Aktualności

Koncert „Krajobrazy serc” na 20-lecie Humanitas

19/12/2016

Blisko 40 artystów, w tym m.in. Jacek Kawalec, Agnieszka Kaczorowska i Agata Nizińska, wystąpiło podczas koncertu „Krajobrazy serc”, który odbył się w czwartek 15 grudnia w Sali Koncertowo-Widowiskowej „Muza” w Sosnowcu. Podczas wydarzenia, mieszkańcy naszego regionu mieli możliwość wysłuchania przedpremierowego koncertu utworów z musicalu „Karol”. Autorem scenariusza tego pierwszego polskiego widowiska poświęconego życiu i dziełu Jana Pawła II jest rektor Wyższej Szkoły Humanitas, prof. Michał Kaczmarczyk. Koncert był także wydarzeniem w ramach obchodów 20-lecia WSH.

 

Czwartkowy koncert połączony został z otwartą dla publiczności próbą do musicalu, którego premiera odbędzie się 25 lutego 2017 r. w TAURON Arenie Kraków. W widowisku wystąpią m.in. Edyta Geppert, Anna Wyszkoni, Piotr i Wojciech Cugowscy oraz inni znakomici artyści. Sosnowiecka publiczność już teraz jednak mogła usłyszeć najpiękniejsze songi z musicalu oraz zobaczyć jego wybrane sceny. Całe widowisko poprowadził sam autor libretta, prof. Michał Kaczmarczyk, uzupełniając sceniczną narrację wybranymi anegdotami i faktami z życia Karola Wojtyły i historii Polski.

 

Wydarzenie, które było także elementem obchodów 20-lecia Wyższej Szkoły Humanitas, spotkało się z ogromnym zainteresowaniem publiczności. W sosnowieckiej „Muzie” na widowni zasiadło blisko pół tysiąca osób, wypełniając salę po brzegi. Wśród widzów nie zabrakło również przedstawicieli władz Sosnowca: prezydenta Arkadiusza Chęcińskiego oraz przewodniczącego Rady Miejskiej – Wilhelma Zycha. Miasto jest jednym z partnerów musicalu „Karol”.

 

Organizatorami koncertu „Krajobrazy serc” były Fundacja Humanitas oraz Agencja Kreatywna PRC. Sponsorem musicalu jest Fundacja Stefczyka", a partnerem głównym Totalizator Sportowy. Ponadto partnerami są m.in. TAURON Arena Kraków, ARM Kraków, Wyższa Szkoła Humanitas, Kas Film, Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, Chomik Sp. J. i EkoMuzeum. Koncert uzyskał dofinansowanie Gminy Sosnowiec w ramach realizacji zadania publicznego w dziedzinie kultury.