19/04/2018

Wykłady dr Joanny Podgórskiej-Rykały w Bolonii

W dniach 8-15 kwietnia br. dr Joanna Podgórska-Rykała z Instytutu Administracji i Prawa Wyższej Szkoły Humanitas przebywała na stypendium naukowym w ramach Programu Erasmus + na Uniwersytecie w Bolonii. Głównym celem wyjazdu było przeprowadzenie cyklu wykładów na temat ‘Implementation of the principle of gender equality in the european law’ dla międzynarodowej grupy studentów w ramach kursu  „EU Constitutional Law”.

Ponadto, wyjazd miał na celu nawiązanie międzynarodowej współpracy naukowej obu Uczelni i omówienie przyszłych projektów partnerskich.

Uniwersytet w Bolonii został założony w 1088 roku i jest najstarszym uniwersytetem na świecie. Obecnie studiuje tam prawie 100 000 studentów na 23 wydziałach. Posiada także oddziały w takich miastach jak: Reggio nell’Emilia, Imola, Rawenna, Forlì, Cesena i Rimini a także w Buenos Aires.

19/04/2018

Wykłady dr Joanny Podgórskiej-Rykały w Bolonii