Konferencja Dialog w języku i literaturze

Instytut Filologii Angielskiej Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu
serdecznie zaprasza do udziału w konferencji

Dialog w języku i literaturze

Konferencja odbędzie się 23 września 2015 roku w budynku Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu przy ulicy Kilińskiego 43.

Tematem wiodącym konferencji będzie najważniejszy sposób interakcji międzyludzkiej, a więc dialog i jego przejawy w języku i literaturze. Zachęcamy do podjęcia tematów oscylujących wokół zagadnień związanych z językoznawstwem, socjolingwistyką, pragmatykąi językową, psychologią, literaturą i kulturą, a także ukazujących potrzebę dialogu w klasie języka obcego i nawiązywaniu więzi dialogicznych pomiędzy nauczycielem i uczniem. Zapraszamy zatem Państwa do udziału w konferencji, w tym do wygłoszenia referatów (czas wystąpienia 20 min. + 10 min. dyskusja) podejmujących tę problematykę w następujących sekcjach tematycznych:

• społeczne aspekty teorii i praktyki dialogu,
  • dialog jako podstawa skutecznej komunikacji,
  • dialog międzykulturowy,
  • dialog w literaturze,
  • dialog jako płaszczyzna porozumienia międzypokoleniowego,
  • dialog edukacyjny w procesie przyswajania i uczenia języka obcego.

Językiem konferencji jest język angielski i język polski.

Termin nadsyłania zgłoszeń z propozycjami referatów/warsztatów wraz z abstraktami (150-200 słów) upływa z dniem 1 września 2015 roku. Informacja o akceptacji tematu referatu/warsztatu zostanie przekazana Państwu do 10 września 2015 r.

Uwaga! Termin przesyłania abstraktów został wydłużony do dnia 13 września 2015 r.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres Konferencji: konferencja.dialog@humanitas.edu.pl

Opłata konferencyjna wynosi 200 zł i obejmuje materiały konferencyjne, przerwy kawowe, koszty organizacyjne, jak również wydawnicze. Wpłat należy dokonywać na konto Wyższej Szkoły Humanitas:

ING Bank Śląski o/Sosnowiec

Tytuł przelewu: KONFERENCJA DIALOG 2015 + IMIĘ I NAZWISKO.

Komitet Naukowy:

• prof. WSH dr hab. Michał Kaczmarczyk - JM Rektor Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu
  • prof. AJD dr hab. Piotr Mamet - Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie
  • prof. dr hab. Dariusz Rott - Uniwersytet Śląski w Katowicach