Aktualności

Booktalking – konkurs dla uczniów z udziałem Humanitas

03/01/2018

W poniedziałek 18 grudnia br. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach odbyła się szósta edycja konkursu Booktalking, czyli gawęda o książce. Wydarzenie skierowane było do uczniów oddziałów gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych z całego regionu. Jednym z jurorów konkursowych była mgr Małgorzata Caban, Dyrektor Biblioteki i Oficyny Wydawniczej Humanitas.

 

 

Uczestnicy w 5-minutowych wystąpieniach prezentowali wybraną przez siebie książkę zachęcając do jej przeczytania. Podczas oceny były brane pod uwagę m.in.: pomysłowość, poprawność językowa prezentacji, kultura słowa, umiejętność zainteresowania odbiorcy książką, zaangażowanie emocjonalne oraz elementy istotne dla techniki booktalking, tj. trzymanie przed sobą książki podczas prezentacji, mówienie z pamięci, nawiązanie kontaktu wzrokowego z odbiorcą, modulacja głosu, prezentacja głównego wątku i bohaterów, wyraziste rozpoczęcie prezentacji i przemyślana kompozycja wypowiedzi.

 

Po burzliwych naradach jury wyłoniło po trzech laureatów w dwóch kategoriach: oddziały gimnazjalne oraz szkoły ponadgimnazjalne.

 

Wyniki konkursu

 

Kategoria: Oddziały Gimnazjalne

  • I miejsce – Jakub Wagner, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Czeladzi
  • II miejsce – Julia Warot, Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Będzinie
  • III miejsce – Amelia Świeboda, Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Rogoźniku

 

Kategoria: Szkoły Ponadgimnazjalne

  • I miejsce – Patrycja Rutyna, Liceum Ogólnokształcące im. rtm. W. Pileckiego w Wojkowicach
  • II miejsce – Jakub Święcicki, Liceum Ogólnokształcące im. rtm. W. Pileckiego w Wojkowicach
  • III miejsce – Karolina Muc, Liceum Ogólnokształcące im. rtm. W. Pileckiego w Wojkowicach

 

Tegoroczna edycja wydarzenia odbyła się pod honorowym patronatem Arkadiusza Watoły, Starosty Będzińskiego oraz Tomasza Szczerby, Burmistrza Miasta Wojkowice.

 

Nagrody w konkursie ufundowali Waldemar Andzel, Poseł na Sejm RP, Arkadiusz Watoła, Starosta Będziński, Iwona Więcławek-Wardyniec, Prezes Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie „Jesteśmy z Wami” oraz Anna Radkowska–Śliż, dyrektor Biblioteki Miejskiej w Wojkowicach. Dodatkowo, upominki dla laureatów w kategorii szkół średnich ufundowała Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu.

 

/Źródło: www.lowojkowice.eu/