24/04/2018

Wspólna akcja Sprzątania Świata z Humanitas

Ponad 100 worków śmieci, kilkadziesiąt metrów kwadratowych posprzątanego terenu, kilkaset par zużytych rękawiczek oraz blisko 250 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1, licealistów z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica oraz pracowników Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu. Tak wyglądała akcja Sprzątanie Świata zorganizowana w poniedziałek 23 kwietnia br. z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi.

Włączanie się w obchody Dni Ziemi i organizowanie zbiórki śmieci to w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu już tradycja. Jej pracownicy co roku, od lat, czynnie angażują się w polepszanie stanu środowiska w najbliższym otoczeniu budynku uczelni.

Tym razem akcja została zorganizowana wspólnie z władzami Sosnowca oraz Radnym Rady Miejskiej - Adamem Wolskim. Dodatkowo, w sprzątanie zaangażowały się dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sosnowcu oraz IV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica. Dla najbardziej aktywnych uczestników z poszczególnych szkół uczelnia przewidziała nagrody niespodzianki. Na zakończenie wszyscy wzięli udział we wspólnym międzypokoleniowym pikniku zorganizowanym na terenach zielonych w pobliżu uczelni.

Tegoroczne wydarzenie wsparli:

24/04/2018