Aktualności

Humanitas gra z WOŚP podczas 26. finału akcji

15/01/2018

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami! W tym roku Wyższa Szkoła Humanitas akcję rozpoczęła wyjątkowo wcześnie, bo już na miesiąc przed finałem w bibliotece uczelni stanęła sztabowa skarbona stacjonarna, dzięki  której na rzecz fundacji zebraliśmy blisko tysiąc złotych.  Środki zebrane podczas tegorocznego 26. finału WOŚP zostaną przeznaczone na ratowanie życia i zdrowia noworodków poprzez zakup nowoczesnego sprzętu medycznego.

 

Jak co roku finał charytatywnej akcji był dniem pełnym pozytywnych wrażeń, w którym serca sosnowiczan zabiły mocniej w jednym rytmie. Już od wczesnych godzin porannych, wspólnie z pozostałymi sosnowieckimi sztabami, rozpoczęliśmy zbiórkę w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Braci Mieroszewskich, gdzie odbywały się m.in. pokazy pierwszej pomocy, występy artystów, kiermasze, pokazy taneczne oraz warsztaty artystyczne.  Równocześnie, na sosnowieckich Stawikach odbywała się IV już edycja Sosnowieckiego Biegu „Policz się z cukrzycą”. Głównym wydarzeniem 26 Finału WOŚP były koncerty, które odbywały się na scenie Górki Środulskiej, gdzie publiczność do wspólnej zabawy porwali m.in. Grzegorz Hyży i Anita Lipnicka. Tegoroczna impreza zakończyła się tradycyjnym już „Światełkiem do nieba”, w formie pokazów iluminacji laserowych.

 

W tym roku sztab zlokalizowany w Wyższej Szkole Humanitas był iście międzypokoleniowy, najmłodszy wolontariusz miał zaledwie 3 lata, a najstarszy 70! W trakcie  finału sztab liczył ponad 100 wolontariuszy, a udział w kweście wzięło 87 osób. Wspólnie nasi wolontariusze zebrali 27.815,14 zł.

 

Tegoroczna impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i już dziś możemy się pochwalić, iż w ramach prowadzonej przez WOŚP zbiórki publicznej udało się uzbierać rekordową kwotę  81.423.542 zł.

 

Z dumą, radością i ogromnymi pokładami wdzięczności chcemy podziękować wszystkim, bez których nie byłoby to możliwe. Wolontariuszom, którzy pomimo minusowej temperatury kwestowali na terenie całego miasta, osobom wspierającym nas organizacyjnie oraz partnerowi naszego sztabu, firmie Okulis, która ufundowała nagrody i upominki dla kwestujących.