Aktualności

Obchody Dnia Języka Ojczystego w ZK w Wojkowicach

09/03/2018

W środę 21 lutego br. w Zakładzie Karnym w Wojkowicach odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. W ramach wydarzenia wykład dla osadzonych wygłosiły: Alina Imiołek oraz Żaneta Kubarek reprezentujące Bibliotekę Wyższej Szkoły Humanitas. Zajęcia były doskonałą okazją do przedstawienia historii języka polskiego, najważniejszych zasad stylistyki i ortografii oraz elementów gwary wielkopolskiej, śląskiej i małopolskiej.

 

Obchody Dnia Języka Ojczystego były jednym z elementów programu resocjalizacyjnego „Ojczyzna Polszczyzna”, który realizowany jest w Zakładzie z inicjatywy wychowawców działu penitencjarnego. W ramach święta, oprócz wykładu, w placówce zorganizowano również quiz językowy dla słuchaczy szkoły podstawowej, gimnazjum, liceum oraz dla uczestników kwalifikacyjnych kursów zawodowych.

 

Biblioteka Wyższej Szkoły Humanitas od 2017 roku aktywnie współpracuje z Zakładem Karnym w Wojkowicach. Tegoroczny wykład był kolejną inicjatywą po akcji „Bookareszt” oraz obchodach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, w której pracownicy WSH wzięli udział.

 

Zachęcamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia na stronie internetowej Służby Więziennej.

 

/k.u. 08.03.17/