20/03/2018

Dr Danuta Morańska ekspertem Sieci Edukacji Cyfrowej

Blisko 170 praktyków oraz naukowców z całego kraju wzięło udział w Kongresie Kompetencji Cyfrowych zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie”. Pierwsza edycja  spotkania społeczności zawodowej edukacji cyfrowej odbyła się w dniach 14-15 marca br. w Tarnowie. W wydarzeniu czynny udział wzięła dr Danuta Morańska, Dyrektor Instytutu Innowacyjnej Edukacji Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu.

Dr Danuta Morańska wygłosiła wykład pt.  „Kompetencje cyfrowe w szkole a awans zawodowy i doskonalenie zawodowe nauczycieli z certyfikacją kompetencji cyfrowych w tle”, podczas którego zaproponowała stworzenie możliwości konsultacji w szkole z metodykiem dydaktyki cyfrowej, upowszechnienie mentoringu oraz rozwinięcie sieci współpracy nauczycieli.

Ponadto, podczas drugiego dnia kongresu została powołana Rada Programowa Sieci Edukacji Cyfrowej KOMET@. W znamienitym gronie członków Rady Programowej znalazła się dr Danuta Morańska, która równocześnie została ekspertem Sieci Edukacji Cyfrowej KOMET@.

Szczegółowa relacja z wydarzenia znajduje się na stronie internetowej Sieci Edukacji Cyfrowej.

Zdjęcia: źródło Kometa Sieć Edukacji Cyfrowej

20/03/2018