Aktualności

Humanitas partnerem programu edukacyjnego WOŚP

17/10/2018

16 października studenci kierunku Filologia angielska uczestniczyli w biciu rekordu w resuscytacji. Jest to część ogólnopolskiej akcji, zapoczątkowanej przez WOŚP. Akcja odbyła się w Sosnowieckiej hali sportowej przy ul. Żeromskiego, gdzie koordynatorem było IX Liceum Ogólnokształcące, a partnerem akcji była Wyższa Szkoła Humanitas, którą reprentowała Prodziekan ds. współpracy z zagranicą Maja Chyży-Dudek.

W biciu rekordu wzięło udział około 300 osób, w tym studenci oraz uczniowie lokalnych gimnazjów, liceów oraz techników. Studenci mieli okazję obejrzeć pokazy ratownictwa, uczestniczyć w konkursach i quizach. Studenci wykonywali resuscytację nieprzerwanie przez pół godziny. Oprócz tego realizowane były szkolenia dla nauczycieli, by pomóc im w przygotowaniu się do prowadzenia zajęć z dziećmi. Fundacja WOŚP dba o ciągłość prowadzenia programu – współpracując z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Ośrodkami Doskonalenia Nauczycieli.

Każdy z nas  może stać się świadkiem zdarzenia, w którym ucierpieć może drugi człowiek. Udzielenie pierwszej pomocy zwiększa szansę na przeżycie poszkodowanego, dlatego też powinno być nieodłączną umiejętnością każdego człowieka – mówi Prodziekan ds. współpracy z zagranicą Maja Chyży-Dudek