Aktualności

Prezenty z MOCĄ w zabrzańskim szpitalu

12/12/2016

Lord Vader, szturmowcy, księżniczka Leia, Obi Wan Kenobi, sympatyczny droid R2-D2 oraz inne postaci znane dobrze ze świata Gwiezdnych Wojen, 6 grudnia odwiedziły małych pacjentów Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Zabrzu. Galaktyczna ekipa dostarczyła podopiecznym placówki prezenty w klimacie Star Wars, a także kilkadziesiąt sympatycznych misiów z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia, ufundowanych przez Wyższą Szkołę Humanitas. Pluszaki są dedykowane dzieciom, które w różnych okolicznościach trafiają na SOR.

 

Wypełnioną MOCĄ akcję charytatywną z okazji Mikołajek przeprowadziła reprezentacja grup kostiumowych specjalizujących się w tematyce Gwiezdnych Wojen i działających na terenie całej Polski. Przedstawiciele Polish Garrison 501st Legion, Imperium Mocy i Rebel Legion Eagle Base w dniu mikołajek odwiedzili w strojach wszystkie dzieci przebywające na oddziałach dziecięcych w zabrzańskim Szpitalu Klinicznym nr 1. Gwiezdnej ekipie towarzyszyła nasza rzecznik prasowa Izabela Kieliś – księżniczka Leia z grupy Imperium Mocy.

 

- Humanitas, jak co roku w okresie świątecznym, włącza się w liczne akcje charytatywne dedykowane różnym grupom odbiorców. Z radością więc wsparliśmy także inicjatywę polskiego Legionu 501. Dla dzieci i ich rodziców odwiedziny postaci z Gwiezdnych Wojen były niczym druga wizyta świętego Mikołaja, choć z pewnością mniej konwencjonalnego. Cieszymy się,  że dużo uciechy mogliśmy sprawić przy okazji właśnie dorosłym, bo przecież oni także przeżywają mocno pobyt swoich pociech w szpitalu – mówi Izabela Kieliś.