19/03/2019

II Kongres Kompetencji Cyfrowych w Centrum Sztuki Mościce

Centrum Sztuki Mościce w dniach 15-16 marca 2019 podczas II Kongresu Kompetencji Cyfrowych gościło ekspertów edukacji cyfrowej z całej Polski, reprezentujących różnorodne środowiska: metodyków, edukatorów cyfrowych, twórców programów szkoleniowych, nauczycieli i badaczy tematyki cyfrowej. Prelegentami reprezentującymi Wyższą Szkołę Humanitas były: dr Danuta Morańska, Dyrektor Instytutu Innowacyjnej Edukacji WSH i mgr Izabela Rusin, Dyrektor Działu Projektów WSH.

W poruszanych kwestiach wielokrotnie pojawiał się m.in. pomysł wprowadzenia certyfikacji kompetencji cyfrowych nauczycieli, głównie jako czynnika aktywizującego do ich zdobywania w celu nabycia innowacyjnych umiejętności, niezbędnych w nowoczesnym nauczaniu a nie tylko w celu zaspokojenia potrzeby posiadania kolejnego zaświadczenia. Bogaty program wydarzenia obejmował sesje plenarne, debaty ekspertów i warsztaty w modelu World Cafe. W konferencji wzięło udział blisko 170 praktyków i badaczy z całej Polski.

W drugim dniu kongresu została powołana Rada Programowa Sieci Edukacji Cyfrowej KOMET@. Kolejny kongres planowany jest w marcu przyszłego roku, na którym z pewnością nie może nas zabraknąć.

19/03/2019

II Kongres Kompetencji Cyfrowych w Centrum Sztuki Mościce