Aktualności

Magia Żywego Słowa po raz ósmy

14/02/2017

W piątek 10 lutego aula Wyższej Szkoły Humanitas tradycyjnie już była sceną, na której podsumowano Konkurs Recytatorski „Magia Żywego Słowa”. Była to już XIII edycja tego wydarzenia, w której udział wzięła utalentowana młodzież z sosnowieckich szkół podstawowych oraz gimnazjów. Organizatorem konkursu jest zaprzyjaźnione z naszą uczelnią Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu przy współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Katowicach.

 

Podczas uroczystego podsumowania konkursu „Magia Żywego Słowa” wręczono nagrody oraz wyróżnienia w następujących kategoriach: klasy I-III, klasy IV-VI, klasy gimnazjalne. W kategorii klas gimnazjalnych wyłoniono dodatkowo laureatów w kategoriach „recytacja” oraz „poezja śpiewana”.

 

Władze Wyższej Szkoły Humanitas postanowiły przyznać dodatkową nagrodę specjalną laureatce I miejsca w kategorii poezji śpiewanej – Marcie Tokarz z Katolickiego Niepublicznego Gimnazjum nr 5 w Sosnowcu za przepiękne wykonanie piosenki „Strażnik raju” Piotra Rubika.  Nagrodę wręczyła mgr Ewa Kraus – prodziekan ds. studenckich Wydziału Nauk Humanistycznych WSH.

 

Zgromadzona w auli WSH publiczność miała również możliwość wysłuchania i obejrzenia występów nagrodzonych młodych artystów.

 

Listę wszystkich laureatów konkursu można znaleźć TUTAJ.