Aktualności

Festiwal Nauki w Wyższej Szkole Humanitas

18/06/2018

Ponad 150 uczniów z sosnowieckich szkół podstawowych i gimnazjalnych wzięło udział w Festiwalu Nauki, który odbył się 14 czerwca w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu. Festiwal Nauki był podsumowaniem dwuletniego projektu „Sosnowiecka Akademia Kreatywności” mającego na celu podniesienie wyników z egzaminów zewnętrznych i poprawienie efektywności programów edukacyjnych.

 

Spotkanie z młodzieżą oficjalnie rozpoczęła mgr Ewa Kraus – Prodziekan ds. studenckich Wydziału Nauk Humanistycznych Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu.

 

Podczas finałowego spotkania uczniowie zaprezentowali efekty wykonanych przez siebie doświadczeń i pomiarów, nad którymi pracowali pod czujnym okiem nauczycieli. Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych, z podziałem na szkoły podstawowe oraz gimnazjalne.

 

Po zakończeniu wystąpień w danej kategorii zebrani na auli goście wzięli udział w głosowaniu, oddając po jednym głosie na prezentację ich zdaniem najciekawszą i poruszającą istotne zagadnienia.

 

W kategorii szkół podstawowych zwycięzcami okazali się reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 36 pracujący pod kierownictwem Pani Marty Szostek.

 

W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyła prezentacja nr 4 dotycząca hałasu w szkole, a przygotowana przez uczniów Gimnazjum nr 12 pod kierunkiem Pani Elżbiety Kowalskiej-Adamczyk.

 

Uczestnicy konkursu jak i zebrani goście wzięli też udział w wyjątkowym pokazie magicznych sztuczek łączącym w sobie w efektowny sposób tajniki chemii i fizyki.

 

SOSNOWIECKA AKADEMIA KREATYWNOŚCI - projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego – Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego 2014-2020.

 

W ramach projektu „Sosnowiecka Akademia Kreatywności” Wyższa Szkoła Humanitas przekazała do szkół sprzęt multimedialny o łącznej wartości 154 894,50 złotych.

 

/m.s. 18.06.18/