Aktualności

Dojazd na uczelnię za symboliczną złotówkę

28/07/2017

Wrzesień i październik będą dla studentów miesiącami kolejowymi. Od nowego roku akademickiego śląski przewodnik wdraża dwie oferty specjalne. Dzięki „Studenciakowi” i „Studenciakowi –Weekend” będzie można podróżować za symboliczną złotówkę.

 

Uczniowie i studenci stanowią ok. 1/3 klientów Kolei Śląskich. Spółka chce, aby ta grupa była jeszcze liczniejsza w kolejnych latach. – Chcielibyśmy, by już na pierwszym roku studenci mogli doświadczyć tego, że na uczelnię mogą szybko i wygodnie dojechać pociągiem, zamiast stać w korkach lub szukać miejsc na zatłoczonych parkingach pod uczelniami – mówił podczas spotkania organizacyjnego ze studentami prezes Kolei Śląskich Wojciech Dinges.

 

W ramach inicjatywy „Rok Studenta” Koleje Śląskie przygotowały dwie oferty specjalne.

Pierwsza z nich „Studenciak” dedykowana jest świeżo upieczonym studentom. Jest to bilet miesięczny imienny ważny na wybranej relacji. Będzie można go zakupić w październiku za symboliczną złotówkę – niezależnie od długości trasy.

Druga oferta to „Studenciak-Weekend”, czyli bilet imienny ważny w weekend na przejazd tam i z powrotem w wybranej relacji, dostępny dla wszystkich żaków starszych lat, posiadających aktualną legitymację studencką. Będzie można kupić go za symboliczną złotówkę na dowolny weekend września.

 

Każda uprawniona osoba będzie mogła skorzystać z wybranej oferty specjalnej tylko jeden raz. Bilety można będzie zakupić wyłącznie za pomocą telefonu komórkowego (poprzez aplikację SkyCash). Dodatkowo, dla studentów pierwszego semestru pierwszego roku studiów licencjackich i inżynierskich przewoźnik przygotował specjalne zaświadczenie (wzór zaświadczenia dostępny na www.kolejeslaskie.com), które będzie upoważniać do zakupu miesięcznego biletu za 1 zł. Szczegółowy opis przygotowywanych ofert znajduje się na stronie internetowej śląskiego przewoźnika w zakładce Dla Podróżnych – Oferty – Rok Studenta.

 

Wcześniej, w ramach inicjatywy Koleje Śląskie wprowadziły bezpośrednie połączenia pomiędzy dwoma akademickimi ośrodkami – Katowicami i Cieszynem oraz poprawiły ofertę przewozową na trasie Katowice – Bytom – Tarnowskie Góry – Lubliniec.

 

###

Dodatkowych informacji dotyczących inicjatywy udziela:

Michał Wawrzaszek

e-mail: mwawrzaszek@kolejeslaskie.com,

tel.: 727 030 066

 

Źródło: Koleje Śląskie Sp. z o.o.