Aktualności

2017 Rokiem Studenta w Kolejach Śląskich

10/01/2017

Koleje Śląskie, wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom swojej największej i najważniejszej grupy klientów, czyli studentów, ogłosiły rok 2017 Rokiem Studenta w Kolejach Śląskich. W związku z tym przez najbliższych 12 miesięcy jeden z największych przewoźników w aglomeracji śląskiej będzie nie tylko chciał na stałe współpracować z przedstawicielami środowisk akademickich oraz zachęcał do korzystania z transportu publicznego, ale także reagował na potrzeby studentów w zakresie modyfikacji rozkładów jazdy, czy synchronizacji przyjazdów kolei z komunikacją autobusową.

 

W tej chwili, w ramach Roku Studenta, Koleje Śląskie już podjęły pierwsze działania:

 

  1. Zostaną uruchomione dwa dodatkowe pociągi nocne pomiędzy stacjami Katowice – Tychy Lodowisko – Gliwice – Dąbrowa Górnicza od 1 maja do 31 października 2017 r. w piątki i soboty.
  2. Dla wszystkich studentów 1. roku studiów I stopnia bilet miesięczny za 1 zł obowiązujący w październiku 2017 r. na przejazdy pomiędzy miejscem zamieszkania a uczelnią.

Koleje Śląskie zachęcają również środowiska akademickie do współpracy. Pierwsze spotkanie z przedstawicielami uczelni oraz samorządami studenckimi odbędziecie się 12 stycznia 2017 roku w Katowicach przy ul. Wita Stwosza 7 w sali 110 o godz. 10:00. Jeśli ktoś chciałby podzielić się swoimi pomysłami lub rozwiązaniami z Koleją Śląską, proszony jest o kontakt pod adresem mailowym student@kolejeslaski.com

 

Manifest Kolei Śląskich przeczytać można TUTAJ.