Aktualności

30 lat programu Erasmus+

16/01/2017

Wyższa Szkoła Humanitas od lat realizuje program Erasmus+. Uczestnictwo w programie jest ważnym elementem strategii Uczelni, umożliwia bowiem wyjazdy zagraniczne studentom, kadrze akademickiej oraz pracownikom administracyjnym WSH. W ramach współpracy w ciągu kilkunastu lat podpisano ponad 100 umów z uczelniami partnerskimi z całego świata, po to, by dbać o jak największą mobilność i wysoki standard realizowanych wymian międzynarodowych.

 

W ramach wymiany międzynarodowej w programie Erasmus+ oraz innych umów międzynarodowych studenci oraz kadra akademicka Wyższej Szkoły Humanitas miała możliwość zdobycia wiedzy oraz doświadczenia w różnych krajach Europy. Założenia programu Erasmus+ pokrywają się z założeniami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz misją Wyższej Szkoły Humanitas.

 

Najlepiej charakter mobilności opisują relacje stypendystów. M.in. Anastasii Bezhenar, studentka III roku Filologii angielskiej w Wyższej Szkole Humanitas, która w taki sposób opowiada o swoim doświadczeniu z programem Erasmus+:

 

- Trudno opisać słowami, co dla mnie oznaczał wyjazd do Huelvy w ramach programu Erasmus. Zdałam sobie sprawę, że marzenia się spełniają. Możliwość spędzenia czasu z obywatelami innych europejskich krajów w jednym miejscu pozwala na to by poczuć się jak prawdziwy Europejczyk i jednocześnie wzbudza poczucie odpowiedzialności za swój kraj. Oprócz tego Erasmus uczy odpowiedzialności za samego siebie, a także umożliwia spotkanie się z native speakerami praktycznie każdego języka. Ja osobiście praktykowałam język hiszpański z Hiszpanami i angielski z innymi uczestnikami programu. Jednym słowem, każdemu radzę, aby spróbował. Nawet jeśli nie znosicie zmian i podróży, Erasmus przyniesie wam bezcenne doświadczenia i z zupełnie innej perspektywy spojrzycie na inne nacje.