Aktualności

Humanitas na wyścigu Tour de Pologne

04/08/2017

Wyścig kolarski Tour de Pologne to jedno z największych sportowych wydarzeń w Polsce. 74. Edycja zawodów odbyła się w dniach 29 lipca - 4 sierpnia br. Podczas tygodniowej rywalizacji kolarze pokonali trasę 1122,5 km podzieloną na 7 etapów. Na trzecim i czwartym etapie wyścigu zawodnikom  towarzyszyli przedstawiciele Wyższej Szkoły Humanitas. Po raz kolejny, lokalnym patronem medialnym wydarzenia były „Wiadomości Zagłębia”, wydawane przez WSH.

 

Na Górnym Śląsku kolarze gościli w dniach 30 lipca – 1 sierpnia br. Trzeci etap wyścigu rozpoczął się na rynku w Jaworznie. Następnie zawodnicy przejechali przez m.in. Mysłowice,  Bielsko-Białą oraz Wisłę. Meta 161-kilometrowego etapu znajdowała się pod  hotelem „Orle Gniazdo” w Szczyrku.

 

Tradycją już stało się, że najdłuższy etap wyścigu zaczyna się w Zawierciu. 238-kilometrowy kolarski maraton prowadził przez Olkusz, Knurów, Jastrzębie-Zdrój i Rybnik. Na zakończenie czwartego etapu  kolarze rywalizowali na ulicach Zabrza, gdzie przy stadionie 14-krotnego mistrza Polski w piłce nożnej zlokalizowana została meta.

 

Zwycięzcą wyścigu zakończonego 4 sierpnia br. został belgijski kolarz Dylan Teuns (BMC Racing), który wyprzedził najlepszego z Polaków Rafała Majkę (Bora – Hansgrohe) o dwie sekundy. Trzecie  miejsc w klasyfikacji generalnej zajął zwycięzca ostatniego etapu, holenderski zawodnik Wout Poels (Team Sky).