Aktualności

                                                                

 

Aktualizacja konta bibliotecznego                                                                                               

Z dniem 31.10 br. automatycznie zablokują się konta biblioteczne. Aby uzyskać ponowny dostęp, należy okazać w Bibliotece ważną legitymację. Istnieje także możliwość aktualizacji konta przez telefon lub pocztą elektroniczną (w celu rezerwacji książek). Jednakże należy pamiętać, że w momencie odbierania zarezerwowanych pozycji będzie trzeba mieć przy sobie "podbitą" legitymację.

Hologram aktualizujący legitymację na nowy semestr można uzyskać w dziekanacie. Przypominamy, że podstawą do wypożyczenia, rezerwowania i zamawiania książek jest WAŻNA LEGITYMACJA STUDENCKA

 

Zmiany godzin pracy Biblioteki WSH w dniu 04.10.2018 r. 

W związku z jutrzejszą Inauguracją Roku Akademickiego 2018/2019, Biblioteka WSH będzie czynna w następujących godzinach:

9.00 – 10.50 Czynne                                    

11.00 – 13.00 Nieczynne

13.00 – 17.00 Czynne.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

 

 

 

 

Zmiany godzin otwarcia Biblioteki WSH w dniu 26.09.2018 r. 

W dniu 26.09.2018 r. ze względu na Kongres Praktyków Nauki i Biznesu odbywający się w Wyższej Szkole Humanitas do Biblioteki zapraszamy w następujących godzinach:

10.00 - 13.00 – NIECZYNNE

13.00 – 18.00 – CZYNNE

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

 

Godziny pracy Biblioteki WSH

 Drodzy Czytelnicy, 

przypominamy, że Biblioteka WSH wraca do standardowych godzin otwarcia.

Poniedziałek: NIECZYNNE
Wtorek: 9.00-17.00 
Środa: 10.00-18.00 
Czwartek: 9.00-17.00 
Piątek: 8.00-16.00
Sobota: 9.00-17.00 
Niedziela: 10.00-16.00.

ZAPRASZAMY! 

 

Modernizacja systemu bibliotecznego w Bibliotece WSH 

Szanowni Czytelnicy,

Z dniem 5 września br. system biblioteczny w naszej placówce uległ modernizacji. Logując się do swoich kont bibliotecznych prosimy o zwracanie uwagi na poprawność wpisywanych danych. W nowej wersji systemu należy logować się poprzez swój adres mailowy podany w procesie rektutacyjnym (do tej pory logowanie odbywało się przez wpisanie nr pesel). W przypadku problemów z zalogowaniem do systemu prosimy o kontakt osobisty, telefoniczny bądź mailowy z naszymi pracownikami, który znajduję się na stronie internetowej Biblioteki w zakładce kontakt. Aby uzyskać informacje dotyczące wypożyczania w nowym systemie można skorzystać z opcji pomoc, która znajduję się w nowym katalogu bibliotecznym. 

 

 

16 sierpnia 2018 - Biblioteka WSH będzie nieczynna 

 

Harmonogram wakacyjnych godzin pracy Biblioteki

W związku ze zbliżającą się przerwą wakacyjną prosimy o zapoznanie się z harmonogramem pracy Biblioteki w okresie wakacji

 

Nagroda IBUK Libra dla Biblioteki Wyższej Szkoły Humanitas

Miło nam poinformować, że Biblioteka Wyższej Szkoły Humanitas została uhonorowana nagrodą IBUK Libra za zajęcie I-go miejsca w kategorii Promocja e-czytelnictwa w bibliotece.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 11-go czerwca w Kinie Iluzjon w Warszawie, w ramach Akademii Dyrektorów Bibliotek IBUK Libra. Nagrodę odebrała Małgorzata Caban – Dyrektor Biblioteki i Oficyny Wydawniczej „Humanitas”.

Dziękujemy IBUK Libra za wyróżnienie, a naszych czytelników zachęcamy oczywiście do korzystania z zasobów czytelni online IBUK Libra.

 

II Ogólnopolski Kongres Biblioteczno-Wydawniczy - relacja

W dniu 4-go czerwca 2018 r. w auli Wyższej Szkoły Humanitas odbył się II Ogólnopolski Kongres Biblioteczno-Wydawniczy zorganizowany przez Bibliotekę Wyższej Szkoły Humanitas i Oficynę Wydawniczą „Humanitas”. Partnerem merytorycznym tegorocznej edycji był Good Books. Patronat honorowy nad Kongresem sprawowały Polska Izba Książki i Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, a patronat medialny Lustro Biblioteki, wirtualnywydawca.pl, EBIB – Elektroniczna Biblioteka, portal SBP.pl i Bibliotheca Nostra – Śląski Kwartalnik Naukowy. Sponsorem wydarzenia był IBUK Libra.

W Kongresie wzięło udział ponad 80 uczestników z całej Polski, w tym m.in. z Katowic, Krakowa, Lublina, Warszawy i Łodzi. Kongres składam się z 11 prelekcji podzielonych na dwa panele. Uroczystego otwarcia Kongresu dokonał dr Maciej Borski, prodziekan Wydziału Administracji i Zarządzania WSH.

Pełna relacja z II-go Ogólnopolskiego Kongesu Biblioteczno-Wydawniczego >>

 

Noc Bibliotek z Biblioteką Wyższej Szkoły Humanitas

Termin: 9 czerwca 2018 r.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny!

Program

12:00-17:00 Odjazdowy Mickiewicz – konkurs z nagrodami  (karnety do Cross Box Evolution w Sosnowcu)
Przyjdź do Biblioteki WSH, wsiądź na rower treningowy i jadąc w siną dal przeczytaj fragment Inwokacji z poematu autorstwa Adama Mickiewicza pt. „Pan Tadeusz”, a jeśli zrobisz to naprawdę szybko, i w krótkim czasie zajedziesz naprawdę daleko, to wygrasz miesięczny karnet do Cross Box Evolution w Sosnowcu. Przyjdź i sprawdź swoją kondycję!
Regulamin konkursu – pobierz >>

Miejsce: Biblioteka WSH

 

17:00-18:30 Stwórz swój komiks – warsztaty dla małych i dużych
Warsztaty, na których dowiesz się wszystkiego o historii komiksu, o jego budowie i rodzajach. Na warsztatach wyczarujesz swojego komiksowego bohatera, a potem za pomocą aplikacji ToonDoo stworzysz swój pierwszy komiks.
Miejsce: Biblioteka WSH
(Liczba miejsc ograniczona - obowiązują zapisy pod nr tel. 32 363-12-19 lub mailowo: biblioteka@humanitas.edu.pl)

18:30 Projekcja filmu "Tarapaty" w reż. Marty Karwowskiej
Miejsce: Aula WSH
"Przyjaźń to wcale nie taka prosta sprawa. Julka dobrze o tym wie. Ma jedenaście lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Zaczynają się wakacje, a razem z nimi kłopoty. Julka, zamiast do rodziców w Kanadzie, trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek i jego zwariowany pies Pulpet. Niespodziewanie dzieciakom wpada w ręce tajemniczy plan prowadzący – jakżeby inaczej – do skarbu. Zaczyna się niebezpieczna przygoda. Bez przyjaźni i współpracy dzieciaki nie maja szans wybrnąć z tarapatów."

scenariusz i reżyseria: Marta Karwowska
muzyka: Antoni Komasa-Łazarkiewicz
występują: Hania Hryniewicka, Kuba Janota-Bzowski, Roma Gąsiorowska, Joanna Szczepkowska, Krzysztof Stroiński, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Maria Maj, Piotr Głowacki, Dobromir Dymecki, Michał Grzybowski, Agnieszka Skrzypczak, Krystyna Tkacz i Jowita Budnik.
producent: Agnieszka Dziedzic
produkcja: Koi Studio
koprodukcja: DI Factory, Mazowiecki Fundusz Filmowy
dystrybucja: Next Film
współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej
wiek: 8+
czas: 90 min 

 

 XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek z Biblioteką WSH

W dniach 8-15 maja 2018 r. w bibliotekach w całej Polsce obchodzony jest XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "Dowolność czytania". Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, to inicjatywa Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, której celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowanie książką szerokich kręgów społeczeństwa. Zapraszamy do świętowania tych wyjątkowych dni razem z Biblioteką Wyższej Szkoł Humanitas.

Wejdź i sprawdź szczegóły! >>

 

 

Wypożyczanie czytelniane na majówkę 2018! 

Z uwagi na przerwę majówkową nasi Czytelnicy mają możliwość dokonania tzw. wypożyczenia czytelnianego, czyli zabrania książek z czytelni do domu. Rezerwację na książki z Czytelni można przesyłać od 18.04.2018 r! 

Zamówienia należy przesłać na adres: biblioteka@humanitas.edu.pl

W treści proszę podać: tytuł książki, autora lub redaktora, sygnaturę oraz swoje imię i nazwisko wraz z numer legitymacji.

Odbiór książek: 29 kwietnia 2018 r. (niedziela) w godzinach od 10.00 do 16.00
Zwrot książek: 4 maja 2018 r. (piątek) w godzinach od 8.00 do 16.00

Zamów już dzisiaj - decyduje kolejność zgłoszeń!!!
W dniach od 30.04 – 03.05. 2018 r. Biblioteka WSH będzie nieczynna.

 

Kwietniowe szkolenia EBSCO

Zachęcamy do wzięcia udziału w szkoleniach online EBSCO. Są to szkolenia zarówno dla studentów jak i pracowników naukowych. Szkolenia odbędą się na platformie WebEx. Wszystkich zainteresowanych prosimy o rejestrację. 

Nowości w książkach elektronicznych:
23.04.2018 r. godz. 10.00-10.30 - zarejestruj się
24.04.2018 r. godz. 11.00-11.30 - zarejestruj się

Ogólnopolski test baz Academic Search Ultimate & Business Source Ultimate
23.04.2018 r. godz. 11.30-12.00 - zarejestruj się

EBSCOhost: Wyszukiwanie zaawansowane, tworzenie alertów oraz zapisywanie historii wyszukiwań
24.04. 2018 r. godz. 10.00-11.00 - zarejestruj się

Bazy i książki elektroniczne EBSCO
23.04.2018 r. godz. 11.00-11.30 - zarejestruj się
24.04.2018 r. godz. 14.00-14.30 - zarejestruj się

Narzędzie linkujące Full Tekst Finder – omówienie z praktycznymi przykładami
17.04.2018 r. godz. 13.00-13.30 - zarejestruj się
18.04.2018 r. godz. 11.00-11.30 - zarejestruj się  

 

Dostęp testowy do nowych baz danych! 

 

Uprzejmie Informujemy, że nasza Biblioteka otrzymała otwarty dostęp testowy do baz Academic Search Ultimate, Regional Business News oraz Business Source Ultimate. Dostęp testowy potrwa do dnia 31 maja 2018 r. Bazy zapewniają dostęp do pełnego tekstu ponad 13,500 aktywnych czasopism naukowych o zasięgu międzynarodowym.  Bazy zostały udostępnione na platformie EBSCOhost uczelni, z której mogą Państwo skorzystać logując się z komputerów Uczelni, w tym z komputerów znajdujących się w Czytelni WSH.

Wejście do baz >>>

Academic Search Ultimate - To najobszerniejsza, najpopularniejsza, wielodziedzinowa pełnotekstowa baza publikacji naukowych. Baza zawiera tysiące pełnych tekstów czasopism wydawanych w języku angielskim i w językach lokalnych na terenie Ameryki Północnej, Afryki, Azji, Oceanii, Europy, Ameryki Łacińskiej w niespotykanym do tej pory zasięgu globalnym. Wiele czasopism indeksowanych jest w wiodących indeksach cytowań, co świadczy o wysokiej jakości zasobów. Połączenie materiałów publikowanych lokalnie z pochodzącymi z całego świata sprawia, że Academic Search Ultimate jest wszechstronnym narzędziem badawczym dla studentów poszukujących obszernego źródła informacji w globalnej perspektywie.

Regional Business News - Ta baza danych zawiera pełnotekstowe materiały regionalnych publikacji biznesowych. Regional Business News obejmuje ponad 80 publikacji biznesowych na temat wszystkich obszarów miejskich i wiejskich wewnątrz Stanów Zjednoczonych. Kliknij tutaj, aby wyświetlić pełna listę tytułów. Kliknij tutaj, aby wyświetlić więcej informacji.

Business Source Ultimate - To najobszerniejsza dostępna baza pełnotekstowa z zakresu nauk ekonomicznych i biznesu. Zawiera  studia przypadków, raporty ekonomiczne, raporty na temat krajów, analizy SWOT, profile przedsiębiorstw, wywiady z doświadczonymi przedsiębiorcami i analitykami przybliżające studentom zadania, z którymi zmierzą się w przyszłości. Tematyka bazy obejmuje: księgowość, administrację, bankowość, ekonomię, finanse, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie, marketing i sprzedaż.

 

Skrócone godziny pracy Biblioteki WSH 

Drodzy Czytelnicy informujemy, że w związku z przerwą świąteczną w dniu 30.03.2018 r. Biblioteka będzie czynna w godzinach od 8.00 do 14.00. W dniach 31.03 do 02.04 br. Biblioteka będzie nieczyna. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy. 

 

Aktualizacja konta bibliotecznego 

Z dniem 31.03 br. automatycznie zablokują się konta biblioteczne. Aby uzyskać ponowny dostęp, należy okazać w Bibliotece ważną legitymację. Istnieje także możliwość aktualizacji konta przez telefon lub pocztą elektroniczną (w celu rezerwacji książek). Jednakże należy pamiętać, że w momencie odbierania zarezerwowanych pozycji będzie trzeba mieć przy sobie "podbitą" legitymację.

Hologram aktualizujący legitymację na nowy semestr można uzyskać w dziekanacie. Przypominamy, że podstawą do wypożyczenia, rezerwowania i zamawiania książek jest WAŻNA LEGITYMACJA STUDENCKA.

 

Przerwa w pracy Biblioteki 

Drodzy Czytelnicy, informujemy że w dniu 08.03.2018 r. w godzinach 12.00 do 12.30 przewidywana jest przerwa w pracy Biblioteki. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy. 

 

Zmiana godzin pracy Biblioteki!

Informujemy, że z dniem 19.02.2018 r. zmieniają się godziny otwarcia biblioteki:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek: 9.00 - 17.00

Środa: ​10.00 - 18.00
Czwartek: 9.00 - 17.00
Piątek: 8.00 - 16.00
Sobota: 9.00 - 17.00
Niedziela: 10.00 - 16.00IBUK Libra w Bibliotece WSH

Biblioteka Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu dla swoich Czytelników kontynuuje świadczenie  usługi, która pozwala korzystać z wybranych publikacji elektronicznych z czytelni on-line IBUK Libra.

Uwaga!!!
Kody, które odbierane były w ubiegłym roku kalendarzowym są nadal aktywne. Przez kolejny rok można z nich korzystać!

Studentów, którzy jeszcze nie korzystali z serwisu IBUK Libra serdecznie zapraszamy do odbierania kodów PIN w Bibliotece WSH. 

 

WOŚP w Bibliotece WSH

 W okresie 16.12.2017 r. – 14.01.2018 r. przyjdź do Biblioteki WSH

Masz zaległą karę? / Przetrzymane książki?

Zapłacisz tylko 50% należności i wrzucisz ją do puszki WOŚP-u! 

 

Przerwa świąteczna

Drodzy Czytelnicy,

informujemy, że w dniach 20 i 21 grudnia br. Biblioteka WSH będzie czynna w godzinach od 8.00 do 16.00. W przerwie świątecznej, od 22.12.2017 r. do 02.01.2018 r., Biblioteka WSH będzie nieczynna.  

 

 

 

 

 

 

Regulamin akcji „Mikołajkowa Wymiana Książek”:

 1. Organizatorem akcji jest Biblioteka Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu.
 2. Wymiana książek odbędzie w dn. 16-17 XII 2017 r. w godzinach pracy Biblioteki WSH, p. I, p. 101, budynek WSH, ul. Kilińskiego 43.
 3. W wymianie mogą wziąć udział pełnoletni uczestnicy.
 4. Warunkiem uczestnictwa w akcji jest przyniesienie własnych książek przeznaczonych na wymianę i zarejestrowanie się u dyżurującego bibliotekarza.
 5. Wymianie podlegają wyłącznie książki wydane po 2000 roku.
 6. Każdy uczestnik zabiera ze sobą tyle książek, ile sam przyniósł, ale nie więcej niż 5 tytułów.
 7. Tomy jednego tytułu traktujemy jako jedną książkę (np. t.1, t.2, t.3 = 1 książka).
 8. Książki zniszczone, podręczniki szkolne i akademickie, stare słowniki, instrukcje obsługi, atlasy, materiały z konferencji naukowych i inne nieaktualne tytuły nie będą przyjmowane.
 9. Książki, które nie zostaną wymienione w trakcie trwania akcji pozostaną do dyspozycji Biblioteki.
 10. Udział w wymianie jest bezpłatny.
 11. Uczestnictwo jest jednocześnie wyrażeniem zgody na umieszczenie zdjęć z wizerunkiem na stronie www i Facebooku Biblioteki oraz w notatkach wysyłanych do prasy lokalnej.
 12. W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem decydują Organizatorzy.

Gorąco zapraszamy!

 

Blokada konta bibliotecznego w przypadku braku ważnej legitymacji studenckiej

Drodzy Czytelnicy, jeśli jeszcze nie zaktualizowaliście swoich kont bibliotecznych przypominamy, że należy odebrać w Dziekanacie hologram aktualizujący legitymację na nowy semestr i okazać ważną legitymację w Bibliotece. Jest to niezbędne w przypadku chęci korzystania z Wypożyczalni. 

 

Zmiany techniczne w Czytelni WSH

W związku z zajęciami dydaktycznymi, które odbywać się będą w Czytelni w niedzielę 29.10.2017 r. w godzinach od 11.30 do 13.00 z przyczyn technicznych Czytelnia zostanie wyłączona z użytku. W wyżej wymienionych godzinach  Czytelnicy będą mogli skorzystać z Wypożyczalni oraz ze wskazanych przez Bibliotekarza stanowisk komputerowych. Za utrudnienia przepraszamy.

 

Aktualizacja konta bibliotecznego

Z dniem 31.10 br. automatycznie zablokują się konta biblioteczne. Aby uzyskać ponowny dostęp, należy okazać w Bibliotece ważną legitymację. Istnieje także możliwość aktualizacji konta przez telefon lub pocztą elektroniczną (w celu rezerwacji książek). Jednakże należy pamiętać, że w momencie odbierania zarezerwowanych pozycji będzie trzeba mieć przy sobie "podbitą" legitymację.

Hologram aktualizujący legitymację na nowy semestr można uzyskać w dziekanacie. Przypominamy, że podstawą do wypożyczenia, rezerwowania i zamawiania książek jest WAŻNA LEGITYMACJA STUDENCKA.

 

Godziny otwarcia Biblioteki WSH

Drodzy Czytelnicy przypominamy, że od 4 września wracamy do standardowych godzin pracy Biblioteki.

Zapraszamy więc w następujących godzinach:

Poniedziałek – NIECZYNNE
Wtorek – NIECZYNNE
Środa: 10.00 – 18.00
Czwartek: 10.00 – 18.00
Piątek: 10.00 – 18.00
Sobota: 9.00 – 17.00
Niedziela: 10.00 – 16.00

 

Wypożyczanie książek z Czytelni na długi weekend sierpniowy 

Ze względu na zbliżający się długi sierpniowy weekend zachęcamy do wypożyczania książek z Czytelni do domu!

Zamówienia należy przesyłać na adres: biblioteka@humanitas.edu.pl

W treści proszę podać: tytuł książki, autora, sygnaturę, swoje imię i nazwisko oraz numer legitymacji.

Odbiór książek: 11 sierpnia 2017 r. (piątek)
Zwrot książek: 16 sierpnia 2017 r. (środa)

Zamów już dzisiaj - decyduje kolejność zgłoszeń!!!

W dniach 14.08 i 15.08. 2017 r. Biblioteka WSH będzie nieczynna.

 

 

Zmiana godzin pracy w dniach 01.08.2017-04.08.2017 r.

 Drodzy Czytelnicy,

informujemy, że w bieżącym tygodniu tj. w dniach 01.08.-04.08. 2017 r. ze względu na wysokie temperatury Biblioteka będzie czynna wyłącznie do godziny 14.00!

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy!

 

 

Godziny pracy Biblioteki WSH w okresie wakacji

 

Zestawienia tematyczne - pomoc przy pisaniu prac zaliczeniowych oraz dyplomowych

Biblioteka Wyższej Szkoły Humanitas zaprasza do korzystania z zestawień tematycznych tworzonych na podstawie katalogu książek i czasopism online Biblioteki WSH.  Do każdego zagadnienia podane są książki oraz artykuły z czasopism dostępne w naszej bibliotece.

Z zestawień tematycznych mogą korzystać studenci, słuchacze studiów podyplomowych oraz pracownicy Wyższej Szkoły Humanitas.

Zestawienia tematyczne dotyczą zagadnień z poszczególnych dziedzin nauki, powiązanych z kierunkami kształcenia w Wyższej Szkole Humanitas, dzięki czemu stanowią pomoc przy pisaniu prac zaliczeniowych oraz dyplomowych. Zestawienia stanowią wynik szczegółowego wyszukiwania w katalogu Biblioteki WSH, z wykorzystaniem kryteriów: tytuł, hasło przedmiotowe oraz słowa w wybranych indeksach.

Aby uzyskać zestawienie tematyczne na wybrany temat należy wysłać e-mail na adresbiblioteka@humanitas.edu.pl

Zestawienia tematyczne wysyłane będą na adres mailowy podany przez czytelnika.

 

W imieniu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zapraszamy dzieci i młodzież na niezwykły cykl spotkań literacko-plastyczno-ruchowych organizowanych pod hasłem „Literaccy władcy fantazji, czyli lato z biblioteką".

Więcej informacji na stronie www MBP w Sosnowcu >>

 

Zmiana godzin pracy Biblioteki w dniu 16.06.2017 r.

Drodzy Czytelnicy,

W dniu 16.06.2017 r. Biblioteka WSH będzie czynna w godzinach od 8.00 do 16.00. W dniach 17.06 oraz 18.06 Biblioteka czynna będzie według standardowych weekendowych godzin pracy. Zapraszamy! 

 

Zmiana godzin pracy Biblioteki w dniu 09.06.2017 r.

Z uwagi na XII Galę Zagłębiowskiej Nagrody „Humanitas”, która odbędzie się 9 czerwca 2017 r. Biblioteka WSH będzie czynna wyłącznie w godzinach od 10.00 do 16.30.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

 

Zmiana godzin pracy Biblioteki w dniu 31.05.2017 r.

Drodzy Czytelnicy,

w związku z jutrzejszymi warsztatami dla Bibliotekarzy, Biblioteka WSH będzie czynna w godzinach od 14.00 do 18.00.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy!

 

Wypożyczanie książek z Czytelni do domu

Drodzy Czytelnicy, jeżeli książka którą jesteście zainteresowani dostępna jest tylko do korzystania na miejscu w Czytelni WSH, pamiętajcie o możliwości weekendowego wypożyczania materiałów z Czytelni do domu!

Jak to działa:

Należy zgłosić osobiście, telefonicznie lub drogą mailową (biblioteka@humanitas.edu.pl) informację o książce/książkach, które Czytelnik chciałby wypożyczyć ze zbiorów udostępnianych na miejscu.

Po zamówione książki można zgłaszać się w każdą niedzielę w godzinach między 15.00 a 16.00. Zamówione książki z Czytelni można wypożyczyć na dwa dni do domu (zawsze jest to poniedziałek i wtorek, ponieważ w te dni Biblioteka WSH jest nieczynna).

Zwroty książek wypożyczonych z Czytelni przyjmowane są w każdą środę w godzinach między 10.00 a 11.00. 

 

Bibliotekarze WSH za kratkami!

Książka może pełnić w życiu człowieka różne role, jest m.in. doskonałym sposobem na odcięcie się od problemów dnia codziennego i przeniesienie się do innej rzeczywistości, co ma szczególne znaczenie w przypadku osób pozbawionych wolności. W dniu 12go maja 2017 r. bibliotekarki z Biblioteki Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu, Małgorzata Caban, Alina Imiołek i Żaneta Kubarek, wybrały się z wizytą do Zakładu Karnego w Wojkowicach, gdzie na zaproszenie Dyrektora Zakładu wygłosiły dla osadzonych prelekcję pt. O bibliotekach, bibliotekarzach i książkach słów kilka.Wizyta ta była jednym z elementów obchodów XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, którego tegoroczna edycja odbyła się od hasłem „Biblioteka. Oczywiście!”.

Więźniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje Biblioteka WSH i czym zajmują się jej pracownicy, tym samym poznali specyfikę działalności biblioteki naukowej. Usłyszeli o akcjach promujących biblioteki i czytelnictwo, zarówno tych lokalnych, jak i ogólnopolskich. Z ich szczególnym zainteresowaniem spotkały się akcje społeczne dotyczące zbiórki książek dla osób przebywających w zakładach karnych, takie jak „Książka za kraty”, której autorką jest Agnieszka Kłos z Katedry Mediacji Sztuki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu i „Książki w pudle” organizowanej przez Fundację Zmiana. Osadzenie dowiedzieli się również, czym jest biblioterapia i jak wyglądają zajęcia biblioterapeutyczne.

Spotkanie to było ciekawym doświadczeniem nie tylko dla więźniów, ale również dla samych bibliotekarek, które miały okazję zobaczyć więzienną bibliotekę i dowiedzieć się jak ona funkcjonuje, a także poznać preferencje czytelnicze osadzonych. 

 

O Tygodniu Bibliotek w zakładach karnych w województwie śląskim można także przeczytać na stronie TVP Katowice: https://katowice.tvp.pl/30284870/tydzien-bibliotek-takze-w-slaskich-wiezieniach

 

Przerwa w pracy Biblioteki WSH

W dniu 11.05.2017 r. przewidziana została przerwa w pracy Biblioteki WSH, która będzie miała miejsce w godzinach od 11.45 do 14.00. W związku z tym, w najbliższy czwartek zapraszamy do Biblioteki w godzinach od 10.00 do 11.45 oraz od 14.00 do 18.00.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

 

8-15 maja 2017 XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

W dniach 8-15 maja odbywać się będzie kolejna edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. W związku z tym Biblioteka WSH gwarantuje abolicję kar za przetrzymane książki. Należy pamiętać, że umorzenie obejmuje tylko bieżące kary biblioteczne za książki które czytelnik posiada na koncie, a termin ich zwrotu już minął. Na zwroty książek objętych abolicją czekamy w dniach 8-15 maja w godzinach pracy Biblioteki WSH. 

 

Na platformie IBUK Libra została wdrożona nowa wyszukiwarka wewnątrztekstowa 

Wyszukiwarka dostępna na stronie http://libra.ibuk.pl/ nie przegląda już wyłącznie opisu książki, tytułu, słów kluczowych ale aktualnie przeszukuje CAŁE TREŚCI PUBLIKACJI (zawartość książek).

Ten sposób wyszukiwania z pewnością będzie przydatny czytelnikom, którzy szukają publikacji do pracy dyplomowej. Ułatwi poszukiwanie materiałów, kiedy temat wydaje się być niepowszechny, sprawiający problemy w znalezieniu literatury. Dodatkowo, dzięki kryteriom które pozwalają na zawężanie wyników wyszukiwania do kategorii, roku, wydawnictwa itp. daje to ogromne możliwości!

Jak to działa:

Po wpisaniu w wyszukiwarkę szukanego słowa:

1. W wynikach wyszukiwania na pierwszym miejscu pojawią się publikacje, w których dane słowo znajduje się w tytule według poniższego klucza (oznaczone kropkami w kolorze czerwonym):
a) szukane słowo (nieodmienione) znajduje się w tytule jednowyrazowym

b) szukane słowo (nieodmienione)  znajduje się w tytule wielowyrazowym

c) szukane słowo w formie odmienionej znajduje się w tytule jednowyrazowym

d) szukane słowo w formie odmienionej znajduje się w tytule wielowyrazowym

2. W dalszej kolejności pojawią się publikacje, w których szukane słowo nie znajduje się w tytule tylko w treści publikacji (oznaczone kropkami w kolorze niebieskim).

Liczba kropek oznacza, jak często dane słowo występuje w treści danej publikacji. 

 

Wypożyczanie czytelniane z okazji zbliżającej się majówki

Z uwagi na przerwę majówkową nasi Czytelnicy mają możliwość dokonania tzw. wypożyczenia czytelnianego, czyli zabrania książek z czytelni do domu.

Zamówienia należy przesłać na adres: biblioteka@humanitas.edu.pl

W treści proszę podać: tytuł książki, autora, sygnaturę oraz swoje imię i nazwisko oraz numer legitymacji.

Odbiór książek: 30 kwietnia 2017 r. (niedziela) między godziną  15.00 a 15.45
Zwrot książek: 4 maja 2017 r. (czwartek) między godziną 10.00 a 11.00

Zamów już dzisiaj - decyduje kolejność zgłoszeń!!!

W dniach od 1.05 – 03.05. 2017 r. Biblioteka WSH będzie nieczynna.

 

 

Życzenia świąteczne

Informujemy, że w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi Biblioteka WSH będzie czynna wg następującego harmonogramu:

14 kwietnia (Wielki Piątek) w godz. 8.00-14.00

15-18 kwietnia NIECZYNNE

od 19 kwietnia powrót do standardowych godzin pracy Biblioteki

                                                                                                            

Świąteczne wypożyczenie książek z Czytelni do domu

Drodzy Czytelnicy,

informujemy, że w dniu 14.04.2017 r. Biblioteka WSH będzie czynna w godzinach od 8.00 do 14.00. Przypominamy również o możliwości wypożyczenia świątecznego książek z Czytelni do domu.

Zamówienia należy przesłać na adres:  biblioteka@humanitas.edu.pl

W treści proszę podać: tytuł książki, autora, sygnaturę oraz swoje imię i nazwisko oraz numer legitymacji.

Odbiór książek: 13.04.2017 r. (czwartek) między godziną 16.45 a 17.45 lub 14.04.2017 r. (piątek) między godziną 12.45 a 13.45

Zwrot książek: 19.05.2017 r. (środa) między godziną 10.00 a 11.00

 

Kongres Biblioteczno - Wydawniczy 

Z uwagi na odbywający się w dniach 4-5 kwietnia 2017 r. Kongres Biblioteczno-Wydawniczy informujemy, że w środę 5 kwietnia Biblioteka WSH będzie nieczynna. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

 

Szkolenie z zakresu Systemu Informacji Prawnej LEGALIS oraz systemów LEX Monografie i LEX Czytelnia Czasopism

Osoby, które zgłosiły chęć uczestnictwa w szkoleniu z zakresu Systemu Informacji Prawnej LEGALIS oraz systemów LEX Monografie i LEX Czytelnia Czasopism zapraszamy 28 marca do sali 303 w budynku Uczelni.

Harmonogram szkolenia:

12.30 - 14.00 szkolenie z systemów LEX Monografie i LEX Czytelnia Czasopism

14.00 - 15.30 szkolenie z Systemu Informacji Prawnej LEGALIS

 

Aktualizacja konta bibliotecznego

Z dniem 31.03 br. automatycznie zablokują się konta biblioteczne. Aby uzyskać ponowny dostęp, należy okazać w Bibliotece ważną legitymację. Istnieje także możliwość aktualizacji konta przez telefon lub pocztą elektroniczną (w celu rezerwacji książek). Jednakże należy pamiętać, że w momencie odbierania zarezerwowanych pozycji będzie trzeba mieć przy sobie "podbitą" legitymację.

Hologram aktualizujący legitymację na nowy semestr można uzyskać w dziekanacie. Przypominamy, że podstawą do wypożyczenia, rezerwowania i zamawiania książek jest WAŻNA LEGITYMACJA STUDENCKA.

 

Szkolenia z zakresu Systemu Informacji Prawnej LEGALIS oraz systemów LEX Monografie i LEX Czytelnia Czasopism 

W dniu 28 marca 2017 r. Biblioteka Wyższej Szkoły Humanitas zaprasza wszystkich studentów i pracowników WSH na bezpłatne szkolenia z zakresu Systemu Informacji Prawnej LEGALIS oraz systemów LEX Monografie i LEX Czytelnia Czasopism. W celu potwierdzenia obecności na szkoleniu prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego online

Zgłoszenie do udziału w szkoleniu prosimy potwierdzić najpóźniej do 20 marca 2017 r. 

 

 

Wypożyczalnia ACADEMICA

Drodzy Czytelnicy,

Miło nam poinformować, że w naszej bibliotece został uruchomiony terminal Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMICA.

Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna Academica jest innowacyjnym narzędziem pozwalającym na udostępnienie w bibliotekach naukowych i publicznych na terenie całego kraju kilkuset tysięcy publikacji naukowych. Dzięki systemowi elektronicznych wypożyczeń międzybibliotecznych użytkownicy bibliotek mają możliwość natychmiastowego dostępu do współczesnych publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy z poszanowaniem zapisów prawa autorskiego.

Academica pozwala na dostęp do ponad pół miliona pełnotekstowych publikacji – monografii, podręczników, skryptów, artykułów oraz całych numerów czasopism. Stale rozbudowywane zasoby Academiki obejmują współczesne piśmiennictwo naukowe ze wszystkich dziedzin, w tym także najnowsze wydania podręczników akademickich oraz aktualne numery fachowych czasopism specjalistycznych, jak również teksty źródłowe, literaturę piękną oraz zbiory specjalne, które są przedmiotem badań naukowców. Tak ogromna baza wiedzy stanie się z pewnością ważnym narzędziem w nauce, pracy badawczej oraz dydaktycznej.

Żeby móc korzystać z systemu, należy przyjść do Biblioteki WSH, podpisać oświadczenie i utworzyć indywidualne konto w systemie.

Publikacje chronione prawem autorskim będą dostępne po wcześniejszej rezerwacji na dedykowanym terminalu w Bibliotece WSH.

Więcej informacji na stronie: www.academica.edu.pl

Zapoznaj się z Regulaminem Użytkownika Wypożyczalni ACADEMICA >>

 

Zmiana godzin pracy Biblioteki WSH

Drodzy Czytelnicy,

z dniem 1 marca 2017 r. nastąpią zmiany niedzielnych godzin otwarcia Biblioteki WSH. W niedziele Biblioteka będzie czynna w godzinach Od 10 do 16. Pozostałe dni pracy bez zmian.

 

25 Finał WOŚP  w Bibliotece WSH

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy za wsparcie naszego kwestowania w Bibliotece WSH!!!

Tych, którzy nie zdążyli skorzystać ze „specjalnych przywilejów” zapraszamy za rok w trakcie trwania 26 finału WOŚP-u!!! Nie mamy wątpliwości, że Orkiestra będzie grała do końca świata i jeden dzień dłużej!!!

 

Po raz ósmy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Bibliotece WSH!

Drogi Studencie,

zalegasz z nieuregulowaną karą za przetrzymanie książek z Biblioteki WSH?

Przyjdź w najbliższą niedzielę 15 stycznia do Biblioteki i wpłać zaległą karę. Studenci regulujący płatności za przetrzymane książki w tym dniu mogą liczyć na zniżkę w wysokości 50%! Wpłacona suma pieniędzy zostanie przekazana na akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

 

IBUK Libra w Bibliotece WSH - odbierz kod dostępu

Od 1 stycznia 2017 r. Biblioteka Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu dla swoich Czytelników kontynuuje świadczenie  usługi, która pozwala korzystać z  wybranych publikacji elektronicznych z czytelni on-line IBUK Libra. W tym roku liczba dostępnych „książek elektronicznych” to 945 pozycji, w tym wykupionych 179

Przypominamy, że Serwis IBUK Libra to pierwsza w Polsce wirtualna czytelnia podręczników akademickich i książek naukowych z różnych dziedzin nauki opublikowanych przez największe wydawnictwa krajowe oraz naukowe wydawnictwa wiodących uczelni wyższych. Nowoczesna technologia pozwala także na korzystanie z książek na urządzeniach mobilnych.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z serwisu oraz odbierania kodów PIN w Bibliotece WSH. Więcej informacji o czytelni on-line IBUK Libra można uzyskać TUTAJ

 


Zestawienia publikacji elektronicznych z IBUK Libra, do których został wykupiony dostęp:

 

Praca biblioteki WSH w okresie świątecznym

Drodzy Czytelnicy,

W okresie przedświątecznym i między świętami  Biblioteka WSH pracuje wg następującego harmonogramu:

22 grudnia 2016 r.  - godz. 9.00-16.00

23 grudnia 2016 r. – 1 stycznia 2017 r. PRZERWA ŚWIĄTECZNA - NIECZYNNE

Od 2 stycznia 2017 r. - powrót do stałych - w roku akademickim - godzin pracy

 

 

 

 

 

Świąteczne wypożyczenie książek z Czytelni do domu

Drodzy Czytelnicy,
tradycyjnie przy okazji przerwy świątecznej umożliwiamy Wam wypożyczanie książek z Czytelni do domu.

Zamówienia należy przesłać na adres:  biblioteka@humanitas.edu.pl.

W treści proszę podać: tytuł książki, autora, sygnaturę oraz swoje imię i nazwisko oraz numer legitymacji.

Odbiór książek: 22 grudnia 2016 (czwartek) między godziną  15.00 a 16.00

Zwrot książek: 4 stycznia 2017 (środa) między godziną 10.00 a 11.00

 

Profinfo Biblioteka – działa tylko do 22.12.2016 r.

Informujemy, że wypożyczalnia książek elektronicznych Profinfo Biblioteka działa tylko do 22.12.2016 r. Po tym okresie przestaną działać uzyskane przez Czytelników Biblioteki WSH dostępy do bazy.

Profinfo Biblioteka jest elektroniczną biblioteką, w której wypożyczenie książki trwa zaledwie kilka sekund. Każdy czytelnik otrzymuje osobisty login i hasło, dzięki którym może korzystać z pełnych zasobów biblioteki. Ponadto ma możliwość tworzenia notatek oraz zaznaczania interesujących go fragmentów, a także może przechowywać i udostępniać dokumenty lub pliki innym czytelnikom.

 

 

 

Internetowa wypożyczalnia NASBI dostępna już w Bibliotece WSH

Od 15 listopada 2016 do 15 listopada 2017 r. czytelnicy Biblioteki WSH są   uprawnieni do korzystania z bezpłatnego dostępu do internetowej biblioteki profesjonalnych e-booków - NASBI.

to internetowa biblioteka e-booków i platforma edukacyjna oparta na nowoczesnej technologii, dostępna dla studentów, pracowników, przedstawicieli kadry zarządzającej i kadry akademickiej, dla których wiedza i rozwój osobisty przełożone na naukowe i zawodowe kompetencje są kluczowe w postrzeganiu swojej przyszłości.

Biblioteka WSH wykupiła dostęp do 164 tytułów książek z zakresu social media, pedagogika, prawo socjalne, prawo pracy, zasoby ludzkie, bezpieczeństwo sieci, BHP, e-biznes, zarządzanie projektami, rodzicielstwo i psychologia dziecka, prawo międzynarodowe, zarządzanie,  zarządzenie bezpieczeństwem, których listę można sprawdzić TUTAJ

 Jak otrzymać dostęp?

 • Zgłoś chęć rejestracji w Bibliotece WSH (osobiście) i odbierz  kod autoryzacji.
 • Utwórz prywatne konto w systemie (http://nasbi.pl/) i zaloguj się.
 • Po zalogowaniu w oknie przeglądarki pojawi się pole o nazwie Kod dostępu. Należy wpisać w nim odpowiedni kod i zatwierdzić go za pomocą przycisku Wyślij(czynność ma charakter jednorazowy i nie będzie wymagana w przyszłości).
 • Od tej chwili w dowolnym miejscu możesz korzystać z pakietu 108 tytułów książek do 15 listopada 2016 r.
 • Jeśli chcesz korzystać z platformy NASBI na stanowisku komputerowym w Bibliotece WSH, niepotrzebny jest kod PIN, ale konieczna jest rejestracja w serwisie NASBI.

Jak to działa? - POBIERZ

Zapraszamy Wszystkich Studentów i Pracowników do skorzystania z kolejnej bazy!!!

 

Aktualizacja konta bibliotecznego

Z dniem 31.10 br. automatycznie zablokowały się konta biblioteczne. Aby uzyskać ponowny dostęp, należy okazać w Bibliotece ważną legitymację. Istnieje także możliwość aktualizacji konta przez telefon lub pocztą elektroniczną (w celu rezerwacji książek). Jednakże należy pamiętać, że w momencie odbierania zarezerwowanych pozycji będzie trzeba mieć przy sobie "podbitą" legitymację.

Hologram aktualizujący legitymację na nowy semestr można uzyskać w dziekanacie. Przypominamy, że podstawą do wypożyczenia, rezerwowania i zamawiania książek jest WAŻNA LEGITYMACJA STUDENCKA.

 

Rezerwacja materiałów bibliotecznych

Drodzy Czytelnicy,

przypominamy, że  magazyn Biblioteki WSH mieści się w podziemiach budynku Uczelni w związku z tym, czas oczekiwania na realizację rezerwacji materiałów jest możliwy najwcześniej po godzinie od złożenia rezerwacji, a najpóźniej w ciągu 3 dni od daty otrzymania informacji potwierdzającej możliwość wypożyczenia książek. Wiadomość zostanie wysłana drogą mailową. Rezerwacje złożone po godzinie 16.00 będą do odbioru dnia następnego. Dodatkowo informujemy, że ostatnich rezerwacji można dokonać nie później niż 20 minut przed zamknięciem Biblioteki. Rezerwacje wysłane po tym czasie będą realizowane w następnym dniu.

    

Inauguracja Roku Akademickiego 2016/2017

Z uwagi na odbywającą się w dniu jutrzejszym Inaugurację Roku Akademickiego 2016/2017, zaplanowana jest przerwa w pracy Biblioteki WSH.

7 października 2016 r. Biblioteka WSH będzie czynna w następujących godzinach: od 10.00 do 11.45 oraz od 14.00 do 18.00. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

                                    

 

Przerwa w pracy Biblioteki WSH

Informujemy, że w dniu jutrzejszym, 30.09.2016 r. przewidziana jest przerwa w pracy Biblioteki WSH, która będzie miała miejsce w godzinach od 13.45 do 16.00. Czytelników Biblioteki zapraszamy jutro w godzinach: od 10.00 do 13.45 lub od 16.00 do18.00. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.          

                                                   

 

Godziny pracy Biblioteki WSH

Wakacje powoli dobiegają końca i już wkrótce rozpocznie się nowy rok akademicki, dlatego Biblioteka WSH powróciła do standardowych godzin pracy. Czytelnikom przypominamy obowiązujące godziny pracy Biblioteki.

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek: nieczynne
Środa: 10.00 - 18.00
Czwartek: 10.00 - 18.00
Piątek: 10.00 - 18.00
Sobota: 9.00 - 17.00
Niedziela: 11.00 - 17.00      

                              

 

Skrócone godziny pracy 

Ze względu na uroczystą Galę Rozdania Dyplomów, która odbędzie się w piątek 9 września, Biblioteka będzie czynna w tym dniu w godzinach od 10.00 do 17.30. 

                                                                                           

                                                                                                                                                            

Zmiana godzin pracy

Drodzy Czytelnicy,                                                                          

Z przyczyn technicznych w najbliższą sobotę tj. 3 września  Biblioteka WSH będzie nieczynna. Pozostałe dni pracy Biblioteki nie ulegają zmianie, a informacje na temat godzin otwarcia dostępne są na stronie internetowej WSH w zakładce Biblioteka. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

                                                           

Wakacyjne wypożyczanie czytelniane

Ze względu na okres wakacyjny dajemy studentom WSH możliwość dokonania tzw. wypożyczenia czytelnianego, czyli zabrania książek z czytelni do domu.

Zamówienia należy przesłać na adres: biblioteka@humanitas.edu.pl.

W treści proszę podać: tytuł książki, autora, sygnaturę oraz swoje imię i nazwisko oraz numer legitymacji.

Odbiór książek: w każdy piątek, między godziną 15.00 a 15.45

Zwrot książek: w każdy wtorek, między godziną 9.00 a 10.00

Wakacyjne wypożyczanie czytelniane będzie możliwe na określonych zasadach do końca sierpnia. Zapraszamy !!!

   

Grafik pracy Biblioteki WSH w okresie wakacji i sesji poprawkowej


Drodzy Czytelnicy,
kolejny rok akademicki już za nami i przyszedł czas WAKACJI, czyli czas odpoczynku i relaksu także dla bibliotekarzy!!!
W związku z tym Biblioteka WSH w okresie od 18 lipca do 11 września 2016 r. będzie pracować w zmienionych godzinach i dniach.
Przed wizytą u nas koniecznie zapoznaj się z "wakacyjnym rozkładem naszej pracy"!!!

 

"Seniorallia" w Wyższej Szkole Humanitas

Serdecznie zapraszamy na „Seniorallia” organizowane przez Wyższa Szkoła Humanitas, które odbędą się w dniach 28-29 czerwca na zakończenie roku akademickiego 2015/2016. Impreza dedykowana jest słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku WSH oraz wszystkim zainteresowanym seniorom z Sosnowca. Czeka na Państwa wiele atrakcji, m.in. kiermasz książek przygotowany przez Oficyna Wydawnicza Humanitas.

 

Zmiany godzin pracy 27 maja 2016 r.

 Drodzy Czytelnicy,

Ze względu na „długi” weekend Biblioteka WSH pracuje w zmienionych godzinach:

26 maja 2016 r. -  NIECZYNNE
27 maja 2016 r.  - 9.00-16.00

28-29 maja 2016 r. – praca zgodnie
z grafikiem roku akademickiego

Życzymy przyjemnego wolnego czasu, najlepiej z książką ;), a w ostateczności na sportowo!!!      

 

8-15 maja 2016 XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

W dniach 8-15 maja odbywać się będzie kolejny, już XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. W tych dniach Biblioteka WSH gwarantuje abolicję kar za przetrzymane książki. Należy pamiętać, że umorzenie obejmuje tylko bieżące kary biblioteczne, za książki które czytelnik posiada na koncie, a termin ich zwrotu już upłynął. Na zwroty książek objętych abolicją czekamy w dniach 8-15 maja w godzinach pracy Biblioteki WSH. 

 

Wypożyczanie czytelniane z okazji zbliżającej się majówki

Z uwagi na przerwę majówkową dajemy naszym Czytelnikom możliwość dokonania tzw. wypożyczenia czytelnianego, czyli zabrania książek z czytelni do domu!!!

Zamówienia należy przesłać na adres: biblioteka@humanitas.edu.pl.

W treści proszę podać: tytuł książki, autora, sygnaturę oraz swoje imię i nazwisko oraz numer legitymacji.

Odbiór książek: 29 kwietnia 2016 (piątek) między godziną  15.00 a 15.45
Zwrot książek: 4 maja 2016 (środa) między godziną 10.00 a 11.00

Zamów już dzisiaj - decyduje kolejność zgłoszeń!!!

29.04.2016 r. Biblioteka WSH pracuje w godzi. od 9.00-16.00

 

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2016

 

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich Biblioteka WSH wraz z Oficyną Wydawniczą Humanitas  przygotowały wyjątkowe atrakcje dla studentów i pracowników Uczelni. W sobotę i niedzielę (23.04-24.04) w holu WSH odbędzie się kiermasz książek Oficyny Wydawniczej Humanitas. Zakupić będzie można książki w wyjątkowych, promocyjnych cenach (-20% i -50% od ceny tradycyjnej)! Oferowane będą publikacje z zakresu administracji, prawa, dziennikarstwa, pedagogiki i zarządzania.

Każda osoba, która w tym dniu zakupi książkę z Oficyny lub wypożyczy książkę z Biblioteki WSH otrzyma słodki upominek - muffinę z motywem róży, czyli symbolem Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

 

 

Zmiana lokalizacji Wypożyczalni

 

Od 1 kwietnia 2016 r. nastąpią zmiany lokalowe w Bibliotece WSH. Wypożyczania  zostaje przeniesiona z poziomu -1 na piętro pierwsze do Sali 101 (czytelnia). Od tej chwili Wypożyczalnia i Czytelnia Biblioteki WSH będą mieściły się w jednym pomieszczeniu z jedną ladą biblioteczną. Zasady rezerwacji, zamówień i wypożyczeń nie zmieniają się, zmianie ulega jedynie miejsce / punkt odbioru książek. W związku z tym że magazyny nadal będą mieścić się w podziemiach wydłuży się nieznacznie czas oczekiwania na realizację rezerwacji. Materiały zamówione będzie można odebrać najwcześniej po godzinie od złożenia rezerwacji, a najpóźniej w ciągu 3 dni od daty otrzymania informacji potwierdzającej możliwość wypożyczenia książek. Wiadomość zostanie wysłana droga mailową. Rezerwacje złożone po godzinie 16.00 będą do odbioru dnia następnego

 

Aktualizacja konta bibliotecznego

Informujemy, że można już uzyskać w dziekanacie hologram aktualizujący legitymację na nowy semestr. Przypominamy, że podstawą do wypożyczenia, rezerwowania i zamawiania książek jest WAŻNA LEGITYMACJA STUDENCKA.


Z dniem 31.03 br. automatycznie zablokują się konta biblioteczne. Aby uzyskać ponowny dostęp, należy okazać w wypożyczalni ważną legitymację. Istnieje także możliwość aktualizacji konta przez telefon (w celu rezerwacji książek) - należy przy tym pamiętać, że będzie trzeba mieć przy sobie "podbitą" legitymację w momencie odbierania zarezerwowanych pozycji.

 

Życzenia świąteczne

Informujemy, że w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi Biblioteka WSH będzie czynna wg następującego harmonogramu:

25 marca (Wielki Piątek) w godz. 8.00-14.00

26-29 marca NIECZYNNE

od 30 marca powrót do normalnych godzin pracy

 

Miłosny Tydzień z książką w tle

Z okazji zbliżających się Walentynek - święta miłości - pracownicy Biblioteki WSH postanowili podzielić się z czytelnikami swoimi historiami miłości do... książęk! Aby zilustrować miłość do danego tytułu, każda z bibliotekarek postanowiła uwiecznić swoje uczucia w zaskakujący sposób! Już od 8-go lutego, codziennie będziemy publikować jedną historię miłości!
Zapraszamy do śledzenia gorących uczuć kochliwych (w książkach) bibliotekarek - WYDARZENIE!!!

 

Profinfo Biblioteka

Od 1 stycznia 2016 r. Biblioteka WSH udostępniła studentom i pracownikom naukowym nową bazę książek Profinfo Biblioteka. Za pomocą Profinfo Biblioteki  można wypożyczać i czytać publikacje online na wybranym przez siebie urządzeniu.

Profinfo Biblioteka jest elektroniczną biblioteką, w której wypożyczenia książki trwa zaledwie kilka sekund. Każdy czytelnik otrzymuje osobisty login i hasło, dzięki którym może korzystać z pełnych zasobów biblioteki. Ponadto ma możliwość tworzenia notatek oraz zaznaczania interesujących go fragmentów, a także może przechowywać i udostępniać dokumenty lub pliki innym czytelnikom. Biblioteka WSH wykupiłam dostęp do 70 tytułów książek. Lista dostępnych tytułów znajduje TUTAJ

Aby uzyskać dostęp do bazy należy odebrać w Bibliotece WSH indywidualny login wraz z  hasłem dostępu. Aby wypożyczać książki w Profinfo niezbędny jest dostęp do Internetu. Wypożyczane książki zabezpieczone są formatem DRM. Można je czytać na komputerach oraz urządzeniach mobilnych (za pomocą Bluefire Reader). Bluefire Reader jest bezpłatny, a instrukcja jak go pobrać znajduje się w Profinfo Bibliotece.

Zasady wypożyczania są zbliżone na korzystania z tradycyjnej biblioteki. Nowością jest umożliwienie studentom i środowisku akademickiemu korzystanie z księgozbioru za pośrednictwem komputera, tabletu i telefonu. Książka jest udostępniana na okres do 30 dni. Po tym czasie publikacja automatycznie wraca „na półkę” – nie trzeba pamiętać o terminie zwrotu, ale można oddać ją wcześniej - w ciągu 30 min od wypożyczenia lub 7 dnia od wypożyczenia. Jednocześnie można wypożyczyć 10 tytułów, natomiast w ciągu miesiąca można wypożyczyć maksymalnie 20 książek.

Zapraszamy Wszystkich Studentów i Pracowników do korzystania z Profinfo Biblioteki!

 

IBUK Libra w Bibliotece Wyższej Szkoły Humanitas w 2016 !!! 

Zgodnie z zapowiedzią w 2016 r. obowiązują NOWE KODY DOSTĘPU do IBUK Libra - czytelnia czynna całą dobę oraz całkiem nowa lista wykupionych książek. W tym roku liczba dostępnych „książek elektronicznych” to 411 tytułów, w tym 100 wykupionych.

Przypominamy, że Serwis IBUK LIBRA to wirtualna czytelnia podręczników akademickich i książek naukowych z różnych dziedzin nauki opublikowanych przez największe wydawnictwa krajowe oraz naukowe wydawnictwa wiodących uczelni wyższych. Nowoczesna technologia pozwala także na korzystanie z książek na urządzeniach mobilnych.

Zestawienia publikacji elektronicznych z IBUK Libra na 2016 r.:

Elektroradiologia

Filologia

Pedagogika

Prawo i administracja

Zarządzanie

Szczegółowa instrukcja korzystania z serwisu jest dostępna na stronie internetowej biblioteki w zakładce bazy danych.

Serdecznie zapraszamy Wszystkich Czytelników i Pracowników do odbioru kodów PIN  (Wypożyczalnia i Czytelnia Biblioteki WSH) i korzystania przez cały rok 2016!!!

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Bibliotece WSH już po raz siódmy!

 

 

Życzenia dla wszystkich studentów, pracowników naukowych oraz sympatyków Biblioteki WSH

 

 

 

 

Godziny pracy Biblioteki WSH w przerwie świątecznej

Informujemy, że w związku ze zbliżającymi się świętami i przerwą świąteczną Biblioteka WSH będzie czynna wg następującego harmonogramu:

18 grudnia (piątek) w godz. 9.00-16.00

19 grudnia (sobota) w godz. 9.00-17.00

20 grudnia (niedziela) w godz. 11.00-17.00

21-22 grudnia – NIECZYNNE

23 grudnia (środa) w godz. 9.00-16.00

24 grudnia 2015 – 6 styczeń 2016 – NIECZYNNE

Od 7 stycznia 2016 r. powrót do normalnych godzin pracy

 

Książki z Czytelni Biblioteki WSH do domu na święta!!!

 Z uwagi na przerwę świąteczną dajemy naszym Czytelnikom możliwość dokonania tzw. wypożyczenia czytelnianego, czyli zabrania książek z czytelni do domu!!!

Zamówienia należy przesłać na adres

biblioteka@humanitas.edu.pl.

W treści proszę podać: tytuł książki, autora, sygnaturę oraz swoje imię i nazwisko oraz numer legitymacji.

Odbiór książek:   20 grudnia 2015 (niedziela) między godziną  16.00 a 16.45

Zwrot książek:  7 stycznia 2016 (czwartek) między      godziną 9.00 a 10.00

Zamów już dzisiaj - decyduje kolejność zgłoszeń!!!

 

Niezwykła choinka!!!

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia pracownicy Biblioteki Wyższej Szkoły Humanitas oraz Oficyny Wydawniczej Humanitas postanowili uczcić ten wyjątkowy czas osobliwą dekoracją.

W Czytelni WSH pojawiła się choinka z książek!!!! Do stworzenia konstrukcji wykorzystano 155 egzemplarzy książki „Globalizacja. Krytyczne wprowadzenie”, której autorem Jan Aart Scholte, profesor na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu w Warwick (Wielka Brytania). Wybór nie był przypadkowy - to prawdziwa perła w naszej ofercie wydawniczej – jest to opracowanie wyjątkowo dokładnie definiujące globalizację oraz odnoszące ten proces do wielu istotnych aspektów m.in. ludzkiego bezpieczeństwa czy demokracji.

Wszystkich miłośników książek zapraszamy do Czytelni WSH oraz zakupu wspomnianej pozycji, która w ramach akcji promocyjnej do końca grudnia dostępna będzie w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Szczegóły promocji na stronie Oficyny Wydawniczej Humanitas - KLIKNIJ TUTAJ

 

 

 

Ostatnie spotkanie z cyklu "Akcja e-motywacja"

Już w najbliższy czwartek (3 grudnia 2015) zapraszamy studentów Uniwersytet Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu na ostatnie w tej odsłonie webinarium w ramach projektu Fundacja Orange "Akcja e-motywacja"!!!
Gościem spotkania pt. "Nie nudzę się sobą" będzie aktorka teatralna i filmowa Zofia Czerwińska, która wraz z psychologiem Tomaszem Kozłowskim rozmawiać będzie o sympatii do samego siebie, a także o oswajaniu samotności!

3 grudnia 2015
godz. 11.00
Sala 005
Serdecznie zapraszamy!!!

 

Kolejne spotkanie z cyklu :"Akcja e-motywacja"

Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów na kolejne spotkanie z cyklu "Akcja e-motywacja". Tematem przewodnim jest:  "Ograniczyć ograniczenia", a gościem będzie Pani Ewa Nowicka Rusek - podróżniczka, profesor antropologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz Pan Tomasz Kozłowski - Psycholog, szkoleniowiec, ratownik GOPR oraz skoczek spadochronowy w jednym. Wraz z Weroniką Wawrzkowicz współprowadzi program w każdy poniedziałkowy poranek w radio Chilli Zet.

Celem spotkania jest refleksja uczestników projektu nad własnymi ograniczeniami, lękami i obawami przed oceną, a także konfrontacja tych uczuć ze swoimi planami i pomysłami na aktywność.

 

 

 

19 listopada 2015 (czwartek)

godz. 11.00

aula WSH

Serdecznie zapraszamy!!!

 

"Akcja e-motywcaja" - pierwsze spotkanie

Pierwsze spotkanie w ramach projektu "Akcja e - motywacja" za nami! Mnóstwo pozytywnych emocji i wrażeń! Było inspirująco, motywująco i bardzo wesoło! Goście spotkania - Pani Emilia Krakowska i Pan Tomasz Kozłowski wyjątkowo skutecznie zachęcili nas do działania!!! Dziękujemy naszej wspaniałej grupie uczestników!

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie 5 listopada 2015 r. o godz. 11.00 w sali 005.

 

NASBI - testowy dostęp do bazy

W dn. 5-18 październik 2015 r. - Biblioteka WSH testować będzie internetową bibliotekę profesjonalnych e-booków - NASBI

NASBI to internetowa biblioteka e-booków i platforma edukacyjna oparta na nowoczesnej technologii, dostępna dla studentów, pracowników, przedstawicieli kadry zarządzającej i kadry akademickiej, dla których wiedza i rozwój osobisty przełożone na naukowe i zawodowe kompetencje są kluczowe w postrzeganiu swojej przyszłości.

W okresie testu Biblioteka WSH otrzymała darmowy dostęp do 30 tytułów książek z zakresu informatyki, których listę można sprawdzić TUTAJ

 Jak otrzymać dostęp?

 • Zgłoś chęć rejestracji w Wypożyczalni Biblioteki WSH (osobiście) i odbierz  kod autoryzacji.
 • Utwórz prywatne konto w systemie (http://nasbi.pl/) i zaloguj się.
 • Po zalogowaniu w oknie przeglądarki pojawi się pole o nazwie Kod dostępu. Należy wpisać w nim odpowiedni kod i zatwierdzić go za pomocą przycisku Wyślij(czynność ma charakter jednorazowy i nie będzie wymagana w przyszłości).
 • Od tej chwili w dowolnym miejscu możesz korzystać z pakietu 30 tytułów książek przez okres 2 tygodni.

Jak to działa? - POBIERZ

Zapraszamy Wszystkich Studentów i Pracowników do skorzystania z kolejnej bazy!!!

 

Biblioteka WSH w projekcie "Akcja e-motywacja"

Miło nam poinformować, że Biblioteka WSH dołączyła do kolejnego projektu Fundacji Orange. „Akcja e-motywacja” to spotkania dla seniorów z ciekawymi ludźmi poprzez wykorzystanie transmisji streaming online. Ich celem jest aktywizacja i wspieranie osób starszych w rozwoju - osobistym i społecznym.

Gościem pierwszego spotkania dla seniorów będzie aktorka Emilia Krakowska, która opowie o mocy współpracy. Zachęci także seniorów do angażowania się w inicjatywy grupowe, dzięki którym można często osiągnąć więcej niż w pojedynkę. 

 

 

 

 

8 października 2015 (czwartek)

godz. 11.00

aula WSH

Serdecznie zapraszamy!!!

 

 Profinfo Biblioteka - testowy dostęp bazy

W dn. 21.09.- 20.10.2015 r. - Biblioteka WSH testować będzie nową bazę książek - "Profinfo Biblioteka".

"Profinfo Biblioteka" to prosta w obsłudze wypożyczalnia elektronicznych książek Wolters Kluwer oraz innych wydawnictw profesjonalnych. W chwili obecnej to ponad 1000 tytułów posegregowanych w 80 kategoriach tematycznych do wyboru, zależnie od potrzeb organizacji.

W okresie testu Biblioteka WSH otrzymała darmowy dostęp 44 tytułów książek, których listę można sprawdzić TUTAJ.

 Jak to działa?

 • Zgłoś chęć rejestracji w Wypożyczalni Biblioteki WSH (osobiście, mailowo).
 • Login i hasło dostępu otrzymasz drogą elektroniczną.
 • Książka w Profinfo Bibliotece wypożyczana jest na max 30 dni.
 • Po tym czasie publikacja automatycznie wraca „na półkę” – nie trzeba pamiętać o terminie zwrotu, ale można oddać ją wcześniej - w ciągu 30 min od wypożyczenia lub 7 dnia od wypożyczenia.
 • Wypożyczane książki zabezpieczone są formatem DRM. Można je czytać na komputerach oraz urządzeniach mobilnych (za pomocą Bluefire Reader). Bluefire Reader jest bezpłatny, a instrukcja do niego znajduje się w Profinfo Bibliotece.
 • Programy do czytania są darmowe a instrukcje jak je pobrać znajdują się w Profinfo Bibliotece.
 • Aby wypożyczać książki niezbędny jest dostęp do Internetu. Publikacje czytać można również offline.

Zapraszamy Wszystkich Studentów i Pracowników do skorzystania z tej okazji!!!

 

Karty obiegowe w Bibliotece Wyższej Szkoły Humanitas

Podstawą podbicia karty obiegowej jest:

 • indeks tradycyjny lub
 • legitymacja studencka - gdy student posługuje sie indeksem elektronicznym.

Informacja dla studentów  korzystających z usług bibliotek współpracujących z Biblioteką WSH :

 • Biblioteka Śląska w Katowicach
 • Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna w Katowicach Filia w Sosnowcu

Potwierdzeniem zwrotu książek jest:

 • pieczątka w indeksie tradycyjnym "książki zwrócone" lub
 • odcinek "C" zaświadczenia wydanego przez bibliotekarza.

 

Zmiana lokalizacji Wypożyczalni

Grafik pracy Biblioteki WSH w okresie wakacji i sesji poprawkowej

Drodzy Czytelnicy,

z przyczyn technicznych w najbliższą sobotę tj. 3 września  Biblioteka WSH będzie nieczynna. Pozostałe dni pracy Biblioteki nie ulegają zmianie, a informacje na temat godzin otwarcia dostępne są na stronie internetowej WSH w zakładce Biblioteka. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

Skrócone godziny pracy

Profinfo Biblioteka – działa tylko do 22.12.2016 r.

Osoby, które zgłosiły chęć uczestnictwa w szkoleniu z zakresu Systemu Informacji Prawnej LEGALIS oraz systemów LEX Monografie i LEX Czytelnia Czasopism zapraszamy 28 marca do sali 303 w budynku Uczelni.

Harmonogram szkolenia:

12.30 – 14.00 szkolenie z systemów LEX Monografie i LEX Czytelnia Czasopism

14.00 – 15.30 szkolenie z Systemu Informacji Prawnej LEGALIS

Szkolenie z zakresu Systemu Informacji Prawnej LEGALIS oraz systemów LEX Monografie i LEX Czytelnia Czasopism

Biblioteka Wyższej Szkoły Humanitas zaprasza do korzystania z zestawień tematycznych tworzonych na podstawie katalogu książek i czasopism online Biblioteki WSH.  Do każdego zagadnienia podane są książki oraz artykuły z czasopism dostępne w naszej bibliotece.

Z zestawień tematycznych mogą korzystać studenci, słuchacze studiów podyplomowych oraz pracownicy Wyższej Szkoły Humanitas.

Zestawienia tematyczne dotyczą zagadnień z poszczególnych dziedzin nauki, powiązanych z kierunkami kształcenia w Wyższej Szkole Humanitas, dzięki czemu stanowią pomoc przy pisaniu prac zaliczeniowych oraz dyplomowych. Zestawienia stanowią wynik szczegółowego wyszukiwania w katalogu Biblioteki WSH, z wykorzystaniem kryteriów: tytuł, hasło przedmiotowe oraz słowa w wybranych indeksach.

Aby uzyskać zestawienie tematyczne na wybrany temat należy wysłać e-mail na adres:  biblioteka@humanitas.edu.pl

Zestawienia tematyczne wysyłane będą na adres mailowy podany przez czytelnika.

Zestawienia tematyczne - pomoc przy pisaniu prac zaliczeniowych oraz dyplomowych

Godziny pracy Biblioteki WSH w okresie wakacji

Odbiór książek: 30 kwietnia 2017 r. (niedziela) między godziną  15.00 a 15.45
Zwrot książek: 4 maja 2017 r. (czwartek) między godziną 10.00 a 11.00

Zamów już dzisiaj - decyduje kolejność zgłoszeń!!!

W dniach od 1.05 – 03.05. 2017 r. Biblioteka WSH będzie nieczynna.