Aktualności

Kolejna edycja studiów podyplomowych za nami

13/02/2017

Studia podyplomowe organizowane przez Wyższą Szkołę Humanitas w Sosnowcu cieszą się ogromną popularnością i zaufanie słuchaczy. Tylko w styczniu świadectwo zakończenia studiów podyplomowych otrzymało ponad 450 słuchaczy.

 

W ubiegły piątek w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu miała miejsce uroczystość rozdania świadectw absolwentom studiów podyplomowych na kierunku Oligofrenopedagogika – Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz Przygotowanie pedagogiczne. Wykład inaugurujący pt. Czas na zmiany czyli REFORMA oświaty 2017 przeprowadził dr Jerzy Grad – były Śląski Kurator Oświaty w Katowicach, ekspert w dziedzinie prawa oświatowego, wykładowca studiów podyplomowych WSH.

 

Na przełomie roku 2016/2017 studia podyplomowe realizowane przez Wyższą Szkołę Humanitas w Sosnowcu  zakończyło już ponad 450 słuchaczy studiów pedagogicznych na takich kierunkach jak: Przygotowanie pedagogiczne, Oligofrenopedagogika - edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną, Edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne, Terapia pedagogiczna i rewalidacja dziecka ze specjalnymi potrzebami edukacyjnym, Logopedia, Organizacja i zarządzanie oświatą czy Edukacja, rehabilitacja i terapia osób z autyzmem.

 

WSH jako jedna z niewielu uczelni w kraju realizuje studia podyplomowe dla części kierunków pedagogicznych, na których uzyskanie kwalifikacji trwa krócej niż rok. Jest to niewątpliwy atut dla osób, których celem jest podnoszenie kwalifikacji - dzięki temu w ciągu 10 miesięcy nabywają niezbędne kwalifikacje oraz otrzymują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.

 

Pedagogiczne studia podyplomowe realizowane przez Wyższą Szkołę Humanitas w Sosnowcu skierowane są przede wszystkim do nauczycieli, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje, ale również do osób, które stoją u progu swojej kariery zawodowej. Szczególny nacisk kładziemy na wiedzę praktyczną. Bogata oferta studiów podyplomowych pozwala na dopasowanie kierunku do indywidualnych potrzeb każdego pracownika. Dzięki aktywnej współpracy z regionalnymi partnerami biznesowymi Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu i Centrum Studiów Podyplomowych WSH posiada bardzo atrakcyjną ofertę cenową, a dla wszystkich naszych studentów i absolwentów mamy specjalne zniżki.