Aktualności

Kanclerz WSH uhonorowany Złotym Laurem RiG

15/01/2018

„Laury Umiejętności i Kompetencji” to wyróżnienia Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach przyznawane osobom, które swoimi umiejętnościami, kompetencjami oraz autorytetem wspierają procesy zmian w regionie i kraju.  Podczas tegorocznej, 26. uroczystej Gali Złoty Laur w kategorii menedżer, lider społeczno-gospodarczy odebrał mgr Aleksander Dudek, Kanclerz Wyższej Szkoły Humanitas. Wyjątkowe wydarzenie odbyło się w sobotę 20 stycznia br w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.

 

Wyboru laureatów dokonuje Kapituła, która corocznie przyznaje Diamentowe, Kryształowe, Platynowe i Złote Laury z podziałem na kategorie.  W skład Kapituły wchodzą wybitne osobowości świata kultury, polityki, nauki, a także działacze społeczni i przedsiębiorcy, w tym m.in. Wojciech Saługa, Marszałek Województwa Śląskiego, Jarosław Wieczorek, Wojewoda Śląski, Tomasz Szymborski, Redaktor Naczelny TVP Katowice, Zenon Nowak, Prezes Polska Press Sp. z o.o. oddział Śląsk, Tadeusz Biedzki, Konsul Honorowy Łotwy. Każdego roku wręczenie nagród obywa się na uroczystej Gali, której tradycyjnie już towarzyszą koncerty i występy artystyczne.

 

Nagrodzony Złotym Laurem w kategorii menedżer, lider społeczno-gospodarczy mgr Aleksander Dudek jest nauczycielem, animatorem życia naukowego, założycielem i kanclerzem Wyższej Szkoły Humanitas. Ukończył studia wyższe na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W latach 1975-1985 pracował jako nauczyciel akademicki w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Śląskiego. W 1997 roku założył Wyższą Szkołę Zarządzania i Marketingu (obecnie Wyższą Szkołę Humanitas) – pierwszą uczelnię niepubliczną w Sosnowcu. Zarządzana przez Aleksandra Dudka uczelnia nieustannie rozszerza swoją ofertę dydaktyczną oraz wkracza na rynki zagraniczne. Od trzech lat uczelnia prowadzi własny wydział zamiejscowy we Vsetinie (Czechy), a od roku – w Pradze (Czechy) i jest jedyną polską uczelnią posiadającą dwa wydziały zagraniczne w Czechach. Aleksander Dudek jest ponadto założycielem (fundatorem) i członkiem Rady Fundacji Humanitas – organizacji pozarządowej rozwijającej aktywną działalność w zakresie edukacji lokalnej, kultury i popularyzacji nauki. Aleksander Dudek jest odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi.

 

Odbierając Laur Kompetencji Kanclerz WSH dołączył do zaszczytnego grona wyróżnionych, wśród których w trakcie wieloletniej tradycji nagród znaleźli się m.in. prof. Władysław Bartoszewski, Vaclav Havel, Krzysztof Penderecki, Krzysztof Zanussi oraz Andrzej Wajda.

 

/k.u. 22.01.2018/