Aktualności

Porozumienie z zagranicznym Partnerem

28/11/2018

W dniach od 26 do 28 listopada 2018 r. Wyższa Szkoła Humanitas gościła delegację z Tarnopolskiego Państwowego Pedagogicznego Uniwersytetu. Uczelnie partnerską reprezentował Rektor profesor Bogdan Bujak. 

 

Cykl spotkań był okazją do zaprezentowania dorobku naukowego zaprzyjaźnionych uczelni, ponadto zainicjowano współpracę w zakresie wymiany kadry naukowej oraz wymiany studentów. Te i inne możliwości niesie ze sobą umowa o współpracy partnerskiej pomiędzy Wyższą Szkołą Humanitas w Sosnowcu a Tarnopolskim Państwowym Pedagogicznym Uniwersytetem, którą obie strony zawarły w poniedziałek 26 listopada w siedzibie sosnowieckiej uczelni.

 

Spotkanie było również okazją do bliższego zapoznania się z działalnością obu partnerów. Sygnatariuszami umowy ze strony Humanitas byli Rektor dr.hab. Michał Kaczmarczyk oraz Prodziekan ds. współpracy z zagranicą Maja Chyży-Dudek.

 

Wyższa Szkoła Humanitas jest uczelnią, która niezwykle aktywnie działa na polu nie tylko naukowym, ale także kulturalnym i prospołecznym. Możemy poszczycić się prestiżowymi nagrodami i wyróżnieniami, jak również umowami z licznymi uczelniami europejskimi. Jesteśmy niezwykle dumni, że w dniu dzisiejszym zawiązujemy współpracę z kolejnym partnerem zagranicznym. Jestem przekonany, że zaowocuje ona ważnymi osiągnięciami i wielowymiarowymi korzyściami dla obu stron – zaznaczył Rektor Wyższej Szkoły Humanitas.