Aktualności

Edukacja dla Seniora w Humanitas

13/09/2017

Edukacja, kultura, sport oraz zdrowie to bloki tematyczne Sosnowieckich Dni Seniora, które odbywają się na terenie miasta w dniach 11-17 września br. Akcję oficjalnie rozpoczęła Konferencja Naukowa pn. „Edukacja dla Seniora” zorganizowana w murach Wyższej Szkoły Humanitas. W wydarzeniu udział wzięło blisko 200 osób z terenu Śląska i Zagłębia.

 

- Dla mnie to zaszczyt, że dzisiaj po raz kolejny będę mógł przekazać Seniorom klucze do naszego miasta, choć tak naprawdę jest to bardzo symboliczne, bo Państwo przecież macie klucze do tego miasta. Każdego dnia pokazujecie nam jak należy funkcjonować, wspólnie działać, dochodzić do kompromisów i organizować wydarzenia. Tego przykładem jest ten Tydzień Seniora – mówił podczas oficjalnego rozpoczęcia obchodów i symbolicznego przekazania kluczy do miasta Arkadiusz Chęciński, Prezydent Miasta Sosnowca.

 

Następnie głos zabrali przedstawiciele Rad Seniorów, którzy przedstawili swoją działalność oraz dokonania w poszczególnych miastach regionu: Sosnowcu, Czeladzi,  Będzinie i Wojkowicach.

 

- Tydzień Seniora wypełniony jest wieloma imprezami, wydarzeniami i spotkaniami, liczę na Waszą aktywność, bo wiem, że Seniorzy w Sosnowcu są aktywni. Mam nadzieję, że za naszym przykładem pójdą inni, bo „nie starzeje się ten, kto nie ma czasu” i my jesteśmy tego przykładem – zwrócił się do uczestników wydarzenia Jerzy Karpiński, przewodniczący Rady Seniorów z Sosnowca.

 

Uczestnicy Konferencji wysłuchali wykładu pt. „Senior w Rodzinie. Dziadkowie i wnuki – wzajemne uczenie się i wzajemna miłość” dr Marii Zrałek, prof. WSH, Dziekan Wyższej Szkoły Humanitas, przewodniczącej Śląskiej Rady Seniorów.

 

Po zakończeniu części wykładowej Seniorzy wzięli udział w wybranym warsztacie  praktycznym prowadzonym przez ekspertów Wyższej Szkoły Humanitas oraz Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego dotyczącym zdrowia, prawa spadkowego lub bezpieczeństwa w Internecie.

 

Sosnowieckie Dni Seniora zostały zorganizowane przez Urząd Miejski w Sosnowcu, Radę Seniorów Miasta Sosnowca oraz Młodzieżową Radę Miasta Sosnowca. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa.

 

Partnerem wydarzenia była Wyższa Szkoła Humanitas, w ramach której działa Uniwersytet Trzeciego Wieku oferujący zajęcia dla osób powyżej 55 roku życia.