Aktualności

Humanitas na otwarciu Kopalni Kultury

30/01/2017

W niedzielę 29 stycznia swoje podwoje przed mieszkańcami regionu oficjalnie otwarła Kopalnia Kultury w Czeladzi. To nowy punkt na kulturalnej mapie Zagłębia Dąbrowskiego, który od samego początku swojego istnienia stał się również partnerem Wyższej Szkoły Humanitas. W uroczystości uczestniczyli dr Mariusz Lekston, prorektor WSH ds. organizacyjno-prawnych i polityki kadrowej oraz Izabela Kieliś, rzecznik prasowy uczelni.

 

Kopalnia Kultury to zupełnie nowe miejsce w Czeladzi. Obiekt zaskakuje architekturą, wyposażeniem, profesjonalną sceną i salą koncertową, odpowiadającą najwyższym audiowizualnym standardom. Oprócz profesjonalnie przygotowanych sal prób, sceny czy studia nagrań, posiada między innymi sale plastyczne i taneczne. Sama nazwa obiektu ma zaś nawiązywać do górniczych tradycji miasta.

 

Podczas otwarcia zaproszeni goście mogli podziwiać między innymi pokaz malowania na piasku w wykonaniu Tigrana Vardikyana, śmiać się podczas programu kabaretowego Jerzego Kryszaka oraz bawić się podczas koncertu zespołu Feel.

 

Wielką atrakcją podczas uroczystości otwarcia był również konkurs, w którym do wygrania były ekskluzywne nagrody od partnerów. Wyższa Szkoła Humanitas przekazała voucher edukacyjny o wartości 1000 zł na wybrane studia podyplomowe w naszej uczelni. Szczęśliwą zwyciężczynię wylosował dr Mariusz Lekston, prorektor WSH, który również wręczył nagrodę.

 

Twórcom Kopalni Kultury gratulujemy imponującego obiektu oraz życzymy samych sukcesów podczas jego działalności.