Aktualności

Humanitas na Wigilii w Izbie Rzemieślniczej

20/12/2016

Ewa Baran, pełnomocnik Kanclerza WSH ds. kontaktów z otoczeniem społecznym i gospodarczym oraz dr Krystian Dudek, pełnomocnik Kanclerza WSH ds. Public Relations reprezentowali naszą uczelnię podczas uroczystego Spotkania Opłatkowego Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach.Gospodarzem spotkania był prof. Jan Klimek - Prezes Izby oraz prowadząca uroczystość Beata Białowąs - Dyrektor Naczelna Izby. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz krajowych i samorządowych m.in. wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, wiceprezydent Katowic, dyrektorzy urzędów pracy, przedstawiciele kuratorium oraz organizacji i instytucji gospodarczych, w tym Regionalnej Izby Gospodarczej w osobie Prezesa, Tadeusza Donocika. Głównymi bohaterami byli natomiast sami przedsiębiorcy.

 

- Humanitas swoją ofertę opiera na potrzebach rynku, dlatego tak ważny jest dla nas stały i bezpośredni kontakt z pracodawcami. W kuluarach poza świątecznymi życzeniami, dominowały tematy związane z reformą edukacji, współpracy nauki i biznesu oraz rozwoju sektora MŚP, dla którego organizujemy od 2 lat Kongres Praktyków Biznesu - mówi dr Krystian Dudek.

 

- Współpraca nauki i biznesu musi opierać się na wymianie spostrzeżeń i szukaniu wspólnych rozwiązań na wyzwania rynkowe. Dlatego tak ważne są tego typu spotkania i okazje sprzyjające pogłębianiu współpracy. Dotyczy to również kooperacji podmiotów edukacyjnych różnego szczebla, co w działaniach naszej uczelni odgrywa również bardzo ważną rolę - podsumowuje Ewa Baran.

 

Wszystkim Rzemieślnikom i Przedsiębiorcom życzymy radosnych Świąt będących okazją do zasłużonego odpoczynku, a w Nowym Roku kolejnych sukcesów i satysfakcji czerpanej z codziennej pracy.