Aktualności

„Wybuchowy” grudzień najmłodszych Żaków

19/12/2016

Ostatni miesiąc 2016 roku minął naszym przedszkolakom i studentom Uniwersytetów Dziecięcych pod znakiem nauk ścisłych. Było wiele śmiechu, zabawy oraz oczywiście wiedzy. Przedszkolaki z grup sosnowieckich, strzyżowickiej, opolskiej oraz krakowskiej spotykały się na wykładach z eksperymentatorami z „Fabryki Wiedzy”, którzy wprowadzali ich w tematykę trzech stanów skupienia. Wykład zatytułowany „Ciało stałe, ciecz czy gaz? O 3 stanach skupienia” spotkał się z wielkim zainteresowaniem dzieci. Eksperymenty naukowe niebywale przykuwały ich uwagę.

 

Przy okazji każdego wykładu przedszkolaki poznawały najważniejsze zasady bezpieczeństwa które towarzyszyły nam im tylko na wykładach, ale również po powrocie do domu czy do przedszkola. Studenci naszych Uniwersytetów Dziecięcych również zgłębiali tajniki chemii oraz zasady fizyki. Wykład „Mrożące eksperymenty” opisujący właściwości i wykorzystanie ciekłego azotu zachwycił naszych studentów. Ochotników do wzięcia udziału w kolejnych eksperymentach nie brakowało - nawet wśród rodziców.

 

W grudniu wystartowaliśmy również z warsztatami dla najmłodszych. Dzieciaki mogą wziąć udział w zajęciach z programowania Lego – robotów, zajęć plastycznych czy przedsiębiorczości. Pierwsze spotkania już za nami a my widzimy się z Wami ponownie już w Nowym Roku!