Znajdź studia dla siebie

Trwa wyszukiwanie kierunków...

Oferujemy studia I, II stopnia oraz jednolite magisterskie. Posiadamy bogatą ofertę studiów podyplomowych dla nauczycieli, prawników, specjalistów administracji oraz managerów. U nas możesz zamówić szkolenie „szyte na miarę”.

Wybierz studia spośród 11 kierunków i niemal 30 specjalności w formule standardowej, „krótsze studia” lub „Dwa dyplomy – jednoCzesne”. Oferujemy studia zarówno dzienne jak i zaoczne.

11/06/2018

XIII Gala Konkursu o Zagłębiowską Nagrodę Humanitas

Znamy laureatów XIII edycji Konkursu o Zagłębiowską Nagrodę „Humanitas”, wręczanej z inicjatywy Fundacji „Humanitas” oraz Wyższej Szkoły Humanitas. W piątek 8 czerwca br. podczas uroczystej Gali w Sali Widowiskowo-Koncertowej „MUZA” w Sosnowcu doroczne, regionalne wyróżnienia otrzymali: w kategorii honorowej – Stanisław Jędryka, gospodarczej – Wydawnictwo DIKAPPA z Dąbrowy Górniczej oraz promocyjnej – Kopalnia Kultury w Czeladzi. Uroczystość uświetnił recital zespołu Czerwony Tulipan.

Partnerem strategicznym tegorocznej Gali był Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Organizacja części artystycznej wydarzenia współfinansowana była ze środków Gminy Sosnowiec.

Konkurs o Zagłębiowską Nagrodę „Humanitas” to wyróżnienie przyznawane nieustannie od 2006 roku. Jego ideą jest umacnianie tożsamości Zagłębia Dąbrowskiego, promowanie regionalnych osiągnięć kulturalnych, naukowych i gospodarczych oraz integrowanie mieszkańców wokół lokalnych wartości.

XIII Gala finałowa pierwszego i jedynego konkursu tego typu w regionie zgromadziła na sali blisko 300 osób, wśród których obecni byli m.in. przedstawiciele biur poselskich p. Marszałek Barbary Dolniak oraz p. Poseł Barbary Chrobak, Członek Zarządu Województwa Śląskiego p. Małgorzata Ochęduszko-Ludwik, Prezydent Zabrza p. Małgorzata Mańka-Szulik, Prezydent Miasta Piekary Śląskie p. Sława Umińska-Duraj oraz Pierwszy Zastępca Prezydenta Sosnowca p. Zbigniew Byszewski. Ponadto, w Gali uczestniczyli lokalni działacze społeczni, samorządowcy, przedstawiciele świata kultury i nauki, dotychczasowi laureaci nagrody, a także mieszkańcy regionu.

Wyjątkowym punktem tegorocznego wydarzenia było wręczenie pamiątkowej koszulki Humanitas z podpisami władz uczelni oraz listu gratulacyjnego z okazji awansu do Lotto Ekstraklasy p. Marcinowi Jaroszewskiemu, Prezesowi Klubu Zagłębie Sosnowiec.

W XIII edycji Konkursu przyznano nagrody w kategorii promocyjnej, gospodarczej oraz honorowej. Nagrody wręczył dr. hab. Michał Kaczmarczyk, Przewodniczący Kapituły, Rektor Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu.

Laureatem w kategorii promocyjnej została nominowana po raz pierwszy – Kopalnia Kultury w Czeladzi, pełniąca funkcję miejskiego centrum kultury i rozrywki, której celem jest przede wszystkim wspieranie wielopokoleniowego ruchu amatorskiego mieszkańców oraz organizacja koncertów.

W kategorii gospodarczej nagrodzone zostało dąbrowskie Wydawnictwo DIKAPPA, które funkcjonuje na rynku wydawniczym od ponad dwóch dekad. W 1993 roku wydała pierwszą serię pocztówek przedstawiających widoki miast Zagłębia Dąbrowskiego. Od 1997 roku wydawnictwo drukuje przewodniki i opracowania tematycznie związane z Zagłębiem Dąbrowskim i Jurą Krakowsko-Częstochowską, w tym m.in. „Sosnowiec. Spacerownik Historyczny – album”, „Sosnowiec. Retro Kryminały” czy „Dąbrowa Górnicza 1916”.

O wyróżnienia w kategorii honorowej tym razem ubiegali się: szablista Marta Puda, poetka, eseistka, redaktorka, autorka bajek dla dzieci - Janina Barbara Sokołowska, popularyzator flory i fauny Zagłębia, działacz społeczny - Stanisław Czekalski, redaktor naczelna Wiadomości Zagłębia - Jadwiga Krzeszowiec, historyk prof. Dariusz Nawrot, reżyser i scenarzysta filmowy Stanisław Jędryka oraz sportowiec Sobiesław Zasada.

Decyzją Wysokiej Kapituły XIII nagroda honorowa została przyznana urodzonemu w Sosnowcu reżyserowi i scenarzyście filmowemu, znanemu i cenionemu twórcy filmów i seriali dla młodzieży Stanisławowi Jędryce. Wzruszony artysta odebrał wyróżnienie z rąk Rektora WSH, dr. hab. Michała Kaczmarczyka.

Tradycyjnie już, na zakończenie Gali odbyła się część artystyczna. W tym roku zgromadzeni goście mieli okazję wysłuchać olsztyńskiego zespołu „Czerwony Tulipan”.  Zespół od ponad 30 lat tworzy i śpiewa piosenki poetyckie i kabaretowe, lub jak nazywają je niektórzy "piosenki artystyczne". Organizacja części artystycznej Gali Finałowej była współfinansowana ze środków Gminy Sosnowiec.

/k.u. 11.06.18/

Tworzymy przestrzeń dla rozwoju i wymiany poglądów. Konferencje naukowe i popularnonaukowe, wykłady, warsztaty, seminaria – w Akademii Humanitas organizowane są wydarzenia, będące odpowiedzią na potrzeby nie tylko środowiska naukowego, naszych studentów ale również mieszkańców regionu.

11/06/2018

XIII Gala Konkursu o Zagłębiowską Nagrodę Humanitas

/k.u. 11.06.18/

Akademia Humanitas to nie tylko działalność dydaktyczna i naukowa. Współpracujemy z otoczeniem, jednostkami samorządowymi, sektorem prywatnym i szkołami. Realizujemy wiele projektów unijnych oraz tworzymy rozwiązania dla biznesu i szkół.

12 Uniwersytetów Dziecięcych w całym województwie oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku Akademii Humanitas to prężnie działające organizacje skupiające tysiące małych żaków i seniorów.

CHCESZ PODNIEŚĆ EFEKTYWNOŚĆ DZIAŁAŃ PRACOWNIKÓW TWOJEJ FIRMY?
CHCESZ ZORGANIZOWAĆ KONFERENCJĘ, WYNAJĄĆ SALĘ SZKOLENIOWĄ LUB KONFERENCYJNĄ,
A MOŻE ZAREJESTROWAĆ FIRMĘ LUB ZORGANIZOWAĆ BIURO?

Proponujemy możliwość indywidualnego zlecenia nam realizacji usług rozwojowych dla pracowników Państwa firmy, jak również usługi promujące Państwa działalność, kompleksowe usługi konferencyjne, czy też wynajem sal konferencyjnych, szkoleniowych, warsztatowych, komputerowych, powierzchni biurowych, wystawienniczych itp.