Podsumowanie Konferencji Edukacja 4.0

13/09/2018

Uczymy nowocześnie i uczymy jak nowocześnie uczyć!

Za nami konferencja Edukacja 4.0, Nowoczesne kształcenie dla nowoczesnego społeczeństwa, która zainaugurowała działalność Instytutu Innowacyjnej Edukacji Wyższej Szkoły Humanitas. Instytutu, którego misją będzie unowocześnianie polskiej oświaty i wdrażanie nowych, skutecznych rozwiązań metodycznych i organizacyjnych. Dzisiejszego dnia gościliśmy wybitnych ekspertów, którzy dyskutowali o tym, jaki kształt ma mieć nowoczesna szkoła ery informacyjnej. Podczas paneli dyskusyjnych moderowanych przez Dyrektor Instytutu Panią dr Danutę Morańską, dyskutowano jak obecnie wygląda sytuacja w polskich szkołach oraz do czego powinniśmy dążyć aby budować społeczeństwo cyfrowe na miarę XXI wieku.

W panelach edukacyjnych uczestniczyli wybitni eksperci m.in. dr hab. prof. nadzw. Lech Mankiewicz z Centrum Fizyki Teoretycznej PAN, dr hab. Maciej Tanaś, prof. APS, dr Marcin Bochenek, NASK, dr inż. Jacek Pulwarski, Polskie Towarzystwo Informatyczne, ECDL Polska, dr inż. Jacek Pulwarski, Polskie Towarzystwo Informatyczne, Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie, dr Tomasz Kulisiewicz, Polskie Towarzystwo Informatyczne, Sektorowa Rada ds. Kompetencji Informatyka, mgr Krzysztof Głomb, Stowarzyszenie "Miasta w Internecie", mgr Agata Kapica, Microsoft Polska, Tomasz Siemek, Cloudteam oraz Marcin Paks BeCREO Technologies Sp. z o.o.

Swoją obecnością zaszczycił nas również Pan Paweł Zdun - Naczelnik Wydziału Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

Konferencja była zapowiedzią kolejnym inicjatyw Instytutu - seminariów Twórczych Nauczycieli: Dzieci Programują - rozwijanie myślenia komputacyjnego uczniów oraz Rzeczywistość wirtualna – nowe wyzwania dla edukacji.

Podczas konferencji odbyły się również warsztaty dla nauczycieli, m.in: Szkoła w Chmurze MicrosoftEksperymenty z EinsteinemRobotyka przyszłościDesign Thinking w Szkole, Technologia jako kreatywne tworzywo w myśleniu komputacyjnym oraz Nowoczesne narzędzia wspomagające pracę nauczyciela - mentora.

Dziękujemy ekspertom, patronom, partnerom strategicznym, Prezydentowi miasta Sosnowca, tutorom oraz wszystkim uczestnikom konferencji za swój wkład w tworzenie tego interesującego wydarzenia. Jesteśmy zaszczyceni Państwa obecnością i zapraszamy na kolejne. To był wielki krok w kierunku podnoszenia jakości polskiej edukacji!