Aktualności

Uczestnicy kursu odebrali Certyfikaty znajomości j. polskiego

05/10/2018

W piątek, 28 września 2018 roku Uczestnicy kursu języka polskiego otrzymali certyfikaty, potwierdzające znajomość języka polskiego. Intensywny kurs języka polskiego rozpoczął się w Wyższej Szkole Humanitas w połowie września br. Oprócz kursów języka polskiego, uczestnicy zwiedzali najciekawsze zakątki i miejsca w regionie, poznawali polską kulturę i tradycje.

 

 

 „Przed rozpoczęciem studiów zdecydowałam się na uczestnictwo w kursie języka polskiego w Wyższej Szkole Humanitas. Chciałam powtórzyć gramatykę, leksykę i poznać coś nowego. Bardzo stresowałam się przeprowadzką do innego kraju i rozpoczęciem nowej życiowej przygody w Polsce. Po tygodniowym pobycie w Polsce stres odszedł w zapomnienie i byłam szczęśliwa, że podjęłam słuszną decyzję, gdyż miałam okazję poznać miasto i region, poznać nowych ludzi i Uczelnię, w której rozpocznie się moja przygoda z nauką wyższą. Lektorka języka polskiego dała się poznać nie tylko jako nauczyciel cierpliwy i profesjonalny, lecz też nigdy dotąd nie odczuwałam takiego ciepła i wzajemności w przekazywaniu wiedzy od nauczyciela. Mieliśmy okazję zadać pytania i uzyskać odpowiedzi na tematy związane z Polską, z polskimi tradycjami i kulturą. Poznaliśmy akademickie savoir vivre, który na pewno nam się przyda w życiu studenckim. Polecam wszystkim udział w kursie języka polskiego.” – podzieliła się swoimi wrażeniami Yelizavieta Poliakova, studentka kierunku Filologii angielskiej, specjalność międzynarodowy język biznesu, kierunek współfinansowany z funduszy Unii Europejskiej.

 

Nasi studenci obcokrajowcy ucząc się  języka polskiego inwestują przede wszystkim w siebie. Kurs pozwala na wzbogacenie wiedzy, nabycie umiejętności swobodnego funkcjonowania w nowym środowisku, ale również na otwarcie sobie wielu drzwi – podkreśla Maja Chyży-Dudek, prodziekan ds. współpracy z zagranicą.