Aktualności

Maraton Listów Amnesty International 2016

02/12/2016

Samorząd Studencki Wyższej Szkoły Humanitas serdecznie zaprasza do udziału w Maratonie Pisania Listów Amnesty International, który odbędzie się w dniu 10.12.2016 w murach naszej uczelni.


- Maraton Pisania Listów jest jedną z większych akcji organizowanych przez Amnesty International. Z każdym rokiem, coraz więcej osób przyłącza się do tego wydarzenia. Pisane listy pozwalają zwrócić uwagę opinii publicznej i mediów na sytuację konkretnej osoby. W ten sposób dajemy jasny sygnał rządom państw, które dopuszczają się naruszeń, że społeczność międzynarodowa ich obserwuje, że ich działania nie pozostaną bez reakcji. Każdy napisany list wywołuje daleko idące skutki. Z jednej strony świadomość, że konkretna osoba jest wspierana przez ludzi na całym świecie, ogranicza bezprawne działanie rządów. Z drugiej strony dajemy tej osobie siłę i wiarę w polepszenie jej sytuacji. Dlatego właśnie bardzo się cieszę się, że po raz kolejny możemy przyłączyć się do tego wydarzeniamówi dr Maciej Borski, Prodziekan ds. studenckich Wydziału Administracji i Zarządzania WSH, podkreślając istotność wydarzenia.

 

Podczas maratonu odbędzie się również zbiórka pieniędzy na wysyłkę gotowych listów do władz krajów osób, w obronie których piszemy. - Wysyłka jednego takiego listu to 5zł dlatego liczymy na wasze wsparcie! W ubiegłym roku społeczność WSH i nie tylko wykazała się ogromnym zaangażowaniem w pisanie listów. Mamy nadzieję, że tym razem będzie podobnie – mówi Andrzej Stanek, przewodniczący Samorządu Studenckiego WSH.

 

W tym roku w murach naszej uczelni będziemy pisać listy w sprawie:
- RDZENNEJ SPOŁECZNOŚĆ PEACE RIVER – KANADA
- ANNIE ALFRED -MALAWI


Dokładne informacje o bohaterach znajdują się na stronie https://amnesty.org.pl/maraton/