Aktualności

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami!

14/01/2019

Po raz kolejny sosnowiecki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zlokalizowany był w Wyższej Szkole Humanitas. W trakcie  finału liczył ponad 100 wolontariuszy, a udział w kweście wzięły 94 osoby. Wspólnie nasi wolontariusze zebrali ponad 30.000 zł.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami! Środki zebrane podczas tegorocznego 27. finału WOŚP zostaną przeznaczone dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, dla placówek z oddziałami II oraz III referencyjności, czyli takich, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. Takim szpitalem jest m.in. Sosnowiecki Szpital Miejski Sp. z o. o.

Jak co roku finał charytatywnej akcji był dniem pełnym pozytywnych wrażeń, w którym serca sosnowiczan zabiły mocniej w jednym rytmie. Już od wczesnych godzin porannych, wspólnie z pozostałymi sosnowieckimi sztabami, sztab Wyższej Szkoły Humanitas rozpoczął zbiórkę w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Braci Mieroszewskich, gdzie odbywały się m.in. pokazy pierwszej pomocy, występy artystów, kiermasze, pokazy sportowe i taneczne oraz warsztaty artystyczne. Głównym wydarzeniem 27 Finału WOŚP były koncerty, które odbywały się na scenie Górki Środulskiej. Muzycznymi gwiazdami wieczoru były zespoły Afromental i Pokahontaz. Na scenie wystąpili także Transgresja, Mietall Waluś oraz Banana Boat. Tegoroczna impreza zakończyła się tradycyjnym już „Światełkiem do nieba”, w formie pokazów bezhukowych fajerwerków.

Tegoroczna impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i już dziś możemy się pochwalić, iż w ramach prowadzonej przez WOŚP zbiórki publicznej udało się uzbierać rekordową kwotę 90 000 000  zł.

Z dumą, radością i ogromnymi pokładami wdzięczności chcemy podziękować wszystkim, bez których nie byłoby to możliwe. Wolontariuszom, którzy pomimo trudnych warunków pogodowych kwestowali na terenie całego miasta, osobom wspierającym nas organizacyjnie i partnerowi naszego sztabu, firmie Okulis, która przeprowadzała bezpłatne badania wzroku. Serdecznie Dziękujemy również firmie Lucky Mind, za nagrody dla wolontariuszy i restauracji Zapiekarnik, za ciepły posiłek dla naszego sztabu!