Aktualności

Potwierdzenie efektów uczenia się już w WSH

20/02/2017

Pracujesz? Odbywasz kursy i szkolenia? Posiadasz certyfikaty i kwalifikacje zawodowe, ale do pełni szczęścia brakuje ci wyższego wykształcenia? Wyższa Szkoła Humanitas proponuje kandydatom na studia możliwość przyjęcia na wybrany kierunek poprzez potwierdzenie efektów uczenia się (PEU).

 

Wyższa Szkoła Humanitas, na mocy nowelizacji prawa o szkolnictwie wyższym, począwszy od tego roku wprowadza możliwość skorzystania z trybu potwierdzenia efektów kształcenia się. PEU to procedura poprzedzająca proces rekrutacyjny na studia, która umożliwia kandydatom ubiegać się o zaliczenie określonych modułów z programu studiów na podstawie doświadczenia zawodowego, odbytych kursów i szkoleń, samodoskonalenia czy wolontariatu. Pozwala to znacznie przyspieszyć uzyskanie dyplomu lub studiować w mniej intensywnym trybie.

 

PEU z całą pewnością jest atrakcyjną propozycją dla kandydatów na studia posiadających już doświadczenie zawodowe, ale chcących zdobyć dyplom uczelni wyższej lub uzupełnić wykształcenie. W Wyższej Szkole Humanitas procedurą zostały objęte następujące kierunki:

 

  • Administracja (I i II stopnia)
  • Filologia angielska (I stopnia)
  • Pedagogika (I i II stopnia)
  • Prawo (studia jednolite magisterskie)
  • Zarządzanie (I i II stopnia)

Zaliczenie wybranych modułów na podstawie doświadczenia zawodowego umożliwia zdobycie tytułu licencjata lub magistra w czasie krótszym niż przewiduje program studiów lub w mniej intensywnym trybie – pozwala to łączyć studia z dynamiczną karierą zawodową.

 

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi procedury – KLIKNIJ.