18/04/2018

Niebieski Piknik z udziałem Wyższej Szkoły Humanitas

15 kwietnia br. w Parku Harcerskim przy Zespole Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu Klub Rodzica „Niebiesko Nam” Rodzice Rodzicom we współpracy z Instytutem Twórczej Integracji zorganizował „Niebieski Festyn”. Na tak ważnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli Instytutu Pedagogiki Wyższej Szkoły Humanitas oraz członków koła naukowego i studentów kierunku pedagogika.

W festynie uczestniczyły rodziny dzieci z Autyzmem oraz mieszkańcy pobliskich osiedli. Gościem honorowym był Prezydent Arkadiusz Chęciński.

Klub Rodzica „Niebiesko Nam” Rodzice Rodzicom to inicjatywa mam z Sosnowca, które łączy wspólny cel: pomóc swoim dzieciom ze spektrum autyzmu odnaleźć się we współczesnym świecie. Klub działa we współpracy z Instytutem Twórczej Integracji i za swój cel obrał sobie pomoc rodzicom dzieci z autyzmem w odnalezieniu się po diagnozie i pokazanie im, jak i całemu otoczeniu że Autyzm To Nie Koniec Świata.

Podczas festynu dzieci uczestniczyły w grach, zabawach i wspólnych tańcach. Ważną częścią wydarzenia było przedstawienie napisane, wyreżyserowane i zagrane przez aktywistów z PAL punkt terenowy 4. Przedstawienie „Hugo szuka żony” przyciągnęło pod scenę dużą grupę małych i dużych widzów. Dzieci stanęły na wysokości zadania i przedstawienie należy uznać za niezwykle udane.

Kolejnym istotnym punktem festynu było wypuszczenie w niebo setek niebieskich baloników, jednego z symboli autyzmu.

- To bardzo ważne aby mieć świadomość, że nie każde dziecko, które nie potrafi skupić się na lekcji, jest niegrzeczne. Być może jego zachowanie wynika z jakiegoś zaburzenia – mówi mgr Ewa Kraus, Prodziekan Wydziału Nauk Humanistycznych, która uczestniczyła w festynie z grupą studentów kierunku Pedagogika.

18/04/2018

Niebieski Piknik z udziałem Wyższej Szkoły Humanitas