Aktualności

Eksperci Programowania ruszają w Polskę!

14/09/2017

Z nadejściem nowego roku szkolnego tysiące uczniów i setki nauczycieli zostały objęte wsparciem 7 projektów Wyższej Szkoły Humanitas  „Eksperci Programowania…”. Dzięki działaniom przewidzianym w projektach szkoły zostaną wyposażone w niezbędny do prowadzenia zajęć sprzęt, nauczyciele przejdą szkolenia przygotowujące  do prowadzenia lekcji z elementami kodowania  a uczniowie klas 1-3 będą mieli szansę przeżyć niesamowitą przygodę z tworzeniem gier i animacji, budowaniem i programowaniem robotów oraz zabawami na macie edukacyjnej.

 

Tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego to dla uczniów i nauczycieli szereg zmian i nowości. W nowej podstawie programowej Ministerstwo Edukacji Narodowej wskazało jako szczególnie istotne wdrażanie w procesie edukacyjnym umiejętności logicznego i algorytmicznego myślenia, programowania, posługiwania się aplikacjami i korzystania z różnych źródeł informacji. Najnowsze projekty Wyższej Szkoły Humanitas odpowiadają na pojawiające się wraz z tymi zmianami potrzeby uczniów, nauczycieli i dyrektorów szkół podstawowych, zwłaszcza tych mieszczących się w małych miejscowościach.

 

Od 1 sierpnia br. trwają intensywne przygotowania do wdrażania projektów rozlokowanych w trzech województwach: śląskim, małopolskim i lubelskim. 7 projektów „Eksperci Programowania…” obejmie wsparciem w sumie ponad 11 600 uczniów i 820 nauczycieli z 195 szkół podstawowych rozlokowanych w 50 gminach województw śląskiego, małopolskiego i lubelskiego. W ciągu najbliższych 18 miesięcy odbędzie się w sumie ponad  24 810 godzin dodatkowych zajęć dla uczniów i 29 700 godzin dydaktycznych szkoleń dla nauczycieli ze szkół objętych wsparciem. To ogromne przedsięwzięcie koordynowane jest przez Wyższą Szkołę Humanitas w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Komputer i Sprawy Szkoły KISS oraz Fundacją Media 3.0.

 

 

Postępy w realizacji projektów będzie można śledzić na bieżąco na stronie:

 

www.eksperciprogramowania.edu.pl

 

oraz na profilu projektu na portalu Facebook:  

 

www.facebook.com/EskperciProgramowania

 

 

Projekty „Eksperci Programowania…” są współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020.

 

 

/k.k. 14.09.17/