Aktualności

Uczelnia z Perspektywami! WSH 11 uczelnią w Polsce

30/05/2018

Wykwalifikowana kadra, wysoki stopień umiędzynarodowienia, ekonomiczne losy absolwentów na rynku pracy oraz ogromna ilość środków pozyskanych z programów Unii Europejskich zagwarantowały Wyższej Szkole Humanitas 11. miejsce w rankingu Uczelni Niepublicznych 2018 wg miesięcznika „Perspektywy”. W stosunku do ubiegłego roku, uczelnia przesunęła się w rankingu o 12 pozycji, dzięki czemu została nagrodzona wyróżnieniem „Awans 2018”, które na uroczystej Gali odebrał dr hab. Michał Kaczmarczyk, rektor WSH. 

 

- W ostatnim czasie nasza uczelnia wdrożyła wiele nowatorskich rozwiązań w dziedzinie zapewniania jakości kształcenia, pozyskiwania funduszy europejskich czy budowania relacji ze studentami. Stale poszerzamy ofertę dydaktyczną, wkraczamy na nowe rynki edukacyjne, tak w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju. Pniemy się w górę i wzmacniamy naszą akademicką pozycję. Bardzo się cieszymy, że kapituła rankingu to dostrzegła. Nagrodę, którą odbieram dedykuję całej społeczności akademickiej Wyższej Szkoły Humanitas, która zapracowała na ten sukces – mówił podczas Gali „Perspektyw” dr hab. Michał Kaczmarczyk, rektor WSH. 

 

Inicjatywa miesięcznika „Perspektywy” organizowana jest nieprzerwalnie od 19 lat. Ranking podzielony jest na trzy części: Uczelnie Akademickie, Uczelnie Niepubliczne oraz Państwowe Wyższe Szkoły Zawodowe.

 

Corocznie Kapituła przyznaje również nagrody specjalne dla uczelni, które w analizowanym roku zanotowały szczególny postęp. W tym roku nagrodę w swoich kategoriach otrzymały: Politechnika Śląska oraz Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu.

 

Cały ranking znajduje się TUTAJ

 

 

 

List gratulacyjny nadinsp. Andrzeja Szymczyka, Pierwszego Zastępcy Komendanta Głównego Policji