciowych oraz zajęcia ruchowo-taneczne to tylko niektóre z atrakcji, w których uczestniczyli mali studenci podczas Letniej Akademii Humanitas. Zajęcia odbywały się w dniach 3-14 lipca br.

 

Podczas pierwszego tygodnia najmłodsi poznali budowę mózgu podczas zajęć z zakresu neurologopedii prowadzonych przez pracowników Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego, odwiedzili „Zatorland” oraz wzięli udział w zajęciach zumby, grach logicznych i warsztatach manualnych.

 

Największymi atrakcjami drugiego tygodnia była wycieczka do Studia Filmów Rysunkowych oraz firmy WISS – Inżynieria Samochodów Specjalnych gdzie mali studenci zobaczyli jak powstają wozy strażackie.

 

Letnia Akademia Humanitas to inicjatywa Uniwersytetów Dziecięcych WSH przeznaczona dla dzieci w wieku 6-12 lat. Podczas dwóch tygodni zajęć najmłodsi zdobywają wiedzę z różnych dziedzin poprzez wyjazdy, warsztaty, gry i zabawy. Tegoroczna edycja upłynęła pod hasłem „Coś dla ciała, coś dla ducha – letnia akademia aktywnego zucha”.

 

Wszystkich zainteresowanych już teraz zapraszamy na Zimową Akademię Humanitas.