Znajdź studia dla siebie

Trwa wyszukiwanie kierunków...

Oferujemy studia I, II stopnia oraz jednolite magisterskie. Posiadamy bogatą ofertę studiów podyplomowych dla nauczycieli, prawników, specjalistów administracji oraz managerów. U nas możesz zamówić szkolenie „szyte na miarę”.

Wybierz studia spośród 11 kierunków i niemal 30 specjalności w formule standardowej, „krótsze studia” lub „Dwa dyplomy – jednoCzesne”. Oferujemy studia zarówno dzienne jak i zaoczne.

26/02/2018

Studenci z zagranicy ukończyli praktyki zawodowe

Każdego roku Wyższa Szkoła Humanitas oferuje płatne praktyki dla obcokrajowców w ramach programu International Training for Foreign Students. Odbywają się one m.in.  w firmach i kancelariach prawniczych, sądach, instytucjach państwowych i międzynarodowych, firmach konsultingowych, organizacjach non-profit, szkołach, na uniwersytetach  oraz w działach prawnych firm i banków. Minimalny czas trwania praktyki wynosi tydzień.

- Program ITFS przygotowany przez Biuro Współpracy z Zagranicą to międzynarodowy program profesjonalnych praktyk, który umożliwia młodym ludziom zdobycie umiejętności przydatnych w kształtowaniu ich przyszłej kariery zawodowej – opisuje inicjatywę mgr Maja Chyży-Dudek, Prodziekan ds. współpracy z zagranicą WS.

W tym roku w murach uczelni gościliśmy studentów z Uniwersytetu im. Alfreda Nobla z Dniepru na Ukrainie wraz z opiekunami dydaktycznymi  - dr Tetianą Chebykina, Zastępcą Dyrektora Katedry Prawa oraz mgr Iuliią Palieieva, starszym wykładowcą. Zaproszeni uczestniczyli w międzynarodowej praktyce z zakresu prawa w dniach od 19 do 23 lutego br.

Program merytoryczny praktyk obejmował m.in. wykłady specjalistyczne:

• pt. „Władza sądownicza w RP” wygłoszony przez dra Macieja Borskiego, Prodziekana ds. studenckich Wydziału Administracji i Zarządzania,
  • pt. „Prawo pracy” wygłoszony przez dra Mariusza Lekstona, Prorektora ds. organizacyjno-prawnych i polityki kadrowej,
  • pt. „Konsumenci – to my wszyscy. Prawa konsumenta po nowelizacji” wygłoszony przez dr Annę Rogacką-Łukasik, Dyrektora Instytutu Administracji i Prawa WSH
  • pt. „Kryminalistyka” wygłoszony przez mgr Wacława Kubiesa, Kierownika CKSM
  • pt. „Materializacja znamion wybranych typów przestępstw” wygłoszony przez mgr Ewę Surowiak.

Uczestnicy praktyk wzięli również w wizytach studyjnych. Pierwsza z nich odbyła się w Sądzie Rejonowym w Sosnowcu, gdzie z  pracę oraz  strukturę organizacyjną placówki przedstawił SSR Piotr Głogowski z III Wydziału Karnego. Wizyta była doskonalą okazją do wymiany spostrzeżeń na temat funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości w Polsce i Ukrainie. Adepci prawa mieli także okazję poznać sztukę przygotowania przyszłych funkcjonariuszy policji. Wizytę w Szkole Policji w Katowicach poprowadził asp. Paweł Tobiczyk.

Informacje o regionie oraz województwie śląskim studenci uzyskali podczas wizyty w Muzeum Śląskim oraz wycieczki po Katowicach, przygotowanej przez biuro współpracy z zagranicą.

Na zakończenie wizyty uczestnicy otrzymali Certyfikaty ukończenia praktyki międzynarodowych w ramach programu ITFS uroczyście wręczone przez mgr Maję Chyży-Dudek, Prodziekana ds. Współpracy z Zagranicą WSH.

Zapraszamy również do zapoznania się z relacją praktyk zamieszczoną na stronie internetowej Uniwersytetu im. Alfreda Nobla z Dniepru na Ukrainie.

/a.k. 26.02.2018/

Tworzymy przestrzeń dla rozwoju i wymiany poglądów. Konferencje naukowe i popularnonaukowe, wykłady, warsztaty, seminaria – w Akademii Humanitas organizowane są wydarzenia, będące odpowiedzią na potrzeby nie tylko środowiska naukowego, naszych studentów ale również mieszkańców regionu.

26/02/2018

Studenci z zagranicy ukończyli praktyki zawodowe

Program merytoryczny praktyk obejmował m.in. wykłady specjalistyczne:

• pt. „Kryminalistyka” wygłoszony przez mgr Wacława Kubiesa, Kierownika CKSM

/a.k. 26.02.2018/

Akademia Humanitas to nie tylko działalność dydaktyczna i naukowa. Współpracujemy z otoczeniem, jednostkami samorządowymi, sektorem prywatnym i szkołami. Realizujemy wiele projektów unijnych oraz tworzymy rozwiązania dla biznesu i szkół.

12 Uniwersytetów Dziecięcych w całym województwie oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku Akademii Humanitas to prężnie działające organizacje skupiające tysiące małych żaków i seniorów.

CHCESZ PODNIEŚĆ EFEKTYWNOŚĆ DZIAŁAŃ PRACOWNIKÓW TWOJEJ FIRMY?
CHCESZ ZORGANIZOWAĆ KONFERENCJĘ, WYNAJĄĆ SALĘ SZKOLENIOWĄ LUB KONFERENCYJNĄ,
A MOŻE ZAREJESTROWAĆ FIRMĘ LUB ZORGANIZOWAĆ BIURO?

Proponujemy możliwość indywidualnego zlecenia nam realizacji usług rozwojowych dla pracowników Państwa firmy, jak również usługi promujące Państwa działalność, kompleksowe usługi konferencyjne, czy też wynajem sal konferencyjnych, szkoleniowych, warsztatowych, komputerowych, powierzchni biurowych, wystawienniczych itp.