Aktualności

Mikołajkowy Kiermasz Charytatywny w Humanitas

03/01/2018

Własnoręcznie przygotowane stroiki i ozdobny świąteczne, brawurowy występ orkiestry policyjnej oraz prelekcja dotycząca bezpieczeństwa w ruchu drogowym. To tylko część atrakcji, które czekały na uczestników Mikołajkowego Kiermaszu Charytatywnego zorganizowanego przez uczestników II edycji projektu Zagłębiowska Akademia Aktywnego Seniora. Wydarzenie odbyło się 15 grudnia br. w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu.

 

W piątkowy poranek hol główny uczelni zamienił się w prawdziwy jarmark świąteczny. Wśród kilkunastu wystawców znaleźli się m.in.: słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy oferowali własnoręcznie wykonaną biżuterię, Środowiskowy Dom Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi "SALVE" w Sosnowcu, Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia, Sosnowiecka Spółdzielnia Socjalna – S3 oraz Uniwersytet Międzypokoleniowy WSH prezentujący prace podopiecznych Fundacji „Nieinni”. Dodatkowo, o doskonały nastrój uczestników zadbała firma „Ale fajnie”, która zapewniła fontannę z płynną czekoladą.

 

Podczas kiermaszu odbyła się prelekcja skierowana, w szczególności, do seniorów dotycząca bezpieczeństwa w ruchu drogowym przeprowadzona przez podinsp. Włodzimierza Mogiłę, Eksperta Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Charytatywne wydarzenie zakończył brawurowy koncert Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

 

Projekt "Zagłębiowska Akademia Aktywnego Seniora – II edycja" realizowany był od 1 marca 2017 r. do 31 grudnia 2017 r. przez Fundację Humanitas oraz Wyższą Szkołę Humanitas w Sosnowcu. Działanie dofinansowane było ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Celem projektu było m.in. pobudzenie aktywności społecznej obywateli powyżej 60 roku życia z regionu Zagłębia Dąbrowskiego, kształtowanie postaw społeczno-obywatelskich oraz aktywizacja społeczna osób starszych w wymiarze edukacyjnym, naukowym i kulturalnym.

 

/k.u. 03.01.17/