Aktualności

W Humanitas zmierzyli się najlepsi z najlepszych

04/06/2018

Prawie 100 uczestników ze szkół średnich zmierzyło się w IV Dyktandzie w Języku Angielskim, organizowanym jak co roku przez Instytut Filologii Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu. W środę 30 maja 2018 roku mury sosnowieckiej WSH wypełniły się reprezentantami 11 szkół z całego kraju, którzy chwycili za pióra i przystąpili do walki o tytuł mistrza. Uczestnicy konkursu zmierzyli się z ortografią języka angielskiego, która podobnie jak ortografia języków słowiańskich charakteryzuje się wieloma niuansami.

 

 

Celem Dyktanda w Języku Angielskim było poznanie oraz zbliżenie do siebie użytkowników języka angielskiego, jako globalnego lingua franca.

 

W trakcie oczekiwania na wyniki konkursu organizatorzy zapewniają warsztaty językowe dla uczniów oraz nauczycieli prowadzone przez studentów kierunku Filologia Angielska.

 

Do samego końca nie było pewności, kto z uczestników zapisze się na kartach historii. Dopiero ostateczne liczenie punktów dało odpowiedź, a zwycięzcą został Jakub Rędzikowski, reprezentujący V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej.

 

Kolejne miejsca zajęli: Daniel Klata z IV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica w Sosnowcu, Piotr Górka z III Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Katowicach, Mateusz Głodny z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Katowicach oraz Julia Roch reprezentująca IV Liceum Ogólnokształcące w Sosnowcu.

 

Patronat honorowy nad IV Dyktandem w Języku Angielskim objęli: prezydent Sosnowca, prezydent Jaworzna, prezydent Dąbrowy Górniczej oraz Burmistrz Czeladzi.

 

Sponsorami nagród dla uczestników konkursu zostali TravelPlanet.pl, Nowa Era i Let Me Out Sosnowiec.

 

Konkurs zorganizowali:

 

  • dr Iwona Dronia - Dyrektor Instytutu Filologii Angielskiej WSH
  • dr Jolanta Łącka – Badura – autorka tekstu dyktanda
  • dr Agnieszka Solska
  • mgr Marzena Palenica - Tausznik

 

/m.s. 30.05.2018/