Aktualności

Zagłębiowska Akademia Liderów. Ruszyły zapisy!

30/01/2017

Wyższa Szkoła Humanitas, jako partner merytoryczny projektu, zaprasza do zapisania się do Zagłębiowskiej Akademii Liderów – bezpłatnego projektu skierowanego do uczniów szkół średnich i studentów uczelni wyższych zamieszkujących Zagłębie Dąbrowskie. Celem przedsięwzięcia jest kreowanie liderów społecznych, którzy będą działali na rzecz społeczności naszego regionu. W pierwszej edycji projektu osiemnastu uczestników będzie miało okazję rozwinąć swoją wiedzę w zakresie umiejętności miękkich i biznesowych, biorąc udział w szkoleniach z zakresu m.in.: zarządzania własną marką, autoprezentacji, prowadzenia działalności gospodarczej i stowarzyszenia, czy pisania dokumentów aplikacyjnych. Chęć udziału w ZAL można zgłaszać do 5 marca br.

 

Organizatorzy Zagłębiowskiej Akademii Liderów podkreślają, że jednym z głównych problemów Sosnowca jest rosnąca emigracja i starzenie się społeczeństwa. Zgodnie z prognozą Głównego Urzędu Statystycznego Sosnowiec ma mieć prawie 196 tysięcy mieszkańców w 2020 roku, a w 2030 roku tylko 173 tysiące. - Problemem jest też emigracja młodego pokolenia i niski przyrost naturalny. W przyszłości widoczny będzie problem małej liczby liderów społecznych i niskiej aktywności społeczeństwa obywatelskiego. Dlatego też tak ważne jest, aby kształcić lokalnych liderów już teraz, by w przyszłości inni mogli czerpać z nich wzorce – mówi Mateusz Wiatr, jeden z inicjatorów ZAL.

 

Zdobytą w programie wiedzę, doświadczenie i znajomości uczestnicy będą mogli wykorzystać do prowadzenia działalności społecznej i biznesowej, a także do polepszenia swojej sytuacji na rynku pracy. Dodatkowo w ramach Zagłębiowskiej Akademii Liderówprzewidziane są spotkania z wybitnymi osobistościami z całego Zagłębia Dąbrowskiego. Wykład inauguracyjny, otwarty dla wszystkich studentów oraz uczniów szkół średnich, odbędzie się pod koniec lutego w Wyższej Szkole Humanitas (dokładna data już wkrótce!). Będzie to okazja do zapoznania się z programem Zagłębiowskiej Akademii Liderów oraz podjęcia decyzji o rekrutacji do ZAL. Prelegentami będą wykładowcy WSH.

 

Kolejne szkolenia będą miały miejsce w Sosnowieckim Parku Naukowo-Technologicznym w terminach: 18 marca, 1 kwietnia oraz 8 kwietnia. Akademię zakończy uroczysta gala połączona  z wręczeniem certyfikatów oraz nagród.

 

Rejestrować można się do dnia 5 marca za pośrednictwem strony internetowej http://zaglebieliderow.pl/. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapraszamy na fanpage projektu na portalu społecznościowym Facebook: https://web.facebook.com/ZaglebieLiderow/?fref=ts

 

Projekt realizowany jest w ramach platformy Zwolnieni z teorii.