Znajdź studia dla siebie

Trwa wyszukiwanie kierunków...

Oferujemy studia I, II stopnia oraz jednolite magisterskie. Posiadamy bogatą ofertę studiów podyplomowych dla nauczycieli, prawników, specjalistów administracji oraz managerów. U nas możesz zamówić szkolenie „szyte na miarę”.

Wybierz studia spośród 11 kierunków i niemal 30 specjalności w formule standardowej, „krótsze studia” lub „Dwa dyplomy – jednoCzesne”. Oferujemy studia zarówno dzienne jak i zaoczne.

01/10/2017

Rekordowy III Kongres Praktyków Nauki i Biznesu

Blisko tysiąc uczestników, ponad trzydziestu patronów honorowych, trzydziestu dwóch patronów medialnych oraz kilkudziesięciu partnerów merytorycznych. W dniach 27-29 września br. odbyła się trzecia, rekordowa edycja Kongresu Praktyków Nauki i Biznesu. Nauka Napędza! organizowanego przez Wyższą Szkołę Humanitas w Sosnowcu. Ogólnopolskiemu wydarzeniu towarzyszyły Targi Pracy otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

- Jak co roku o tej porze jest dla mnie wielkim zaszczytem móc otwierać Kongres Praktyków Biznesu, w tym roku w nieco zmienionej formule Kongres Praktyków Nauki i Biznesu. Bardzo mnie cieszy ta zmiana, bo cenię sobie wszystkie wydarzenia, których celem jest integrowanie różnych środowisk, w tym przede wszystkim środowiska naukowego ze środowiskami biznesu, administracji publicznej, mediów – mówił inaugurując wydarzenie dr hab. Michał Kaczmarczyk, prof. WSH, Rektor Uczelni i dodał - im więcej wydarzeń, takich jak dzisiejszy Kongres, tym łatwiej nam sobie uświadomić rolę nauki w codziennym życiu, a praktykom działalności gospodarczej do nauki się zbliżyć.

Podczas tych trzech dni zostały poruszone zagadnienia z zakresu m.in. sprzedaży, komunikacji w nowych mediach, administracji, prawa oraz psychologii i autoprezentacji. Tegoroczna edycja miała nowatorską formułę, zgodnie z którą prelegenci występowali w duetach: praktyk – naukowiec. Po zakończeniu części wykładowej każdego dnia uczestnicy wzięli udział w tematycznych warsztatach praktycznych.

- Cieszę się bardzo, że udało nam się zbudować tak bogaty program, pełny znamienitych ekspertów reprezentujących środowisko biznesu i sześć czołowych uczelni z naszego kraju. W tym roku uczestnicy wysłuchali prelekcji m.in. Macieja Orłosia, Szymona Hołowni, Kamila Pawelskiego blogera znanego jako Ekskluzywny Menel, Agnieszki Kaczorowskiej czy dr Ireny Kamińskiej-Radomskiej – mentorki tvn-owskiego programu „Projekt Lady” – podsumował dr Krystian Dudek, pomysłodawca i Dyrektor Programowy Kongresu.

rzedsięwzięcie, podobnie jak w poprzednich latach było wydarzeniem oficjalnie zapowiadającym Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Głównym zamierzeniem Kongresu było propagowanie transferu osiągnięć nauki do biznesu oraz wzmacnianie partnerstwa podmiotów naukowych i gospodarczych. Dlatego po raz pierwszy wydarzenie zostało sfinansowane  ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.

Tradycją już stało się, że podczas Kongresu wręczone zostają nagrody HumanitAS, dedykowane firmom wyróżniającym się pod kątem innowacyjności, przedsiębiorczości i etyki prowadzenia biznesu. Wśród tegorocznych laureatów znaleźli się firma Farmacol, browar Zamkowy w Raciborzu oraz firma Marco, nagrodzona w kategorii Społeczna Odpowiedzialność Biznesu. Nagrodę Specjalną otrzymał Przemysław Pająk, twórca bloga technologicznego Spider’s Web.

Przedsięwzięcie współorganizowane było przez Urząd Miejski w Sosnowcu oraz Powiatowy Urząd Pracy w Sosnowcu, który był organizatorem Targów Pracy oraz warsztatów dedykowanych osobom, chcącym zdobyć wymarzoną pracę i profesjonalnie prezentować się na rynku pracy.

Patronat honorowy nad III Kongresem Nauki i Biznesu. Nauka Napędza! objął m.in. Marszałek Województwa Śląskiego oraz ponad trzydziestu przedstawicieli samorządów z województw śląskiego i małopolskiego, m.in. Starosta Gliwicki, Prezydent Miasta Katowice, Prezydent Miasta Jaworzno, Prezydent Miasta Zawiercie oraz Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

Wśród kilkudziesięciu partnerów wydarzenia znaleźli się m.in. Regionalna Izba Gospodarcza, Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, Agencja Rozwoju Lokalnego, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Brand24, Centrum Rozwoju Kobiet Class Ladies, Standarder sp. z o.o., czy PKM Sosnowiec.

Sponsorami Kongresu byli ING Bank Śląski, AMB Sp. z o.o. oraz Optokom Outdoor Media.

Sprawdź poprzednie edycje

Tworzymy przestrzeń dla rozwoju i wymiany poglądów. Konferencje naukowe i popularnonaukowe, wykłady, warsztaty, seminaria – w Akademii Humanitas organizowane są wydarzenia, będące odpowiedzią na potrzeby nie tylko środowiska naukowego, naszych studentów ale również mieszkańców regionu.

01/10/2017

Rekordowy III Kongres Praktyków Nauki i Biznesu

Sprawdź poprzednie edycje

Akademia Humanitas to nie tylko działalność dydaktyczna i naukowa. Współpracujemy z otoczeniem, jednostkami samorządowymi, sektorem prywatnym i szkołami. Realizujemy wiele projektów unijnych oraz tworzymy rozwiązania dla biznesu i szkół.

12 Uniwersytetów Dziecięcych w całym województwie oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku Akademii Humanitas to prężnie działające organizacje skupiające tysiące małych żaków i seniorów.

CHCESZ PODNIEŚĆ EFEKTYWNOŚĆ DZIAŁAŃ PRACOWNIKÓW TWOJEJ FIRMY?
CHCESZ ZORGANIZOWAĆ KONFERENCJĘ, WYNAJĄĆ SALĘ SZKOLENIOWĄ LUB KONFERENCYJNĄ,
A MOŻE ZAREJESTROWAĆ FIRMĘ LUB ZORGANIZOWAĆ BIURO?

Proponujemy możliwość indywidualnego zlecenia nam realizacji usług rozwojowych dla pracowników Państwa firmy, jak również usługi promujące Państwa działalność, kompleksowe usługi konferencyjne, czy też wynajem sal konferencyjnych, szkoleniowych, warsztatowych, komputerowych, powierzchni biurowych, wystawienniczych itp.